Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam/büntessem?...

Hogyan tanítsam/büntessem? Már mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy macskaimádó vagyok, rengeteget tartottam már és fogok is, de ilyennel még nem találkoztam.

Van egy 3 hónapos sziámi macskám, aki olyan szinten felidegesít sokszor, hogy szívem szerint adnék a seggére. (De nem!) Nálam van már pár hete, itt az asztalra nem ugorhat fel macska, próbáltam már spriccelni, ráfújni, ráordítani, tapsolni, de semmi. Ugyanúgy felmegy, sunyi végtelenül persze és mire odaérek leszalad. De nem csak az asztallal van ez így, zabálja a kábeleket, arról is le szeretném szoktatni de olyan borzasztóan akaratos, hogy ilyet még nem láttam. Az előző cicám egy félperzsa kandúr volt, életében egyszer sem kellett rászólni sem, igazi álom cica volt. Nem rontottam el semmit, ugyanúgy próbálom nevelgetni mint az előző cicát (ő állt hozzám eddig a legközelebb, azért vele példálózom), de mégis az ellentéte. Tudom, hogy a sziámik különböznek a többitől, de ennyire?? Abba hagyja majd ezt valamikor vagy törődjek bele, hogy egész életében ennyire véghez akarja majd vinni amit kigondolt?


2012. okt. 13. 19:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
kábelekre ajánlom, van ilyen spray aminek a szagát nem szeretik a macskák (nekem arra ajánlották, hogy ne a növényre piszkítson) és akkor ahová fújod azt a helyet elkerüli. kisállatboltokban érdeklődj utána.
2012. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Maxitabi ***** válasza:

Amúgy is szokták mondani, hogy ne egyedül egyen a cica,ha benti.. Nálatok lehet, hogy bejönne egy nyugisabb másik cica. Azért merem ajánlani, mert nálam bejött. Előtte nekem is egyedüli cica volt, aztán sokat olvastam (külföldi fórumokat is) és ezt ajánlották. A két totál különböző cica naponta kétszer lefárasztja egymást-a lakásban kergetőznek, birkóznak (3 évesek, nem egykorúak)játszanak-vagyis lekötnek egy csomó energiát.(azért a velem való játék sem marad el!!)

Ha lehetséges, esetleg próbáld ki...

2012. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne rápaskolni a fenekére? Egyébként is egy 3 hónapos macskától mit vársz? Eleven kis rosszaságok ennyi idősen. A még egy macska ötlet szerintem is jó, nem tudod felvenni a versenyt egy másik kismacskával.
2012. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, én is gondolkoztam, hogy hozok mellé egy perzsát (azok általában véve nyugisak), köszönöm a spray tippet is, utána kérdezek.
2012. okt. 14. 10:57
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

igy lesz az ember kétcicás :DDD

tuti ez volt a célja a kis rosszaságnak..

2012. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A sziámit soha de soha nem fogod tudni tanítani :D A vérében van a rosszaság :) :) 3 sziámival próbáltam de nem bírtam velük soha (persze nem egyszerre) :D :D Minden másik cicám rettentő okos volt :)
2012. okt. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!