Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e egy macskát lakásban...

Lehet-e egy macskát lakásban tartani?

Figyelt kérdés

..Mármint persze, lehet, hiszen sokan tartják úgy, viszont arra lennék kíváncsi, hogy amennyiben én kertes házban lakom, de bent szeretném tartani a macskát, az megoldható lenne-e.

Eddig két gyönyörű kijáró (ivartalan) macskám volt, mindent megkaptak, nagyon jól kijöttem velük, de mindketten eltűntek körülbelül egy éven belül.Borzasztó rossz volt ezt átélni, mivel semmit nem tudhatok, hogy mi lett velük..messzire kóboroltak, elkapta őket egy kutya, esetleg valaki felkapta őket és hazavitte..

A következő macskámat (is) menhelyről hozom, valószínűleg a jövő héten már itt lehet, de őt már szeretném benti cicának nevelni.Tudom, jobb nekik a szabadság, de az előző két macskámnak csak jót akartam, hogy kiengedtem őket, mégis ez lett a vége..ezt szeretném elkerülni.Plusz pár év múlva külföldre költözöm, ahová szintén vinném magammal, és nem biztos, hogy kertes házba tudnék vele menni, jobb lenne, ha a benti életmódhoz szokna hozzá.

Megoldható ez anélkül, hogy depressziós lenne? Tippeknek is örülnék, hogy mi a teendő akkor, ha esetleg vágyakozna az udvarra, hogyan lehet lefoglalni? Miket érdemes tudnom a lakásban tartásról? (Az előző cicákkal hiába játszottam nagyon sokat, ha sok ideig voltak bent, akkor teljesen megőrültek.)

Akik azt mondanák, hogy így ne is tartsak macskát, azok kíméljenek.

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. júl. 19. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet megfelelő helyen.

Bekell oltani

kullancs és bolha ölő nyakörvet venni

mindennap átkell törölni a szőrét az esti sétákon

és persze almot és játékokat venni

2009. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a házat körülvesz egy kert, attól még az is egy lakás. Ugyanúgy tarthatsz ott macskát, mint egy harmadik emeleti lakásban.

Azt azért vedd figyelembe, hogy nehéz dolgod lesz, nem azért mert a macska depressziós lesz, mert a lakásban tartott se lesz az, hanem mert mindíg csukva kell tartanos az ajtókat. Ez nem egyszerű. Van olyan ismerősöm, aki csak lakásban tarthatja a macskáját mert olyan allergiás. Nála kész zsiliprendszer van kiépítve, minden ajtón, ablakon extra fém szúnyoghálós szárny, hogy lehessen azért szellőztetni, de a macska se tudjon kimenni.

Tehát megoldható, de oda kell figyelni nagyon sok mindenre.

2009. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ezek mind megvannak..az oltásokról az előzőeknél is gondoskodtam, az alom, a kaparófa, a játékok, stb. pedig megmaradtak, hiszen az eddigi macskáim is sokat voltak bent, csak mellette szerettek kijárni.

2009. júl. 19. 16:00
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez az ajtó ügy kicsit nehéz lesz..úgy gondoltam, hogy a teraszajtóra szerelünk egy szúnyoghálós ajtót, ami magától becsukódik (ilyen mágneses, az a kezdetleges fajta..olcsó, de talán hatékony.), a bejáratit pedig nem igazán szoktuk nyitva hagyni, az ablakok pedig bukón vannak.
2009. júl. 19. 16:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne tartsd bukón az ablakot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Simán kimegy rajta a macska. Egy ismerősöm járt így, valami belső udvarra nézett az ablak, idegeskedett egy napot, mert máshol kereste, eszébe sem jutott, hogy a macska arrafelé tűnhetett el.


Nekem 2 macskám van lakásban, csak egyetlen ablakot tudok résnyire nyitva hagyni, mert azt lehet csak úgy kibiztosítani, hogy nem tudjanak kimenni. Szellőztetésnél bezárom őket vmelyik szobába, és addig szellőztetem az összes többit.

2009. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én macskám is szobacica. Kijár a kertbe, de csak felügyelettel. Ha kint vagyok, kint lehet, ha bejövök, neki is be kell. Eleinte pórázon próbáltam kivinni, de azt nem bírja, így maradt az, hogy fél szemem mindig rajta. Szerencsére lusta, és lassú. Eddig nem volt baj.
2009. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem beteg lett és meghalt az előző cicám valószínűleg a túlságosan szabad élet miatt, pedig be volt oltva MINDEN ellen. Kertes házban lakunk, a cica annyit volt kint, amennyit akart, sokat volt bent is. A mostani 2 hónapos cicámat most kezdem szoktatni ahhoz, hogy kint csak akkor, amikor én is kint vagyok, és akkor is csak SZIGORÚAN az udvaron. A szomszédunknak 3 cicát sikerült így megtanítania, azok a macskák még csak a mi kertünkbe se jönnek át, viszont egész nap kint vannak, amikor otthon vannak. Megkérdeztem, mi a titka a szomszédasszonynak... egyszerűen az emelt hang és a "nem szabad" :) Szóval sikerülhet.
2009. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is kertes házban élek és a cicám kénye kedve szerint járt ki és be. Egyszer tűnt el 2 hétre (valószínűleg befogták) de haza jött és többet nem ment el. Őt simán lehetett felügyelet nélkül hagyni, sőt később megunta a kint létet ha egyedül volt az udvaron és inkább csatlakozott hozzám. Igazi társasági cica volt. Sziámi-házi keverék. Én azt mondom hogy ne zárd be a macskát, inkább vegyél cica pórázt és sétálgass vele és megfogja tanulni, hogy ne menjen el. Fajta és személyiség függő is amúgy,mondom az én cicám egy igazi bölcs macska volt.
2009. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Persze, hogy tarhatsz csak figyelni kell rá, hogy ne kakiljon be a lakásba stb. Úgyhogy lehet csak sok figyelmet igényel! MMIX VII XIII XII:XL
2009. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy macskám van,kertes házban lakom,szabad be és kijárásuk van,szerintem macskát kutyát csak kertes házban érdemes tartani,egy panelban nincs mozgásterük,óriási csatákat vívnak a kertben(4 fiúmacskáról van szó)nem verekedésre gondolok hanem játékra,az éjszakát általában a lakásban töltik,de van mikor kinn az udvaron ahogy kedvük tartja..
2009. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!