Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell kioktatnia, mikor...

Miért kell kioktatnia, mikor egy normális érvet nem tud felhozni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm "ivartalanítás-ellenes", ő sem tudja miért szerintem, mert egy normális érvet nem tudott felhozni ellene.

Persze meg volt a "veled tennék ezt, mit szólnál",

"honnan tudod, hogy nem szenved", gúnyos, lesajnáló mosollyal kombinálva.

Én befogadtam egy pár hónapos kandúrt fél éve, elvittem ivartalaníttatni, amikor eljött az ideje.

Nem változott a személyisége, kicsit nyugodtabb lett, meg kevesebbet jár ki.

De akárhányszor eljön hozzánk ez az ismerős, elég nyomatékoan el kezd sajnálkozni, hogy jaj szegény macska,

látszik, hogy elvetted a férfiasságát:), meg hasonló hülyeségek.


Ő soha nem szembesült azzal, amikor a mamamacska egy éven belül kétszer ajándékoz meg kosárnyi kiscicával és alig lehet nekik jó helyet találni-gyerekkori élmény.

Vagy amikor mamámék szomszédasszonya földbe ásta el a kiscicákat....igen ezt láttam anno 7 évesként, nagyon jó volt.

De ezeket sem fogadja el érvként, csak el kezdi mondani, hogy jaj hát az már nem az én gondom-más macskája.


És jó pár ismerőse vallja ezt a dolgot, egyszerűen nem értem, hogyan lehetnek ennyire felelőtlenek?:/


2012. dec. 11. 13:27
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
"megvolt"
2012. dec. 11. 13:27
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A világ tele van idiótákkal.

Azt hiszik, hogy az állatoknak a nemiség olyan mint nekünk embereknek. De ez nem így van. Számukra ez csak egy ösztön. Ők nem lesznek szerelmesek egy másik állatba, nem élvezik a szexet. Csak egy ösztön, ami hajtja őket a létfenntartásért. Csak jobb nekik megszabadulni tőle, egy csomó bonyodalomtól meg lesznek így kímélve, ezáltal sokkal boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak lesznek.

2012. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Vicuska87 ***** válasza:
74%

Sajnos, ez van! Nagyon sok ember azt hiszi, hogy a macskáknál a párzás kötelező, és ettől boldogok lesznek! Sőt attól még boldogabbak, hogy cicákat ellenek! Sokan mondják, megtapasztalják milyen anyának lenni! Én ilyenkor a falba tudnám verni a fejem, meg azét is aki ezt mondja!

Hihetetlen felelőtlen emberek vannak, lásd előtted, egy vagy két kérdéssel, aki a törzskönyves amcskáit orrba-szájba pároztatni akarja!!!!

2012. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudnád mennyi ilyen idióta van... mit gondolsz miért tartunk itt most? szánalmasak -.-
2012. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Uuu, nem semmi az a kérdés.

Bár lehet csak trollkodik.


Köszi a válaszokat!

2012. dec. 11. 13:42
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen a másik érv az volt, hogy így "elveszem az örömüket".
2012. dec. 11. 13:43
 7/21 Vicuska87 ***** válasza:
31%
Valaki világosítson már fel, mit jelent az hogy trollkodik???
2012. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Aki az ivartalanítás ellen van, mindet elküldeném egy egyhetes körútra kis hazánk összes menhelyét meglátogatni. Ott szembesülhetne a ténnyel, hogy az ivartalanítást semmibe vevők "elveinek" köszönhetően teltházzal üzemel mindegyik.

Egy felelős állattartó ivartalanítja a macsekját vagy kutyáját, megkímélve magát (is) a párzás következményeitől.

Én természetesen ivartalanítottam a kandúr macskámat meg a szuka kutyáimat. (Na jó, az egyik golden retreveremet az első ellés után, mert sorban álltak a kölykeiért már a fedeztetés előtt.) A mostani, kan kutyámat azért nem ivartalanítottam, mert egyszerűen nincs rá 40 ezer forintom, de spórolok.


Az ismerősöd meg nem látja a fától az erdőt. Inkább ne is hívd el magadhoz, ha csak ilyeneket tud mondani.

2012. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Vicus:


Kb ez:


"A troll az internetes szlengben olyan személy megnevezése, aki provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombáz egy online közösséget (például internetes fórum, chat, blog), azzal a konkrét szándékkal, hogy más felhasználókból heves reakciókat provokáljon ki, vagy egyéb módon zavarja meg a témába vágó eszmecserét."

2012. dec. 11. 13:56
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát végül is párom barátja...Mindegy.:)


Köszönöm a válaszokat!

Igen, amúgy Budapest belvárosában lakik a srác, tehát annyira nem szembesült még útszélre kirakott cicarakománnyal, menhellyel, vagy mikor a kertedbe dobják be a kiscicákat, és egyszerűen neked kell utána felelősséget vállalni a kis csöppségekért.

2012. dec. 11. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!