Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha allergiás...

Mit tegyek ha allergiás vagyok a macskaszőrre és van macskám?

Figyelt kérdés

3 hónapja van nálunk egy cica, akit nagyon megszerettem. Nagyon úgy néz ki hogy allergiás vagyok a macskaszőrre. (Korábban is voltam már hosszabb időt macskák társaságában, akkor nem volt semmi baj) Most tüsszögök, szúr a szemem, fáj a torkom és aprókat köhécselek, száraz érzés van a torkomban. Olyan mintha náthás lennék dec 15.-e óta.

17.-én megyek allergia vizsgálatra, akkor minden kiderül.

Ha allergiás vagyok, akkor mit tegyek? Nincs barátom, rokonom aki segíteni tudna. Mi lesz szegénnyel?


Annyira kivagyok. Nem akarok megválni tőle, de ha kiderül hogy allergiás vagyok, nincs más választásom. Hova fordulhatnék? Macskamentők tudnak segíteni új gazdát találni? Teljesen el vagyok keseredve...

Kérlek írjatok valami tanácsot.


(Esetleg van olyan gazdi aki kutya vagy macska allergiás és mégis tart állatot? Milyenek a gyógyszerek amiket allergiára lehet szedni? Enyhítik a tüneteket? Együtt lehet élni ezzel a betegséggel úgy hogy állatot tartunk?)


Köszönöm.



2013. jan. 8. 08:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, hogy a macskatartók 50%-a allergiás a macskaszőrre, úgyhogy fel a fejjel!

Ha a tollra lennék allergiás, kidobnám a tollpárnát, de a macskát nem :)

Ha tényleg rá vagy allergiás, felkereshetnél egy magán allergológust, biztos vannak korszerű megoldások már, amiket esetleg állami osvosok még nem is ismernek.

2013. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

lehet, csak megfáztál..Allergiás vagyok a kutya, macska szőrre, de cicák maradnak!

Parlagfűre is, meg más egyebekre. De nem tudom mindet irtani. Fűfélék meg össze-vissza rokonok. Parlagfű allergiánál ne egyél dinnyét, uborkát.

Csak azért írtam ezt, mert az allergia nem magányos, ha a cicától megválsz, attól még maradhat más.

Bízzunk benne, CSAK NÁTHA! :)

Mielőbbi gyógyulást!

2013. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommenteket, csak azt hiszem az első kettőt. Ha jól emlékszem a 2. válaszoló írta, h első egy hétben szörnyű volt, majd mintha elvágták volna.

Pont ugyan ez volt a férjemmel is. Macskaszőr allergiája van, de magunkhoz vettünk egy cicust. Első 1-2 hétben nagyon allergiás volt rá, majd egyszer csak megszűnt minden tünet..azóta pedig semmi baja.

2013. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Vannak allergiára való tabletták, kérdezd meg a dokit!


Amit sose engedj a macskának: Ne engedd, hogy az ágyadba másszon vagy a ruhádra! Egyébként én is allergiás vagyok rá, de amióta bejárós macskám van, nem olyan durva. Régebben, amikor csak kint lakott a macska, olyan volt, mint neked. És nem antiallergán macskám van, hanem közönséges házi.

2013. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem laktam együtt a (most már) férjemmel, a cica velem aludt a paplan alatt. És a mosott ruhákon imádott aludni.

Nekem is bedagad a karmolása, harapása a mai napig, de ezen kívül semmi.

2013. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is magától múlt el.

Nekünk sosem volt macskánk,tavaly még is megsajnáltam egy árva cicát elhoztam, bent tartottam. Na akkor jött nekem is a szemviszketés , köhécselés. Először eszembe sem jutott, hogy a macska miatt van, aztán rájöttem ha suliban vagyok semmi bajom. Hazaérek és kis idő múlva jön a viszketés. De ez max. egy hónapig tartott, aztán csak úgy magától elmúlt. Nem is mertem szólni róla, nehogy anyumék kirakják. :D

2013. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

De érdekes hogy mindenkinek magától elmúltak az allergia tünetek!! Juj de örülök!

Lehet hogy nekem is ez van most...tombol bennem az allergia, aztán szépen eltűnik.

De mint írta valaki, reméljük csak nátha! :)


A hálószobába nem igazán engedjük be, de előfordult már hogy bent aludt velünk. Olyan nehéz kirakni... édesen összegömbölyödik a lábamnál...


JA! És még valami fontos. A cicusom amint simogatni kezdjük, azonnal elkezd dorombolni, dagasztani és szopja a takarót. Mindig. A takaró mindig tiszta nyál lesz... Csurom nyál az egész kanapé!! Gondolom ez a lehető legrosszabb egy allergiás emberre nézve, hiszen a megszáradt nyál részecskéi később a levegőbe kerülnek, onnan a tüdőmbe... és lehet ezért köhögök. :S

Le kéne valahogy szoktatni a takaró szopásról.. Az állatorvos azt mondta hogy majd kinövi. (?!) De amíg csinálja, addig többet mosom a plédeket. Ez így jó ötlet szerintetek?

(Bőr kanapéink vannak, amiket azért bugyoláltunk be plédekkel nehogy a cica kikarmolja. Eddig bevált.)


Köszi mindenkinek!

Feldobódtam így a nap végére!

Alig várom hogy hazaérjek és megsimizzem a kis vöröst. :)

2013. jan. 8. 14:30
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kinövi, de rásegíthetsz, hogyha csinálja eltereled valamivel a figyelmét, elkezdesz vele játszani.

Igen, a macskanyálra allergiás általában az ember, nem is a szőrre, úgyhogy erről le kell szokni a cicusnak :)

2013. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

El fogja hagyni a takarószopizást. Nekem olyan cicám volt, aki a tenyeremben lévő dombocskákat szopta. Csorgott a kezemből a nyál.

Igazából az allergia tünetek nem elmúlni fognak, hanem alkalmazkodik a szervezeted. De a végeredmény ugyanaz. :)

2013. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja.Meg fogja a szervezeted szokni,mindenképp tartsd meg a cicát! :)

Ezt fejben is el lehet dönteni.Ha úgy gondolod,hogy el fog múlni,akkor úgy is lesz.

2013. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!