Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e egy macskát lakásban...

Lehet-e egy macskát lakásban tartani?

Figyelt kérdés

..Mármint persze, lehet, hiszen sokan tartják úgy, viszont arra lennék kíváncsi, hogy amennyiben én kertes házban lakom, de bent szeretném tartani a macskát, az megoldható lenne-e.

Eddig két gyönyörű kijáró (ivartalan) macskám volt, mindent megkaptak, nagyon jól kijöttem velük, de mindketten eltűntek körülbelül egy éven belül.Borzasztó rossz volt ezt átélni, mivel semmit nem tudhatok, hogy mi lett velük..messzire kóboroltak, elkapta őket egy kutya, esetleg valaki felkapta őket és hazavitte..

A következő macskámat (is) menhelyről hozom, valószínűleg a jövő héten már itt lehet, de őt már szeretném benti cicának nevelni.Tudom, jobb nekik a szabadság, de az előző két macskámnak csak jót akartam, hogy kiengedtem őket, mégis ez lett a vége..ezt szeretném elkerülni.Plusz pár év múlva külföldre költözöm, ahová szintén vinném magammal, és nem biztos, hogy kertes házba tudnék vele menni, jobb lenne, ha a benti életmódhoz szokna hozzá.

Megoldható ez anélkül, hogy depressziós lenne? Tippeknek is örülnék, hogy mi a teendő akkor, ha esetleg vágyakozna az udvarra, hogyan lehet lefoglalni? Miket érdemes tudnom a lakásban tartásról? (Az előző cicákkal hiába játszottam nagyon sokat, ha sok ideig voltak bent, akkor teljesen megőrültek.)

Akik azt mondanák, hogy így ne is tartsak macskát, azok kíméljenek.

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. júl. 19. 15:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Két cicát tartok panelba. Van mozgásterük, és csatázi is szoktak nem keveset! Megvan mindenük, játék, vécé,szeretet! Ők így szokták meg! Szerintem ez szokás kérdése.
2009. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen tarthatod bennt. Sokkal nagyobb biztonságban vannak azok a cicák, akik bennt nevelkednek. Aki azt mondja, hogy így nem szabad cicát tartani, az nem ért hozzá, nem is kell rá hallgatni. akinek vagy egy egymilliós tenyészcicája, az hol van tartva? Természetesen nem kijárós cica.

Én azt javaslom, hogy vegyél két cicát, és úgy bizti nem lesz depressziós. Nekem is kettő van, és nagyon jól érzik magukat. Ha van lehetőséged, akkor csináljatok nekik egy kifutót az udvaron.

2009. aug. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!