Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak folyamatosan...

Mit csináljak folyamatosan nyávogó 7 hónapos fiú sziámimmal?

Figyelt kérdés
1 éves a lány és ő már kb fél éve abbahagyta a folyamatos nyávogást de a fiú amit művel már sírba visz minket. Éjjel-nappal nyávog, ha felveszem bújik de közben is dumál. Éhesség-szomjúság-betegség kizárva. Mit csináljak vele? A férjem már kiakarta reggel dobni az udvarra mert már nem bírja.
2012. okt. 25. 07:34
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Jézusom... hát azt a választ nem is fogadom el, hogy ivartalanítsd mert ez nem segítség. Ötleteket vártam volna arra, hogy hogyan lehet leszoktatni a macskát a folyamatos nyávogásról. Találtam is egy cikket ami segít, ahogy azt az elöbb is írtam. Amúgy meg 8 óra irodai munka után maszekolok hétköznap és hétvégén is, nem szándékozom leelletni a macskáimat, van pénzem dögivel, biztos nem hallottatok még a fog.gátlókról. Nem akarok kettő ivartalan dagadt macskát, a másik meg hogy nem fosztanám meg őket olyan szervüktől ami normális hogy a testükben van. És igenis nem ivarérett még a fiú mert mondom nem reagál a tüzelő macskákra. Lehet hogy különböző okító anyagokat olvastunk a macskák nemi éréséről mert én 9 hónapról tudok és a lány is 9 hónaposan tüzelt először. Szóval köszönöm a nem éppen segítő válaszokat! Ti is okoskodni jártok ide nem segíteni.
2012. okt. 25. 12:53
 12/32 A kérdező kommentje:

És mielött bárki azt hinné hogy fenyítő eljárással fosztanám meg a macskámat a nyávogástól, nem, a cikk azt írja hogy túlságosan hozzá van szokva a macska ahhoz hogy bármit megkap és ezt a nyávogással éri el. Én is itt ronthattam el a nevelését mert elvannak kényeztetve és ezek szerint a fiú ezzel vissza is él. Meg kell neki tanítanom, hogy csöndesebb életvitellel többet elérhet nálam. Nekem kell változnom hogy mind a kettőnknek jó legyen.

Biztos szar gazdi vagyok, írjatok amit akartok.

Akiben volt segítő szándék annak nagyon szépen köszönöm, aki meg kötekedni jár ide azt csak sajnálni tudom hogy ilyen gonosz énnel rendelkezik.

2012. okt. 25. 12:58
 13/32 anonim ***** válasza:
74%

100%-osan megbízható a macskák fogamzásgátlója?


Ez ügyben nincs statisztikai adat. De egyik sem használ hosszú távon a macska egészségének. Ha nem szeretnének kiscicát, akkor az ivartalanítás a legjobb megoldás.

Háziállat Magazin

2012. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy előítéletes voltam, de köztudott, hogy a fogamzásgátlás nem egészséges hosszútávon, átmeneti megoldásnak szokták használni. Az állatorvos biztos elmondta, hogy mi a legjobb a macskának, nem hiszem, hogy a fogamzásgátlást javasolta, ha így van, akkor legyen.
2012. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Fiú macskáknak is van fogamzásgátló?

Mit fogsz csinálni a büdös pisi és jelölések ellen?

2012. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
A fiú macskák előbb érnek. Lányok később, ott belefér a 9 hónapos kor.
2012. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Erre igaz nem gondoltam, hogy érhet elöbb is a fiú. Tapasztalat és orvos is mondta, hogy egy idő után ritkulnak a tüzelések így nem tömi tele az ember az állatot gyógyszerrel. Több érvem is van az ivartalanítás ellen, sajnos én ilyen vagyok. Nem tenném szegénykét ki egy műtétnek.

Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 25. 13:25
 18/32 anonim ***** válasza:
A lányt értem. De mi lesz a fiúval? Ivartalanított fiú macskát nemigen lehet bent tartani. Egyrészt jelöl, másrészt, ki akar majd menni felkutatni a tüzelő nőstényeket.
2012. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Ha szerencsém van akkor nem fog jelölgetni. Rokonom kandúrja sem jelölget.
2012. okt. 25. 15:02
 20/32 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét a leszoktatáshoz! Majd írd meg 3-4 hónap múlva, hol tartasz. Vagy a macska..... nehogy az udvaron végezze mégis :(
2012. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!