Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek, ha a cicátokat...

Mit tennétek, ha a cicátokat megölné a szomszéd kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap történt az eset. Féléves, jól táplált, gyönyörű vörike cicánk volt. :(

A szomszéddal nem állunk beszélő viszonyban, egyenesen haragban vagyunk, két kutyája van. Az öregebb nem bántotta még egyetlen cicánkat sem, ha az átment. A fiatalabb kutya nem volt soha megbízható. A kutyák folyamatosan éheznek, nem ad nekik enni sem, nem gondoskodik róluk.

Szól a szomszéd, hogy sajnálatos eset történt, a cicánkat gyakorlatilag megette a kutyája. A maradványait a szomszéd elmondása szerint egy szó nélkül fogta és elvitte egy helyre elásta, de szerintem a kukába dobhatta, mert a saját macskáival is így tesz!

Tehát a cica teteme nincs meg... Tegnap este kihívta az állatorvost, mert nem volt beoltva a kutyája! :) Gondolom, ha véletlenül feljelentenénk...

Nagyon kérlek titeket, aki tud, segítsen nekem, akár belső üzenetben is. Szeretem az állatokat, nem akarom bántani a kutyát, de bármilyen lehetőség érdekelne, ti mit tennétek....



2012. dec. 7. 08:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont, hogy piszkítani nem szabad kiengedni! Szeretik a felásott kerteket, mert ott laza a föld stb. Almot használj, ne tudjon véletlenül se másnál wc-zni. Remélem tanultál az esetből. kaparófát meg tarts bent, akár egy kinti rönköt, nem kell feltétlenül drága kaparófa. Vagy zárj le egy részt az udvarból, csinálj macskakennelt.

Ötletnek:

[link]

2012. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%
Most nagyon le leszek pontozva, és TUDOM, hogy nincs igazam, de én akkor is megmérgezném a kutyáját! Attól még, hogy egy kutya kutya, nem muszáj ölnie.
2012. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg nagyon nagy butaságot írtál 12-es, akkor a macskákat is meg lehetne mérgezni, mert egeret fognak, az oroszlánokat is, mert vadásznak, a csimpánzokat, mert akár haragból is ölnek és az embereket is, mert csirkét vágnak. Gratulálok! :D
2012. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#12 ezzel nem oldódna meg a helyzet:

- meghalna egy ártatlan kutya (megette a macskát, mert kutya; nincs megnevelve, mert hülye a gazdája),

- még jobban elmérgesítené a helyzetet a szomszéddal (aki úgyis a Kérdezőre gyanakodni és megbosszulná valahogy, amint lehet),

- úgyis fog hozni a házhoz ugyanúgy egy második kutyát (csak éppen egy nagyobbat/vérengzőbb fajtát), mert hiszen ő támadás alatt áll! valaki mérget dobott be...


#Kérdező:

Részvétem a cicád miatt! :( és a hülye szomszédod miatt pedig nagyon sajnállak :(...

Én átalakíttatnám a kerítést a határos oldalon macskabiztosra. Ha pont a szomszédé az a kerítés, akkor pedig felhúznék elé még egyet. Itt vannak tippek:

[link]

Ha nem lenne lehetőségem átalakítani a kerítést, nem tartanék cicát; vagy csak benti lenne a következő cica.

Mondanám, hogy neveld a cicádat arra, hogy abba az irányba ne menjen, de ha tudom, hogy egy olyan ember lakik a szomszédban, aki a saját állataival gonoszul bánik, nem merném kiengedni...

Sajnos nálunk se szökésbiztos a kerítés (még!), ráadásul főút mellett lakunk. Ha a macskám meghalna egy autó miatt, az az én lelkemen száradna. Ugyanígy, bármilyen kegyetlenül hangzik - a rossz szomszédod ellenére -, Te voltál a felelős a cicáért. :(

Nálunk két cica van, az egyik utál kimenni (hál' Istennek), a másik kijárós, de kölyök korától úgy lett nevelve, hogy a főút felé nem mehet. Ezt úgy csináltam, hogy amikor először követett ki a kapun, megfogtam fölemeltem, nagy komolyan a szemébe néztem, és közöltem vele - mint idősebb úrihölgy a fiatalabbal, hogy 'A cica nem megy ki a kapun!' - és visszavittem a kerítésen belülre. Ezt kb 2-3-szor kellett megismétel, soha többet nem csinálta. Ivartalaníttattuk, nem jár kalandozni. A hátsó szomszédhoz néha átmegy (arra mehet), és udvarol az ottani kisgyereknek.


"A kutyák folyamatosan éheznek, nem ad nekik enni sem, nem gondoskodik róluk. "


A kutyák éheztetése miatt tudsz csak szólni:

[link]

2012. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Rendesek vagytok!

Eddig még ilyen soha nem fordult elő, és a szomszéd kutya még soha nem bántotta a cicámat... hiszen látta már ismeri. Csak gondolom most éhesebb volt, mint egyébként.

2012. dec. 8. 20:08
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

Lehet hogy hülyeség, de számomra a macska családtag. Lesz@rnám hogy mit old meg és mit nem, meg a szomszéddal való viszonyomat is. A kutya halna és kész.

Egyébként meg ha tényleg ennyire éheztetik azt a szerencsétlent, jobb is lenne neki, ha kimúlna...

2012. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!