Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen tanácstalan, léleknyo...

Teljesen tanácstalan, léleknyomasztó helyzetben vagyok. Mit tegyek? Megszakad a szívem. Bocsi ha hosszú lesz, de segítssetek.

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy ma délután megláttam a kocsi alatt a 3 éves macskánkat és azt láttam, hogy a farkából 5 cm le van szakítva, kiáll belőle a farokcsont. Szegényt nagyon megsajnáltam. El sem tudtam képzelni mi történhetett vele. Aztán bepattant az agyamba valami. Az, hogy tegnap este épp fényképezgettem magam és mamámat, gondoltam, odarakom a kutyámhoz a macskát, mert a kutyám dugni akarja őt (persze mindketten fiúk) és azt gyorsan lefényképeztem. Mikor odatettem a macskát a kutya elé, már a kutyus nem bírta kivárni, jól harapdosta a farkát amikor a levegőbe tartottam a cicát. Húzta jó erősen, aztán leraktam és gyorsan lefényképeztem őket. De a macska nem nyávogott közbe annyira, mintha tényleg leszakadt volna akkor a farka. Viccnek szántam az egészet, máskor is csináltam már ilyet, és eddig semmi nem történt csupán annyi, hogy a macska nyálas lett. Tudom, nem jó poén és nagyon szeretem a cicát, és tudom figyelmetlen vagyok és nem tudok gondolni a jövőre, hogy miből milyen baj származhat. De akkor már este volt és nem láttam a cica farkát... Na mikor erre rájöttem elkezdtem a kutyánál a macskafarkdarabot keresni hogy tudjam hogy tényleg bűnt követtem-e el. Nem találtam. Most komolyan tanácstalan vagyok, nem tudom hogy a kutya harapta e le vagy csak beszorult ma valahova..Késő este imádkozni fogok érte, hogy nehogy megdögöljön mert azt soha nem bocsátanám meg magamnak, de egyáltalán nem tudom, hogy beszorult e valahova vagy tényleg a kutyám harapta le neki ahogy odatettem :( Többet nem csinálok vele ilyet csak maradjon meg gyógyuljon meg és ez a lényeg! (a farka valószínűleg nem nől már ki) Jajj segítsetek mitcsináljak a szüleimnek ezt nem merem megmondani mert még én sem tudom pontosan mi történhetett...nagyon izgatott vagyok és lelki beteg hogy mi lesz...segítsetek!!! :(

Üdv: egy nagyon szomorú lány


2009. júl. 30. 21:26
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Azt még megérteném, hogy nem érnek rá elvinni az állatorvoshoz, mert elvinni plusz várni egy rakatot az tényleg sok idő. De mondok egy jobbat, amihez nem kell anyuci meg apuci: fogod a telefonkönyvet, vagy keresel egy állatorvost a neten, fogod a kis telefonkát, bepötyögöd a számát és megkéred, hogy menjen ki hozzátok.

Ha már megcsonkult a macskád és állítólag hű de nagyon aggódsz érte, legalább adj már neki esélyt arra, hogy túlélje! A seb elfertőződhet, és meghalhat miatta a macska! Mellesleg a kutyák farkát szakszerűen távolítják el, nem lecsapják valamivel "oszt majd begyógyult" alapon megy!


Tudod, nekünk elsősegályen tanították, hogy minden egyes kis sebet el kell látni, lefertőtleníteni, bekötözni, még akkor is, ha csak késsel megnyisszantottad egy kicsit, mert bármilyen kicsi a seb, elfertőződhet és csinálhat nagy bajokat! Szerinted ebből a szempontból miben különbözik az ember és az állat?


:S

2009. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Oké megpróbálom. Ha kijön az állatorvos az pénzbe kerül?
2009. júl. 30. 21:57
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ha kijön az állatorvos akkor kikell fizetni azt h kijött és megvizsgálta...De sztem azt fogja ajánlani h holnap vigyétek be egy rendelőbe...
2009. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy pénzbe kerül de gondolj már bele, milyen fájdalmai lehetnek egy ilyen seb miatt. Neki sem fáj kevésbé, mintha a te ujjperced szakadt volna le.
2009. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim válasza:
0%
Hehe jót röhögtem az egészen XDXD
2009. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Persze h fizetni kell érte.

Amugy a macskák mikor nagyon fáj nekik vmi többnyire csendben maradnak mert így könnyebben elkaphatják a kutyák(nem feltétlenül a tiéd)

2009. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: röhögj csak, te hülye nem a te állatodról van szó!

Amúgy egy nagy szar falun lakunk az állatorvos sem itt lakik és állatorvosi rendelő sincs.

2009. júl. 30. 22:04
 18/42 anonim ***** válasza:
81%

én 12 éves koromban helyesírási versenyekrt nyertem folyamatosan, szal szerintem nem mérvadó.

Amúgy orvos kell a cicának. És ne csinálj ilyet többet. Próbáljátok meg jóddal vagy valami fertőtlenítővel addig is lefertőtleníteni.

Leírod majd hogy mi volt?

2009. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Meggyőzöm anyát holnap hogyha igazán szereti a cicát, megengedi h állatorvost hívjak..még sose hívtunk mert idáig minden bajt átvészelt..nemtom. Remélem lesz valami holnap..
2009. júl. 30. 22:09
 20/42 anonim ***** válasza:
85%

"Nem kamu, esküszöm, csak még nagyon figyelmetlen vagyok és nem érzem semminek a súlyát :(" Oke, es ez valami betegseg eredmenye nalad, vagy osszesen kevesebb vagy mint 6 eves?

Amugy dogolj meg.

De esely van ra, hogy megmarad orvos nelkul is, de ha nem, akkor talan megerzed a dolgok sulyat. Jo hogy nem tudom hol laksz, ki vagy, feljelentenelek a verbe allatkinzasert. Mert en mar csak ilyen nemkedves vagyok.

2009. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!