Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam rá a 6 hónapos...

Hogy szoktassam rá a 6 hónapos cicánkat, hogy az udvaron/kertben végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Pici korától alomba kakil, pisil, így általában bent végzi a dolgát. Viszont volt már olyan, nem is egyszer, hogy kint játszott a kertbe, és ott pisilt, kakilt..nem jött csak azért, hogy az alomba kakiljon.

Szerintetek rá tudjuk szoktatni arra, hogy mindig kint kakiljon, pisiljen? Hogyan?


Köszönöm a segítséget!



2012. dec. 18. 12:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

[link]


A kerítés tényleg nem olcsó dolog. De egy kis kennelt lehet neki csinálni, hogy azért kint is legyen, ha szeret kimenni. Vagy ha veletek megy ki, figyeljetek rá oda, hogy ne menjen el, tanulja meg, hogy a közeletekben kell maradni.

Inkább a kandúrok kóborolnak el km-ekre, de sose lehet tudni, jobb megelőzni a bajt.

Itt egy kennel:

[link]


Interneten lehet nézelődni.

Az én macskáim is szeretnek "kint" lenni, igaz csak erkélyem van ráccsal.

2012. dec. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést már én is feltettem,és kaptam én is bőven a támadásokból.Nem értik páran,hogy igenis vannak kinti benti cicák.Az enyém is szeret kinnt lenni,fát mászni futkározni.Nem fosztom meg tőle.De ezt nem igaz,hogy nem értik meg páran.Én meg nem zárnám be soha a lakásba szegényeket.Tudnék én is itt arról előadást tartani mit gondolok róluk,de nem ezért van az oldal ugye.:)Vágynak a szabadba,és nem erőszakkal vannak kidobva,sőt bármilyen furcsa,még a hóban is szeretnek futkározni.Nem a szomszédban végzi a dolgát,hanem a fenyőfánk alatt mindig.:D8 hónapos,de ő már egyáltalán nem használja az almot.Ha kell neki,beül az ajtóba,és nyávog eggyet.:)Viszont van egy 5 hónapos,nemrég fogadtuk be,és engem is zavar,hogy bennt kakil,mert akármilyen almot vesz az ember,itt a szobában van a tálcája,és nagyon büdös,bárki bármit mond.Egyből ki kell szedni,mert az egész szoba bűzlik utánna.A másikat úgy szoktattam ki,hogy addig nem jöhetett be amíg nem végezte el a dolgát.Bár ez tavaszzal volt,és ugye ezt most nem csinálnám meg a kicsivel.Szóval marad egyenlőre a takarítás utánna.:/Majd ha jó idő lesz végre egyszerűbb lesz.Ja,és a mi cicáink nem tudnak sehol kimenni,a szomszédok is mind cicások,szóval nem félek,hogy bajuk esne.Az idős cicámnak se volt soha semmi baja 18 évig élt ugyan ebben a házban.
2012. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!