Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegséhet lehet...

Milyen betegséhet lehet elkapni egy lakásban tartott macskától?

Figyelt kérdés
A cicám igaz házimacska,de egész pici kora óta,mióta elhoztuk a menhelyről a lakásban él.Oltva és féregtelenítve volt,így hoztuk el,és mindig látja állatorvos.Én allergiás vagyok az állatok szőrére,de mióta ő a lakásban van,mintha megszoktam volna.De hallottam,hogy kicsi gyerekek elkaphatnak a macskáktól betegséget.De mit? Van egy lassan 3 éves unokahúgom és így nem tudom,hogy jó-e ha zárt térben van a macskával.Azt hallottam a terhes nőkre is veszélyt jelent valami, a macskák szervezetében lévő vírus. Azért aggódom,mégha fürdetve is van a macskánk,meg tényleg minden ellátást megkap.
2012. szept. 1. 22:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
mondjuk, azt nem értem, hogy te kicsi korod óta macskáztál, szóval valószínűleg átestél rajta, a nővéred meg nem? egy családban nőttetek fel, nem? mert akkor tudtommal, hiába nem macskázott vele, még áteshetett ezen a toxoplazmózison.
2012. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem tudom,mikor terhes volt unokahúgommal,akkor mondta neki a dokija,hogy az otthoni macskákkal max annyira érintkezzen,hogy enni ad nekik,mert az ő szervezete nagy valószínűséggel még nem esett át ezen a "betegségen".Szóval nem tudom.
2012. szept. 3. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!