Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne rávenni a...

Hogyan lehetne rávenni a cicánkat, hogy ne menjen ki az útra?

Figyelt kérdés
Egy elég forgalmas út mellett lakunk, van egy cicánk, aki már közel 10 éves, nem tudom, hogyan, de ő rájött, hogy csak a járdán közlekedhet és nem is megy el egy háznál odébb, az út túloldalára meg pláne.. De most van egy másik cicánk is, és nem szeretnénk őt elveszíteni.. Valakinek lenne valami tippje? Egész nap nem őrizhetjük, hogy az orrára koppintsunk, ha kimegy...
2013. aug. 2. 18:59
 1/4 borcsi02 ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy a 10 éves cicátok soha nem ment/megy át az úton? Mert ha a "másik oldalon" van valami számára érdekes, akkor pár kisérletet szerintem minden macsek megtesz, elmennek felmérni a terepet. Valószinüleg őt már nem érdekli az a régió, megvan a saját kis útvonala. De nagyon jó, hogy ő nem császkál át az úton, mert a cicák hajlamosak követni egymást, ezzel nő az esély arra, hogy ha az egyik átszaladgál egy forgalmas úton, a kisebb követi őt, figyelmetlenül. Garancia nincs rá sajnos, hogy emiatt az új cica biztonságban van, ebben nem szabad feltétel nélkül bizni, de tapasztalataim szerint azért sokat segit, ha néha tudjátok figyelni őt és szigorúan visszaparancsolni, ha rossz felé bóklászna. Nyilván nem a nap 24 órájában, de amikor tudtok rá figyelni. Mi is forgalmas út mellett lakunk, és átérzem az aggodalmad, én folyamatosan szidom magamban az állat autósokat, akik ezerrel hajtanak, közben meg próbálok figyelni a cicáimra, éjszaka, reggel és estefelé már nem lehetnek kint,szobafogság:).
2013. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sehogyan.. ha meglátod, hogy átmegy, kergesd vissza. DE ne fogd meg, és vidd vissza, dobáld meg kővel, verj rá vagy valami hasonló.
2013. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nehogy megdobd vagy megverd... a szerencsétlen csak az ösztönei után megy, azért nen szabad bántani!! Jézus milyen emberek vannak...
2013. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudod megelőzni! Nem közlekedhet csak a járdán.. Nem tudhatod, hova megy éjjel, vagy mikor nem látod! Ha benti cica, akkor úgyis óvatosabb...Én is rettegek, majdnem ki is ment egyszer de pont jött egy motoros és megijedt és visszafutott! Ez a szerencsésebb, mert ha megijed és rossz fele fut, na akkor van a baj..De erre és erről nem tudod nevelni! Ez ösztönös, a macskák oda mennek ahova akarnak, szabad állatok, kényszerrel (ha egyáltalán nem engeded ki)tudod csak megállítani, de az meg hol jó nekik??
2013. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!