Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tönkreteszi az életem...

Anyám tönkreteszi az életem Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ott kezdődött, hogy megszülettem, kaptam keresztanyámtól egy arany fülbevalót, 2 nap múlva zálogban volt. Tesóm 3 volt és 4 hónapos, ő otthon hagyott minket és elment inni 3 férfival a közeli parkba, úgy hívták nagyimat, hogy jöjjön értünk. Étlen szomjan voltunk ott, apám Afrikába gürizett, 1,5 év után jött haza és mire megadta anyám összes tartozását majdnem elfogyott a pénz, pedig havonta is küldött bőven. A gyerekkorom arról szólt, hogy anyám részegen aludt az ágyon, kaja semmi, lett egy nevelőapám (apám csak 10 évig bírta vele, elváltak) ő csinált nekünk vakarót (liszt víz élesztő) és azt ettük magában. Ha apámtól kaptam valamit, és nem dugtam el, akkor másnap eladta. Ha nem adtam neki oda, akkor nem kaptunk enni. 2.-os voltam, mikor elvállalta az osztálypénztárosi feladatokat, életében akkor az egyszer ment el a szülőire. Mindenki fizette a pénzt be és ő mind elitta, volt, hogy másnapra kellett vinnem be suliba pénzt, de hát nem volt, így azt mondtam, hogy otthon hagytam. Még rengeteget írhatnék. Most 27 éves vagyok rendes állásom van, párkapcsolatom, albérletet fizetek, autótörlesztést, és 2 hitelt amit anyámnak vettem fel, mert majdnem kilakoltatták őket. Az anyját magához költöztette sz összes nyugdíját elveszi és most kerülök bíróságra, mert nem fizette a hitelt, amit én vettem fel a nevemre. Azt mondta fizeti, de az összes felszólítást kidobta, hogy ne is tudjam meg. Így most mehetek a bíróságra, vagy kifizetek a havi bérem majdnem egész összegét. Rengeteg pénzt adtam neki, vissza semmit. De én mindig adok, mert megsajnálom. Szerintetek ő a rossz anya típus, vagy én látom rosszul a dolgokat.
2010. okt. 20. 19:25
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Tesóm 3 éves volt én 4 hónapos, bocsi elírtam
2010. okt. 20. 19:26
 2/44 A kérdező kommentje:

Lehet erre azt mondani, hogy rossz anya, vagy igenis tiszteljem mert megszült. Én úgy gondlom, hogy egy gyereket nem csak megszülni kell, hanem nevelni. De ő lesza.rta a fejünket, tesómmal rengeteget beszélünk mit tehetnénk, de hát az ő élete.

A legjobb az egészbe, hogy minden hónapban vesz valamit. Mikrót, grillsütőt, most tévé állványt vett, meg bohócos hátizsákot. Ahelyett, hogy kifizette volna a számlákat. A hőszolgáltatónak 1989 óta nem fizetett egy forintot sem. Mi lesz ha kiteszik? Én magamhoz veszem az az egyszobás albérletbe? annyira félek a jövőtől

2010. okt. 20. 19:31
 3/44 A kérdező kommentje:
Na mégy egy mondat, most járok orvoshoz, lehet depressziós lettem, pedig ahogy élek és dolgozom én is és a párom is, nekünk mindenünk meglehetne. A párom már unja ezeket, ha elhagy, akkor meg nem tudom mi lesz...
2010. okt. 20. 19:33
 4/44 anonim ***** válasza:
84%
Keserűség lehetett az életed. Adott a példa, milyennek nem szabad lenni. Rosz anya lehet azon szempontok alapján amiket megosztottál velünk. De itt nagyon sok minden lehet még a háttérben, így ítéletet senkiről sem illik mondani.
2010. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Apám megadott neki mindent amíg házasok voltak, apám is gyalog járt dolgozni, mert anyám elitta a fizetését. Nem hazudok 1 napot sem dolgozott még sehol. Nem lesz nyugdíja.Akkor megint mi fizetünk mindent.
2010. okt. 20. 19:36
 6/44 A kérdező kommentje:
Úgy ahogy mondod, én megfogadtam, hogy sosem leszek olyan mint ő!!!!
2010. okt. 20. 19:36
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban önmagadért vagy felelős. Az, hogy felvettél hitelt, és tudtad, hogy anyud nem fogja visszafizetni valóban a te butaságod. Éveken át nem tanultál a hülyeségekből, akkor most fog megtanítani az élet.

Szörnyű ami veled történt, de ezeket a lépéseket te tetted meg, s nem anyud. A párod ha elhagy azért fog, mert te olyanokat csinálsz ami nem helyes.

Kérdezlek én téged, hogy ha én írok ilyen kérdést ki, te mit tanácsolnál nekem? Akkor már tudni fogod a választ.

2010. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Kívül állóként könnyű tanácsolni az a baj. De egyszerűen mindig megesik a szívem rajta. Nem bírnám elviselni, ha kitennék őket az utcára.
2010. okt. 20. 19:38
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megérdemli, h ne törödjenek vele, ne támogassák, úgy tanul az ember... :S
2010. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Télen nyári cipőben mentünk iskolába, míg apám észre nem vette és elvitt minket a helyi piacra és vett nekünk bakancsot, mert lilára fagytak a lábujjaink. Borzalmas volt. És ezt a tesómon kívül, soha senkivel nem beszélem meg, most jól esik elmondani
2010. okt. 20. 19:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!