Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy 5 éves macskát...

Hogy lehet egy 5 éves macskát játékra szoktatni?

Figyelt kérdés
Csörgős labdát lökdöstem előtte,de semmi.Rátettem a mancsát,úgy állt meg a mancsa a labdán,ahogy odatettem.Kisebb korában játszott,de ilyen labdája most van először.
2013. jan. 12. 02:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Erőszakkal nem fogod rávenni, hogy játsszon. Majd játszik ha akar. Annyit tehetsz, hogy biztosítasz neki játékokat, bár úgyis azzal fog játszani, amivel akar. Nekem az a tapasztalatom, hogy a legegyszerűbb játékok a legjobbak. Nem minden macska szeret játszani. A miénk kicsi korában játszott csak igazából, később nézelődni szeretett az ablakból, erkélyről meg vadászni a bogarakra. A labdáival már nem nagyon játszott. De egy kis papírfecnivel is eljátszadozott néha, bökögette a mancsával szolidan, fekve.
2013. jan. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ő már nem kölyökmacska. A legtöbb macska idősebb korára már nem olyan játékos, inkább csak akkor játszanak, ha valami nagyon izgalmasat fedeznek fel, pl. egy kisegeret, lepkét, érdekes bogarat vagy ilyesmit.

A kiscicák nálunk is egész nap játszanak, egymással és egyedül is, de a nagyok nem vesznek részt benne. Vagyis egy felnőtt cica van csak, aki igen, ő szokott játszani a kicsikkel, pedig már ő is kb. 5 éves lesz lassan. Szóval minden macska más, van amelyik idősebb korában már nem játszik, legfőképpen nem élettelen játékkal.

Amúgy én úgy vettem észre, hogy a csörgés őket nem nagyon érdekli hosszútávon, ezért sajnos az nem fogja játékra ösztönözni. Talán érdemesebb lenne valamit egy madzagra kötni és rángatni előtte, vagy fellógatni, hogy a mancsával tudja pofozni. Ha találsz olyan nagyobb szemű tápot, aminek a közepe lyukas (karikát), azt is rákötheted egy madzagra (valami puha fonalat jó használni, vagy vastagabb madzagot, semmiképpen sem cérnát, mert az felsértheti az ínyét).

2013. jan. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
nekem még a 10 éves macskám is szokott játszani,sokat kell vele játszani,akkor megszereti játszást
2013. jan. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vicuska87 ***** válasza:
47%
lehet a csörgést nem bírja! Húzogass előtte madzagot, arra biztos rákap!
2013. jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A madzagot ajánlom én is. Befogadtam egy kóbor macskát, már nem volt fiatal. Sose játszott, csak döglött egész nap. Karácsonykor, amikor kötözgettem a szaloncukrokat cérnára, egyszercsak úgy belendült, kapkodott a mancsával a cérna után :D
2013. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!