Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valòban megvakulhat a...

Valòban megvakulhat a macskapisitől egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
A szomszéd nem akarja h macskám legyen mert fél h a gyereke megvakulhat ha a macskapisis homokozòban játszik. Igaz ez?

2012. aug. 6. 21:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

# 7/10

De láttam, de a kérdésem ugyanaz, mit keres ott a macska??

Mert valóban megvakulhat a kisgyerek, így viszont jogos a szomszéd aggodalma...

2012. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Hát akkor tartsd a házban a macskát.


Én így nem tartanék kint macskát, mert az ilyen "kedves" szomszédok szoktak mérget csempészni egy jutalomfalatkába.

2012. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha a szomszédod félti (jogosan) a gyerekét, akkor lefedve tartja a szabadban lévő homokozót. Ugyanis nem csak a te macskád, hanem környék összes macskája is elvégezheti benne a dolgát, sőt egerek, egyéb rágcsálók is, beleköltözhetnek hangyák, darazsak stb.
2012. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
ez az... kitudja már hány kóbor macska pisált bele amiről nem tud...
2012. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 aya26 ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, nehogy már a szomszéd mondja meg neked, hogy lehet-e macskád.. Óvja a homokozót, nem csak a te cicád mehet bele. Ki ő, hogy nem akarja, hogy legyen macskád? Attól mert gyereke van, más ne csinálja azt amit szeretne? Mindig is utáltam az ilyen önző szomszédokat, szerezz be egy cicát, ne foglalkozz a szomszédoddal.
2012. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nevetséges,hogy a szomszédod ilyen ,te meg a szomszédtól kérsz engedélyt? :D

A szomszédod egy marha ha eddig se takarta le a homokozót másrészt szerintem sok ember(itt is)felnőtt fedetlen macskapisis/kakis homokozó mellett is.Eléggé felfújják ezt a dolgot macska és gyerek..

2012. aug. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak óvatosan az ilyen szomszéddal. Vigyázz a cicára.
2012. aug. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

A toxoplazmózis nevű betegséget a macskák is terjeszthetik (ahogy más kistestű állatok és fertőzött hús vagy mosatlan gyümnölcs). Egyszer kapják el az életben és a fertőzés ideje alatt a széklettel terjeszik azt. Ha fertőzött alomtól / homoktól az ember is elkaphatja. A toxoplazmózis emberre ártalmatlan, ha átestél rajta, immunis leszel rá. Kivétel ha pont terhesen kapod el először, mert ilyenkor a kifejlődő magzatnál okozhat károsodást, például vakságot.

Tehát már egy homokozóban játszadozó kisgyerekre nem veszélyes. Előbb kaphat bélférget az ürüléktől.

Egyébként minden kinti homokozót le kell takarni ha nem használják, mert kóbor macskák, kutyák, egyéb rágcsálók is belejárhatnak és fertőzéseket okozhatnak.

2012. aug. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Ja igen hogy ki a szomszédom h engedélyt kérek tőle...hát a rokonom. És a kisgyerekek is a rokonaim ( kizárásos alapon) És abban igazatok van hogy nemcsak az én cicám piszkìthat bele. Meg fogom neki mondani h takarja le akkor a homokozòt. És hogy mit keresne a macska ott??? Hát mit ne!? Könyörgöm egy macska oda megy ahova akar. Nem egy kutya akit ki lehet kötni.. És bennti macska biztosan nem lesz. Holnap megyek is érte! Szorítsatok!!

Köszi a válaszokat!

2012. aug. 7. 16:45
 20/24 anonim válasza:
a francé kell lepontozni, mikor a válaszom teljesen igaz, és a kérdésre válaszoltam??? -.-
2012. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!