Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kiscicát válasszak?

Milyen kiscicát válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végre elhalálozott a szomszéd kutyája, amelyik eddig megette és megölte az összes kiscicám. Tudom nem szép dolog ennek örülni, de mégis mindig megölte a kiscicáimat, sokszor úgy, hogy átszökött a kutya a mi kertünkbe és itt ölte meg nálunk...


Most végre vehetek magamnak egy kiscicát, de nem tudom milyet.


Hátha ez segít: Én alapból lusta vagyok, sokat fekszek itthon, amikor tanulok akkor sokat fekszek, ülök a szobámban, ám ha lenne, akkor sokat játszanék vele.


Valami olyan kéne, ami viszonylag szelídebb, nem főnökösködő, szeresse a családot, gyerekkedvelő legyen.


Árban maximum 40.000 FT-ig mennék el, TK nem kötelező, hogy legyen, csak fajtatiszta legyen.


Köszönöm szépen! :)



2013. jan. 28. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

egy macskától ne várd el hogy szeresse a családot, mert a macskák a lakóhelyükhöz hűségesek, nem a gazdájukhoz.

ezt félretéve, erre a célra a sziámi vagy cirmos lenne szerintem a legjobb, azok a legnépszerűbbek otthonra.

2013. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Fúúú,Te örülsz,hogy kinyúlt a szomszédod kutyája?

Szegény kutyuska:(

Biztos hergelted,és nem hagytad,hogy nyugodtan egye meg a kiscicákat:( direkt elhúztad kötéllel a cicát előle,meg ilyenek...

vagy előre mérgezett cicát adtál neki enni...

Én alapból nem vagyok lusta,csak éjjel feksze.M. itthon,és nem fekve dolgozo.M.

Szép napot amúgy :)

2013. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom szebben fogalmazni, ha ennyi eszed volt, hogy kiengedted a kismacskákat ilyen környezetben akkor neked nem való semmilyen állat.
2013. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Plüssmacska.
2013. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, a kiscicát az udvarra engedtem ki, ahova a másik kutya átszökött... Erről én nem tehettem, én kinn játszottam akkor vele, ekkor ő elszabadult átjött és széttépte a macskát, nem tudtam megvédeni, engem is megharapott és nem altatták el se semmi...
2013. jan. 28. 16:55
 6/15 anonim válasza:
Én keleti cicát nem vennék, azok nagyon mozgékonyak, állandóan mozognak, csak akkor pihennek, ha éppen úgy van kedvük, de általában nincs. Inkább valami Maine coont javasolnék, azok döglenek egész nap:D
2013. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de azok 60 ezer fölött kezdődnek :S
2013. jan. 28. 17:07
 8/15 Vicuska87 ***** válasza:
85%

Na akkor!


A macska akkor fajtatiszta, ha azt törzskönyvvel bizonyítani tudod. A fajtatiszta macska, csakis lakásban tartható, illetve hálóval körülvett, kifutóban, ezek benne vannak a szerződésben, amit aláírsz! Egy fajtatiszta cica 80.000 ft-nál kezdődik!


Törzskönyv nélküli macskáért, pedig ne adj ki 40.000 ft.ot, mert abszolút nem tudod bizonyítani, hogy fajtatiszta, csak azt hogy fajtiszta! És egy jó kis szaporítótól vásárolt cica tele lehet rizikofaktorokkal betegségekkel szemben.


Szóval, hozz ki a menhelyről egy cicát, és gondozd őt felelősségteljesen!

2013. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Vicuska!


Én pedig mindenképpen valamilyen fajtiszta cicát szeretnék, pl. skót lógófülűt vagy valamilyen perzsát, mert nagyon tetszenek, nagymamámnak is ilyen volt, mielött meg nem halt szegény.

2013. jan. 28. 17:26
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fizesd meg az árát. Olcsóbb macska törzskönyv nélkül ki tudja hogyan jött össze, akár anya fia párosból, nem tudod a macskák egészségesek e, majd rákölheted a fél fizetésed a gyógykezelésekre. Egy utcáról befogott macska is ezerszer egészségesebb, mint a belterjes szaporított macskák. Abban az árban az ég világon semmi ráfordítás nincs, csak a haszon, míg egy törzskönyves macska árát a ráfordítások teszik ki.
2013. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!