Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a cicámmal?

Mi történhetett a cicámmal?

Figyelt kérdés

a cicám beteg egy 4-5 napja körübelül.10 éves macsek egyébként, de nem néz ki annyinak, kis husgolyó. 3 napig csak evett aludt kakilt, de nagyon sokat aludt

most 3 nap után hogy kialudta magát nem alszik, viszont mindent amit megesz azt ki is hányja, nem tud valaki valami tippet adni, hogy mivel lehet a hányást megszüntetni?:(


2012. szept. 20. 11:49
1 2 3
 11/24 Vicuska87 ***** válasza:
54%

Azzal segítettél volna neki, ha az első nap elviszed dokihoz, vagy akkor amikor már többedjére hány!

Ne tejet adjál neki attól csak hasmenést kap!

Vizet, azért hogy ne száradjon ki, meg ne menjen fel a láza.

Fecskendővel itatni kell, legalább fél óránként!

2012. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Vicuska87 ***** válasza:
38%
Örülök, és kíváncsi vagyok hogy mit mond, majd írd le!
2012. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Na, megint egy, aki a "csesztetés"-re válaszul rögtön odahív egy állatorvost.Hiszem, ha látom :(( Eddig mi tartott vissza?
2012. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Zsuzsanna.:) ***** válasza:
Tejet ne agy neki mert hasmenést okoz itt az ókosok meg biztatattnak is meg ál az ész..
2012. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Az én cicámnak akkor voltak ilyen tünetei, amikor bélgyulladása volt. A doki két szurival meggyógyította!

Eredetileg szuri sem kellett volna csak gyógyszer, csak ő ki szokta hányni a gyógyszereket, ezért inkább visszavittem szurira.

8000 Ft volt az egész, pedig ez egy drága pesti doki.

2012. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Vicuska87 ***** válasza:
Mi újság? Mit mondott a doki? Hogy van a cica?
2012. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Azért kell az állatorvos mindenképp, mert lehet, hogy benyelt valamit, akár mérget is összeszedhetett valahol, amitől hányhat. Te vissza tudsz arra gondolni, hogy miért hányhatsz, ettől-e valami furcsát vagy elkaphattál valakit valamit, de egy macsek nem tudja ezt neked megmondani, ha hánynak, akkor nincsenek jól. Az enyém is hányt ma habot, most alszik, ha holnap is fog hányni, elviszem, nem akarom, hogy meghaljon!

Anyagi gondok esetén is el kell vinni, meg kell mondani, hogy adjon neki jót, de ne a legdrágábbat, akkor is fog rajta segíteni, őt is köti a hippokratészi eskü :)

2012. szept. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Mivel 10 éve ismerem a macskámat,tudom mikor van komoly gondja. Természtes azonban, hogy a legkisebb betegségére is odafigyelek, esetleg megijedek.Feleslegesen meg nem hívok orvost, főleg, hogy megkapja a macska tőlünk azt a luxust, hogy kihívjuk és nem egy zárt "dobozban" hurcigáljuk. Most volt egy ilyen is hányás, ami egyébként nem ijesztett volna meg ha nincs a 3 napos fáradékonyság.

Egyébként a doki azt mondta, hogy semmi komoly, kapott egy szurit és kap majd olajat a beleire, ricinuhoz hasonlót.

Köszönöm az értelmes kommentárokat.

és a tegnapi 15.03 as kommentelő pedig kinyalhatja a seggemet:)

2012. szept. 21. 21:56
 19/24 A kérdező kommentje:

meghal...uristen mivan veletek emberek.:D

Amugy meg a tej jó lett volna, mivel még csak normálisan se kakilt. tehát még ha hasmenés lett volna annak is örültünk volna. de ma kicsit át is mozgattuk a beleit, és ezután rögtön el is ment wc-re

2012. szept. 21. 22:06
 20/24 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy először kérdezel, várod a tanácsokat, ötleteket, kapsz néhányat, aztán kinyílik csipád és elkezded itt osztani az észt, hogy csak ezt kellett, meg csak azt kellett csinálni. Ha nem hívsz orvost, akkor gondoltál volna arra, hogy kell neki az az olaj? Attól, hogy 10 éve a macskád, még nem tudod, hogy mitől hány ... és csak, hogy reagáljak a kis "uramisten meghal" lenéző válaszodra, az én macskám hányt 2 napig, elvittük orvoshoz, pedig már pár éve megvolt, és megmérgezték.. ennyire rohadt egyszerű, nem a hasamra csaptam, amikor azt írtam, hogy meghalhat. De biztosan a hányásából is tudod, hogy mitől.. :) Nem is értem, hogy minek tetted fel a kérdést.
2012. szept. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!