Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegséhet lehet...

Milyen betegséhet lehet elkapni egy lakásban tartott macskától?

Figyelt kérdés
A cicám igaz házimacska,de egész pici kora óta,mióta elhoztuk a menhelyről a lakásban él.Oltva és féregtelenítve volt,így hoztuk el,és mindig látja állatorvos.Én allergiás vagyok az állatok szőrére,de mióta ő a lakásban van,mintha megszoktam volna.De hallottam,hogy kicsi gyerekek elkaphatnak a macskáktól betegséget.De mit? Van egy lassan 3 éves unokahúgom és így nem tudom,hogy jó-e ha zárt térben van a macskával.Azt hallottam a terhes nőkre is veszélyt jelent valami, a macskák szervezetében lévő vírus. Azért aggódom,mégha fürdetve is van a macskánk,meg tényleg minden ellátást megkap.
2012. szept. 1. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Terhesekre fokozottan veszélyes, egyébként herpesz, férgesség. Sok vírus van a macskákban, de nem olyan vészes. Együtt lehet élni vele, ha rendesen takaritasz utána. A csecsemőkre veszélyes ,azt tudom, és a terhesekre is!!!

-ezt olvasd el.

[link]

2012. szept. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Gyerekek semmit sem kaphatnak el tőle.

Terhesekre lehet veszélyes, de csak akkor ha a terhes nő nem esett át toxoplazmózison, ami kb akkor lehetséges, ha soha nem érintkezett macskával azelőtt.

2012. szept. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Mivel a tied oltva van és féregtelenítve, a cikkben lévő veszélyek nem vonatkoznak rá.

2012. szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
előző vagyok. bocsi, ez a macska betegségei, de van valami toxikoma, vagy toxokoma, nem tudom a kórokozó pontos nevét, de tudom hogy terhesekre veszelyes. Vetélést, vagy vakságot okoz a magzatra....
2012. szept. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Toxoplazmózist akartál írni?:D
2012. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2012. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Toxoplasmosis, kleptománia, klausztrofóbia, alkohololizmus.

Az utóbbit csak akkor, ha rendszeresen együtt piáltok.

2012. szept. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó,ez jó volt :)!

Amúgy igen,ezt nővérem mondta,hogy veszélyes a terhes nőkre,mert ő is veszélyeztetett kategóriába tartozott,mert sosem macskázott.A dokija meg mondta neki,hogy kár,hogy nem olyan,mint én mert én kicsi korom óta macskáztam otthon,szóval mondta,hogy én tuti védett vagyok.Akkor az unokahúgomnak sem lehet baja,ez megnyugtat.

2012. szept. 1. 23:09
 9/12 anonim ***** válasza:
toxoplazmózist egy sima vérvétel kimutatja. amúgy, fertőzött virágföldtől, mosatlan gyümölcstől is lehet, nem kell hozzá cica. csak ne takarítsa az almot a terhes nő, ennyi.
2012. szept. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor már nem is aggódom.
2012. szept. 2. 01:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!