Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmentenék a haláltól egy 3...

Megmentenék a haláltól egy 3 hetes cicát de Anya nélkül meglesz?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöméknél születtek kiscicák de őket rendszerint megölik.3 hetesek a cicusok és kb. 1 hetem van választ adni hogy hozok e egyet. De meglenne ő anya nélkül egyenlőre a teraszunkon?
2009. aug. 13. 19:58
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Talán az anyukája hiányzik neki és azért sír. Próbálj meg adni neki junior konzervet.

Meg fog maradni ha figyelsz Rá, én a legkisebb cicánkat, aki már elmúlt egy éves, 2napos korában találtam,ki volt téve egy dobozba a tűző napra, a testvére már halott volt:'(

2009. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha eszik rendesen (tejet), akkor lehet, hogy még nem tanult meg üríteni.

Minden etetés után masszírozd meg a pociját meg a fenekét is egy kis meleg vizes vattával (anyuja nyalogatná). Ez használni fog. Aztán lassan el lehet kezdeni az alomra szoktatást is.

2009. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Üzenem az ocsmány ismerőseidnek, hogy a Btk-ban van egy passzus, mely az állatkínzásról szól! Esetleg Te is felhívhatnád rá a figyelmüket. Kevesebbe kerül a mamacica ivartalanítása mintha ülniük kellene vagy pénzbüntetést fizetniük.

Neked nagyon sok sikert, kitartást kívánok a cica felneveléséhez! Hidd el, meg fogja hálálni!!!!

2009. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy elhoztad a cicát! Adok pár tanácsot. Lehet, hogy el kell ugranod a boltba.


- Ha csipás a cicus szeme, vegyél neki egy kevéske (1-2dl) bórvizet. Nyugtató hatású, gyógyszertárban lehet kapni. Nem tudom pontosan, mennyibe kerül, de max. párszáz forint, ha sötét üveget viszel és abba tölteted, akkor még kevesebb. Szóval ezzel itass át egy vattát és törölgesd óvatosan a cicus szemét. Ha nem akarsz venni, akkor vízzel csináld, bár én azzal még nem próbáltam. Szerintem nem drága és megéri a bórvíz.

- Vegyél macskatejport/babatejport, higítsd fel és kínláld vele 4× egy nap. (Tálkában.)

- Körülbelül egy hét múlva kezd el szilárddal etetni a cicust, de nem akármilyennel: pépesíts húst (csirkemell, pulykamell, SZÁLKA NÉLKÜLI hal) vagy egy kis konzervet adj neki. De még csak egyszer egy nap. Aztán lassan, NAPRÓL NAPRA növeld a mennyiséget. 6 hetes korától már adhatsz neki ilyen junior konzervkajákat.

- Tegyél az ágyába egy plüssöt.

- Nem túl kellemes rész, de néha etetés után törölgesd meg a végbelét meleg vízzel. Ezt nem kell sokáig csinálnod, mert már nem olyan pici, de az anyja ekkor még megteszi. ( Ezután fog kakilni.)

2009. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Jah és azt kihagytam, hogy jobb lenne 2 kiscica!
2009. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Szia! Inkább ezeken a helyeken próbáld meghirdetni őket. Szerintem sokkal hatékonyabb lesz, ha kimondottan cicás oldalakon hirdeted meg őket. Hátha...

Itt van néhány:

[link]

[link]

[link]

Én pédául a vaterán találtama cicámat, ott is próbálkozhatsz.

[link]

2009. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Köszi mindent,Mindenkinek :)

A szemével egyenlőre még vizes dolgokkal próbálkozom meg Muterom mondta hogy próbáljuk meg a Visine-t, használt azért.

Ma eddig kétszer pisilt de aknákat még mindig nem rak :S

Kezdek ideges lenni...


A testvéreinek meg holnap véget ér az életük :( a nagymama vízbe fojtja őket :( Nem tudom miért nem lehet őket menhelyre vinni ahol inkább elaltatják őket és nem szenvednek :(

2009. aug. 16. 21:16
 28/38 anonim ***** válasza:
A jó édesanyját, azt! A nyanyát fojtanám vízbe, de előtte párszor belerúgnék! :@ Vidd el őket menhelyre, vagy írj nekem...
2009. aug. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

De miért nem bírják ki még pár hétig??? Nem hiszem hogy útban lennének, még csak kaját sem kell nekik venni. Néhány hét alatt biztosan lehet nekik gazdit találni! Ez szörnyű. :(

Nem tudod meggyőzni őket, hogy még egy kikicsit várjanak? Megkérdezném néhány ismerősömet, adnék fel hirdetéseket a neten, vagy bármi! Sajnos befogadni nem tudom őket, mert dolgozom, nem tudok rájuk időt szánni, meg így is van kettő nagy. De ha bármi másban kell segítség, akkor nagyon szívesen!

Ez borzalmas! Mindjárt elsírom magam. :(

2009. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Hozd el a többi cicát és inkább altasd el még az is jobb legalább nem szenvednek.
2009. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!