Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit vennétek/adnátok...

Ti mit vennétek/adnátok cicátok 10. szülinapjára?

Figyelt kérdés
Egy tündéri aranyos kislány cicáról van szó, aki bizony már 10 éves lesz jövő héten. Mindig a legjobb kajákat veszem nekik, az nem "ünnep". Tavaly a másik cicám (aki most eltűnt :-(((( 10. szülinapjára egy fonott emeletes bútort kapott, de csak ritkán használta, mert inkább a kertben pihengetett.

2012. aug. 27. 09:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Játék, kedvenc étel, több simi. :)
2012. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy minden másodpercben meghal valaki és sajnálom az összes állatot. De azért mert más csinálja, én nem fogom. Az egereknek igenis van öntudatuk, érzik a fájdalmat és félnek a haláluk előtt. Lehet, hogy kajának lettek kitenyésztve, de akkor is élőlények.
2012. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
91%
Mielött az egér pártiak kisirnák a szemüket a szerencsétlen sorsu préda rágcsálók miatt,tessenek néhány gyászos pillantást szentelni a sok millió csirke disznó ló marha birka stb.-ért akik ebben a pillanatban vesztik életüket vagy kerülnek a tányérre.Imádom az ilyen embereket.Biztos mind vegetáriánus és még tojást sem esznek mondván ez a tyúk gyermeke.Jajj...
2012. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Nem, nincs öntudatuk. Ösztönlények. A fájdalmat érzik, de nem úgy, mint mi. Kevés élőlény van, aminek van öntudata. Az egyik az ember. Után a legtöbb főemlős és delfin. Még az esélyes állat, aminek valószínűleg van öntudata, az a disznó.


Amúgy gondolkodj! Egy egér, évente egyszer egy szülinapos cicának nem olyan, mint az a több ezer csirke, akik sohasem látják a napfényt és gépekkel ölik le őket sorozatszám, amit aztán a sok éhes ember (köztük te vagy, ha vega vagy, a legtöbb rokonod) eszik. Mi ragadozók vagyunk. A macska is ragadozó. Szüksége van arra, hogy élő, testmeleg húst egyen, játszon vele. Legalább a szülinapján, hamár máskor nemis tud, mert pl. benti cica, aki nem vadászhat. Nem kell ezeket az élőlényeket annyira sajnálni. Egy élet a természet szemszögéből nem ér olyan sokat, mint amilyennek beállítják. Állatok, emberek meghalnak, de születnek újak. Mindenki pótolható. Csak az a kérdés, hogy kinek a szemszögéből nézzük a dolgokat.

2012. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 degesz ***** válasza:
Macskamentát vagy macskamentával átitatott játékot stb.
2012. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 degesz ***** válasza:
Pl. Zizegő macskamentás egér
2012. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 degesz ***** válasza:
2012. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
45%

1, a csirkéket, disznókat, lovakat is sajnálom

2, nem, nem eszek húst

3, tojást eszek, mert abból kakas nélkül amúgy se lesz gyerek, de csak olyan tojást, ami nem ketreces tartásból származik. Ennyi erővel meg a kukoricamag a kukorica gyereke, szóval hülyeség.

4, Honnan veszed, hogy az egérnek nincs öntudata? És ha nem lenne, az miért jogosítana fel minket arra, hogy bántsuk. Főleg olyan dolog miatt, ami teljesen felesleges, mert mint mondtam, a macskának tökmindegy.


Nem értek egyet a vágóhidakkal, és már mondtam, hogy attól, hogy több millió ember csinálja és esz az állatok húsát, nekem nem kell követnem a példájukat.


"A macska is ragadozó. Szüksége van arra, hogy élő, testmeleg húst egyen, játszon vele."


Ezt most nem komolyan mondod, ugye. Semmi szüksége nincs rá, tökéletesen megvan sima tápon is. És az egérnek ennyi erővel kell, hogy ne tegyék ki annak, hogy a macska elé vetik. Ha hiszed, ha nem, az egér van olyan intelligens, mint a te szeretett macskád. Gondolom szereted az állatokat, hiszen azért van macskád. Akkor miért okozol felesleges fájdalmat egy másik élőlénynek.


Nekem itt a hangsúly főleg azon van, hogy felesleges és kegyetlen. Ha éhező gyerekeknek vágnak le egy disznót, azzal semmi bajom. Nem vagyok a húsevés ellen sem, de az állatok felesleges kínzása és az állatok tartási, illetve levágási körülményei ellen már igen.


"Állatok, emberek meghalnak, de születnek újak. Mindenki pótolható. Csak az a kérdés, hogy kinek a szemszögéből nézzük a dolgokat."


Oké, te örülnél, ha be kellene állnod a prédák sorába? És úgy halnál meg, hogy látod a ragadozót, ahogy közelít, majd megöl? Utolsó perceidben pánikolva, menekülve, rettegve, amíg utol nem ér. És mindez miért? Hogy a macska kiszórakozza magát a születésnapján. Az ünnep maga szép dolog lenne, de miért egy másik élőlény szenvedése árán? nem lehet venni neki egy kiló csirkemellet és azt megfőzni? Annak éppúgy örül.

2012. aug. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

1. A sajnálattal kitörölhetik a seggüket.

2. Az ember ragadozó. Az a nem normális, ha nem eszel húst.

3. A tojásos az tényleg hülyeség, de azt nem én mondtam.

4. Onnan veszem, hogy tudósok bebizonyították. Ez azt jelenti, hogy képtelen fölfogni a halálát, tehát annyira nem fél, mint egy ember, aki tudja, hogy itt a vég.


Gondolom azzal sem értesz egyet, ha pl. egy kardszárnyúdelfin szórakozásból megöl egy fókát, csak azért, hogy játsszon vele. Utána nem eszi meg. Képzeld van ilyen! A macska is ezt csinálja. A miénk mostanában cickányokat fog, de nem eszi meg őket. Pereljük be a macskát meg a delfint gyilkosságért!


Ne hajtogasd már, hogy intelligens, ki nem szarja le. Megvan a szerepe a táplálékláncban és kész. Ez az egér legalább azért hal meg, hogy egy macska örüljön. De azok az egerek, akik bemennek a lakásokba és mérget raknak ki nekik, azok tök értelmetlenül halnak meg. Szerintem neked még nem volt egér az otthonodban.


A természetben minden felesleges és kegyetlen. Különben nem lennének ragadozók. Istenem, olyan hülyeség ez a világnézet. Ezek az állatok a természet részei. Az a dolguk, hogy szaporodjanak és meghaljanak másokért (még akkoris, ha az tök fölösleges). Kész, ezellen senki sem tehet semmit. Ezért élnek. Mondok neked valamit. Az életet a természet nézőpontja szerint nem mindenki érdemli meg. A kis gazellagidának, amit megfogott az oroszlán nem volt joga élni, hiszen annyira béna volt, hogy elkapták. Ez fordítva is igaz. Annak az oroszlánnak sincs joga élni, aki nem tud elkapni egy gazellát. Így maradnak fennt a fajok, különben sok lenne a gyenge és végül mindenki kipusztulna. Az élet pótolható. Örüljünk, hogy van, de nem szakad össze a világ, ha vége. Ugyanígy van az egérnél is. Élhetett x hónapot, de egy egér nem az egész faj és kit érdekel, ha egy megdöglik.


Nem, nem örülnék. De nekem, mint csúcsragadozónak nincs is rá szüksége. Találjon föl az egér is fegyvereket, ha olyan marha intelligens, akkor majd nem eszi meg a macska. Amúgy nem örül annyira a csirkemellnek. Azzal nem tudja csiszolni a vadászképességeit, nem tud szórakozni vele. Az csak egy mozdulatlan kaja. Ha már egész életében bennt élt, legalább egyszer tapasztalja meg, milyen igazi macskának lenni.

2012. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanár mégis helyesbitek:

a tegnap 22:19 esnek :az ember nem ragadozó hanem mindenevö mint a sertés.az utána következö válaszolónak pedig: az enni az egy ikes ige tehát a helyes ragozása egyes szám elsö személyben eszem. Jó étvágyat !

2012. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!