Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan enyhíthetném a cicám...

Ada.Cicc. kérdése:

Hogyan enyhíthetném a cicám fájdalmát?

Figyelt kérdés

Tegnap este sántítva jött haza az eggyik melső lába fáj és be is van dagadva.

Csak hétfőn tudom orvoshoz vinni.

Mit tudnék addig vele tenni hogy ne fájjon neki annyira?


2012. jún. 1. 10:35
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
55%

Nem olvastam a cikket,elég az amit leírtál a házimacskák vérfrissitéséről.Talán a gazdik az ivaros macskáknak tudják a felmenőit?A vad génekhez annyit,hogy az a macska vad amelyik nem érintkezik emberekkel.A net jó,de rossz is,sok a téves info.

Gondolom a falukon élő macskák nem kaphatják el a FIV-et ami mint tudjuk nemi úton terjed tehát párosodásnál.Esetleg nem kapja el a FELV-et vagy a FIP-et.Nem esznek mérget.Semmi ilyesmi nem történhet.

Ha hozzám befut egy egér1:nem kapja el a macska mert nem szorul rá2:nem ölöm meg hanem megfogom és kirakom.Mért ölném meg?A darazsakat is befogom és kiteszem.

Valóban velem és még sok emberrel van a baj,hogy értékeljük más élőlény életét és ami tőlünk telik azt meg is tesszük értük!

Nézz körül a menhelyeken,hogy mennyi kölyök van,végülis ott a példa,hogy mért nem kell állatorvos és mért nem olyan fontos az ivartalanítás..

Vidéki vagyok és mégis a házban alszik a kutty és én sem értem mért jó láncra verni egy kutyát.Ha tapasztalom a környezetemben a rossz tartási körülményeket azt jelentem az illetékeseknél.

A kutyatartásról is olvashatnál hisz a kutyának az udvar a területe és emellett is napi sétát igényelne..

2012. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
16%
Egy láncra vert kutya hogyan védi meg a területét? Ugat és jelez. Nem szeretetből. Ha egy kutya láncon van, már látszik a kutya képzési szintje. Sétáltatott, szeretett kutya nem szökik el. Megnézném a láncos kutyát, mikor a "gazdáját" megtámadják. Egy családi kutya nekimenne az élete árán is a támadónak!
2012. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
28%

"Na szóval ne merd azt mondani hogy szereted az macskáidat mert akkor nem így írnál róluk."...ezt hagy döntsem el én, köszi. A macskaagyonverést pedig ne húzd rám, nem én írtam.


" Kur* nagy dolog hogy be van zárva a kertbe ahol semmi inger nem éri és jobb napokon mehet csak sétálni."...úgy mellesleg fél focipályányi területen szaladgálhat, és az útra néz a kert, szóval azt ne mondja senki hogy ott nem éri inger.


"Eddig nem tudtam hogy itt annyira le lennénk maradva az ország más régióihoz képest."...ehhez nem tudok mit fűzni, az nem elmaradás hogy manapság nem tudják hogy hol is szeretnek élni az állatok.


"Nem olvastam a cikket,elég az amit leírtál a házimacskák vérfrissitéséről."...nem olvastad, de azért megmondod a véleményed, köszönöm szépen.


"A vad génekhez annyit,hogy az a macska vad amelyik nem érintkezik emberekkel"...érdekes, most pesten lakom, itt is vannak kóbor macskák, érintkeznek emberrel, mégis vadak, és nagyszüleim macskái is rajtuk kívül senkit nem engednek a közelükbe.


"Ha hozzám befut egy egér1:nem kapja el a macska mert nem szorul rá"....na ne viccelj már. Mintha azon múlna a dolog hogy rászorul e vagy sem. A macska ösztönállat, ez alapján cselekszik, és ha egeret lát, azt elkapja és megeszi, nem azért mert annyira rászorulna, hanem azért mert az ösztönei ezt diktálják.


"nem ölöm meg hanem megfogom és kirakom.Mért ölném meg?"...ha mondjuk több egered van a házban, és szétrágják a bútoraidat, és odapiszkítanak mindenhova akkor lehet te is a mellett döntesz hogy megölöd....de gondolom te a legyeket is üvegbe gyűjtöd.


"Sétáltatott, szeretett kutya nem szökik el"...érdekes, itt pesten is össze vissza mennek amint nincs rajtuk póráz, nem ok nélkül tették kötelezővé.


" Megnézném a láncos kutyát, mikor a "gazdáját" megtámadják. Egy családi kutya nekimenne az élete árán is a támadónak!"...ez kutyafüggő, egy labrador alapból olyan kutya, amiben nincs semmi rosszindulat, és enm bánt senkit, míg ha valakinek egy rottweiler, vagy pitbull van, akkor az nagyobb eséllyel fog nekimenni a támadónak.


De mindegy, lehet lepontozni.

2012. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
41%

Ismerek egy stafi kutyát, egy kisangyal. Ha egy kutyát láncon, bezárva tartják megvadul. Nem érintkezik emberrel, nem játszhat kutyákkal, nem szaladgálhat, nem tanulhat. Semmi nem lesz neki. Nézz meg egy ilyen és egy boldog, családi kutyát! Ha az elengedett kutyák elszöknek, nyilván nincsenek sétáltatva, rosszul vannak nevelve. Mi sétáltatunk 2 éve egy kutyust. Úgy kezde, hogy húzta a pórázt, le se szart minket, ha elengedtük sprintelt el. Mostanra egész séta alatt szabadon visszük, kutyától is visszahívható, füttyre hallgat, tisztel minket.

A kutyád így is be van zárva csak nagyobb területre. Az utca meg nem nagy inger. Azért hetente kivihetnéd egy erdőbe 1-2 órára!

2012. jún. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
75%
"A kutyád így is be van zárva csak nagyobb területre. Az utca meg nem nagy inger. Azért hetente kivihetnéd egy erdőbe 1-2 órára!"...ha esetleg elolvasnád amiket írok, akkor nem írtad volna ezt de leírom akkor, mint említettem heti 1-2 alkalommal elmegyünk sétálni, egy régi használaton kívüli katonai lőtérre...na ha ott nem érik ingerek, akkor ezentűl tv-t fogok nézetni vele minden nap.
2012. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
22%

Az ingerek a többi kutyával való játék, feladatok megoldása, új területek felfedezése.

Ez kéne a kutyádnak (és mindezt nem kapja meg)nem a tévé

2012. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
62%
remélem átérzed hogy ez innentől már csak erősen kötekedés.
2012. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
8%

Erre való a macska:

[link]

2012. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló :

Miért írsz kommentet ha utálod a macskákat?

le kellene már állni az ilyennel mert rohadtul idegesít. :DD

2012. jún. 5. 12:56
 40/40 anonim ***** válasza:
12%
Ennyit balhézni néhány kib@szott macska miatt...hülyék vagytok ti mind :D
2012. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!