Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nevelhetetlen! Ötletek?

A macskám nevelhetetlen! Ötletek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy van egy 6 és fél hónapos macskám, kandúr, még nem ivarérett ezért nincs ivartalanítva.

Amikor befogadtuk kb 3 hónapos volt, akkor még a szeleburdiságának tudtuk be a dolgait. Most viszont tudatosan rossz!

Elkezdtem vele azt csinálni, hogy ahányszor felugrik a konyhapultra vagy székre, lespriccelem. Erre mit csinál? Nem ám leszokik a felugrálásról, hanem elkezdte úgy csinálni, hogy ne vegyem észre! Sunyiban felugrik, közben engem figyel. Mire felkapom a flakont amivel le szoktam spriccelni, már árkon-bokron túl van, és hiába kergetem mindig talál valami búvóhelyet.

Mit csináljak vele? Tisztában van vele hogy nem szabad ezt csinálnia, ezért inkább sunyiban csinálja. Segítsetek, elég nehéz elviselni hogy minden kaját ellop!



2013. márc. 14. 21:12
1 2
 11/12 anonim válasza:

az én cicáim is felugornak a konyhapultra. Kisebb korukban azért csinálták, mert étel volt rajta, mi meg azt hittük még túl kicsik ahhoz hogy oda felugorjanak.. Viszont megtették... Nem kiabáltam velük és nem is vertem meg őket, nem zártam be sehova. Jó hangosan tapsoltam mellettük. Ebből rájöttek hogy nem szabad és leszöktek a pultról. Most már csak sunyiba ugornak fel, de ha látják nincs mit csinálniuk ott lejönnek maguktól.

És kisebb korukban nagyon rosszak voltak. kb mint két féléves szeleburdi kutya. :D

2013. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nagyon idegesítő, ezt ismerem! Nekem is van 2 kandúrkám, ők is felmennek az asztalra, pedig mát próbáltam mindent, sokszor fogy el a türelmem, pl úszik a lakás, és akkor még az üvegasztalt is összekoszolják:) ezt a doboz- dolgot kipróbalom!:)
2014. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!