Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak folyamatosan...

Mit csináljak folyamatosan nyávogó 7 hónapos fiú sziámimmal?

Figyelt kérdés
1 éves a lány és ő már kb fél éve abbahagyta a folyamatos nyávogást de a fiú amit művel már sírba visz minket. Éjjel-nappal nyávog, ha felveszem bújik de közben is dumál. Éhesség-szomjúság-betegség kizárva. Mit csináljak vele? A férjem már kiakarta reggel dobni az udvarra mert már nem bírja.
2012. okt. 25. 07:34
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Azért kidobás előtt jelentkezek, hogy itt elfér. :)

Amúgy, valószínűleg tényleg el lett kapatva, azért nyávog.

És ivartalanul is pont annyit nyávogna, mint ivarosan. (gyengébbek kedvéért, az a másik vége. :P )

A büdös pisi ellen jó a normális macskaalom (+ esetleg zárt macskawc) a jelölgetés pedig… Őszintén szólva, arról is le lehet nevelni a macskát, főleg, ha szobamacska. Tény, hogy az ivartalanítás gyorsabb, de.

Egyrészt, az sem 100%-os a jelölés ellen, másrészt, az nem arra van, hogy az állat viselkedését változtassuk meg, hanem a nem kívánt szaporulat ellen...

2012. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem beleszólni akarok, de az ivartalanítás jobb lenne legalább a lány cicának. Mamám is fogamzásgátlót szedetett a cicájával, és az eredmény: méhrák miatt el kellett altatni a cicát.. És az egy tévhit, hogy dagadtak lesznek ivartalanítás után, nekem ugyanolyan nyurgák, pedig kapnak enni rendesen, sőt.

Másrészt: szerintem a kandúr tényleg el van kényeztetve, hozzászokott, hogy örökké kézben van, és hisztizik. Azt a videót tényleg jó ötlet megpróbálni.

2012. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :) Nincs az a pénz, hogy ez a cica az udvaron végezze vagy más gazdánál! Macskabolond vagyok, imádom az állatokat, valami megoldást mindenképpen találok ami mindenkinek jó. Tegnap megdorgáltam kicsit és alkalmaztam a Nyávog-rá sem nézek, Csöndben van-dícsérem dolgot és eddig bejött. :) Tudom hogy 1 nap még semmi, de kevesebbet nyávogott és este jól lefárasztottam így szépen aludt éjszaka is. :) Talán így sikerül megkötnünk azt a bizonyos kompromisszumot.

Köszönöm a segítséget! :)

2012. okt. 26. 07:53
 24/32 A kérdező kommentje:

[link]


Ő az! :)

2012. okt. 26. 07:57
 25/32 anonim ***** válasza:
Nagyon széééép macsek! :)
2012. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. okt. 26. 11:55
 27/32 anonim ***** válasza:
gyönyörű:)
2012. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tényleg nem akarod nekem adni? :P

Egyszerüen gyönyörű.

2012. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy azt állítod, hogy nincs tüzelő macska a környéken, a következő sorban meg azt kérdezd, hogy akkor meg miért nem reagál a tüzelő nőstényre?! Most akkor van a közelében tözelő macska vagy nincs?
2012. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

A lány egyszer tüzelt mellette, arra nem reagált, kint pedig nincsenek tüzelő macskák a környékünkön, így értettem, bocsánat.

Nem, semmi pénzért nem adnám oda senkinek, nagyon szeretjük. Nyávogás terén sokat változott a helyzet, kezd rájönni hogy többet ér ha csöndben/halkabban van, így többet van szeretgetve. Amúgy nagyon aranyos, ha nyávog akkor is csak feleket nyávog mert tudja hogy mi a helyzet. :)

2012. okt. 29. 13:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!