Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá macsekoma...

Hogyan szoktassam rá macsekomat arra, hogy napi 8-10órát egyedül maradhasson?

Figyelt kérdés

Alapból egy új macskánál nincs ilyen gond, megzsokaj és kész. Az én macsekom már másfél éves és nagyrészt elég sokat voltam vele itthon, iskolában vagy kevés órám volt, vagy ellógtam:P Holnap írásbelizek meg majd szóbeli ,stb és utána munkába is állok napi 8 órában. Félek, hogy nehezen fogja viselni. Volt már ithtonhagyva reggeltől estig végülis, de mire hazajöttem akkor már amint meghallotta, hogy jövök az ajtóhoz már nyávogott azonnal, meg ugrált rajta(mondjuk ezt amúgyis megcsinálja:))

Az a gond(gond?), hogy nagyon barátságosra és emberközelire lett nevelve, szereti ha van valaki aközelében, midníg jön, hogy az ember ülében aludjon, igyexek úgy korrigálni, hogy nem hagyom délelőtt az ölemben aludni csak délután, hogy ezt szokja meg. Sokszor az van, hogy hazajövök, és a wc-n ülök amikor nekiáll nyávogni utánam, annyira kell neki a társaság. Szereti a figyelmet, számtalanszor ejtett már át azzal, hog ykint keservesne nyávogott egyet én meg szaaldtam ki, h minden oké e, mire kiderült, hogy lesben állt, hogy rámugorhasson játékból, magyarul csak kicsalogatott:)

Nah a lyéneg, hogy ti mit mondtok? Szerintetek meg fogja viselni az egyedüllét illetve hozzászokhat?


2008. máj. 18. 12:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Bőven meg fogja szokni.

Anyáéknak 13 éve van egy perzsamacsekjuk.Minden évben nyáron elmennek 3 hét szabira.Nah most ezalatt a 3 hét alatt a szomszéd néni eteti,így szinte az egész napot egyedül tölti.De semmi baja sincs a cicunak,jól elvan.Amikor unatkozik,akkor keres magának valami játékot a lakásban,így megtalálunk 1-1 eldugott pinpong labdát,vagy műegeret,madártollat, horgászik az akváriumban...Amikor megjönnek,akkor 1-2 napig meg sem hajlandó válni tőlük,de aztán minden megy a rendes kerékvágásban.Édesanyám otthon dolgozik,tehát a cica is ahhoz van szokva,hogy van otthon valaki.

Ne aggódj!A macskák nagyon szeretik a társaságot,de jól elvannak egyedül is.

2008. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!