Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicát vegyek?

Milyen cicát vegyek?

Figyelt kérdés
Házba szeretnék venni egy cicát, aki hűséges, szereti a gazdit, lusta, és okos. Van egy sziámi cicánk, de ő nagyon makacs én pedig szeretem, ha egy cica mindig odabújik hozzám, mert a párom külföldön dolgozik, és már annyira nem szeretem a sziámi cicát, és a sziámi maradna külföldön, nálam pedig otthon egy új kiscica, akit meg tudok tanítja mindenre. El van nagyon kényesztetve a sziámi, és ezért is makacs már nem lehet átnevelni* Jó lenne ha hazaérek a munkából és ő meg odabújna, szeretgetne engem ahogy én őt, lehet ezt azért érzem, mert a párom nincs velem, de szükségem lenne egy cicára, vagy egy kis kutyuson is gondolkozom, de inkább cicás vagyok. Csak fajtiszta macskát szeretnék magam mellé, mert volt már házi cicám is, de meghaltak hamar. A sziámi már 4éves, és ezért gondolom, hogy a fajtiszta sokkal okosabb. Tippeket várnék hogy milyet vegyek, linkelhettek is eladó cicát. Köszike

2012. aug. 10. 16:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Vidd az enyémet ingyen, egész nap le sem lehet rázni, most is itt les. Épp az a baja hogy nem engedem az ölembe.
2012. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Hozzál ki egyet a menhelyről.


Azt honnan veszed, hogy "a fajtiszta sokkal okosabb"? (gondolom fajtatisztára gondoltál)

2012. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
26%
Szerintem a macskák mind-mind másak. Szerencse kell hozzá :)
2012. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Aranyos lehet a leselkedő macsekod 2-es!:)
2012. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, pont leírtad a lényeget... Elsősorban nem a macska fajtájától, hanem a személyiségétől függ a természete. Tök felesleges ajánlgatni, mindegyik fajtából kifoghat olyat ami aztán majd "tojik" a gazdájára. Akkor azt sem fogja szeretni? Érdekes hozzáállás ez... Inkább kutyát ajánlanék a kérdezőnek. Nekem pl. 2 törzskönyvezett és egy házicicám is van. A fajtatiszták utálják ha simogatom őket, kb. megfogni is alig lehet őket, a házit meg le sem tudom magamról vakarni.

Azt is elárulom mellesleg, hogy a házimacska sokkal szívósabb és életrevalóbb, mint némelyik tenyésztett fajta, de tökmindegy...

2012. aug. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
És egyébként mennyit szánnál egy macskára, kérdező?
2012. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
red4me: lustábbakat jobban kedvelem, mert volt az előző cicám, aki nem bírt megülni a s***én de tényleg. Volt hogy csekket fizettem be ,(elektronikusan hülyébbek kedvéért) és ő is szeretett volna írni és nyomkodott össze vissza mindent :-) Vagy gondolt egyet felkelt és az ágyon bukfencezett, rohangált, de mint aki megbolondult de nagyon aranyos volt, úgy hiányzik, nagyon szerettem
2012. aug. 10. 17:03
 8/23 A kérdező kommentje:
Hát ha nagyon nagyon cuki, akkor max 80, de olyan 40et
2012. aug. 10. 17:04
 9/23 A kérdező kommentje:
Ha kicsi korától velem van és én nevelem szerintem van annyira okos hogy megtanulja. A mostani sziámi a páromnál volt kis korában és hozzá nevelődött. Érezni lehet hogy egy macska kit szeret jobban. És a páromat jobban szereti, nem tudom miért, talán mert lány, de valamiért nem szeret úgy engem, mint a páromat. pedig a párom sokkal kevesebbet foglalkozik vele. Reggel ad neki enni. Ennyi.
2012. aug. 10. 17:07
 10/23 anonim ***** válasza:
40-ért tenyésztőtől nem kapsz fajtatiszta macskát. Egyébként nekem keverék cicám van, hihetetlenül ragaszkodó, amint kiteszem a lábam a házból már nyivákol, és minden éjjel velem alszik. Nem fajta függő, hogy milyen lesz a cicád. A menhelyet azért ajánlanám, mert ott rengeteg az árva kiscica, életet menthetsz, és ők még talán hálásabbak is, hogy egy kis ketrec után, egy szerető gazdit kapnak.
2012. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!