Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálják sokan a macskákat?

Miért utálják sokan a macskákat?

Figyelt kérdés
Pl.olyat sosem lehet hallani,hogy "utálom a kutyákat",de a macskákat egy csomóan utálják.Miért van ez?A kutyákat,még ha nem is szereti őket mindenki,de senki sem utálja.A macskákat viszont a szemetek még a halálba is kívánnák.

2013. aug. 18. 13:55
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Utolsó,a kutya nem rágja meg a bútorokat,cipőket,cipőkanalat,dobozokat,kertislagot vagy akármit amit kiraksz az udvarba?Egyből a szájába veszi...Meg pl.a macska sokkal tisztább állat,mint a kutya.
2013. aug. 18. 14:56
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Általában úgy van, hogy a kutyásoknak kell az, hogy valaki körülzsongja őket, mivel antiszociális hajlamokkal küzdenek. A macskásoknak erre nincs szűkségük mivel kiegyensúlyozott életet élnek, és nem csak az a jó nekik aki, vagy ami, ajnározza őket.



Ja, egyébként a kutyáknak nem hullik a szőre? Vagy nem garázdálkodnak, ha egyedül vannak? És mit kell az alatt érteni, hogy a macska kétszínű? Valakit esetleg bemószerolt a háta mögött, vagy átverte valamivel?

2013. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
80%

Kutyás-macskás vagyok egyaránt. Volt már egy ilyen kérdés 1-2 napja, ott is leírtam, hogy a macskát is KELL nevelni. Pl. hogy ne ugorjon fel a pultra. Ugyanúgy mint egy kutyát.


Egy macska nem kétszínű. A kétszínűség egy olyan tulajdonság, amit emberekre használunk. Egy macska lehet kedves, barátságos, vagy magának való, de nem gonosz, kétszínű, vagy akármi. Aki ezt írta remélem a neve alapján 98-ban született, és ez esetben az ostobaságát a korára lehet fogni.... Ellenkező esetben csak szimplán primitív, és unintelligens, 70-es IQ-val.


Egy macskának is legalább annyi haszna van, mint a kutyának, sőt. Lakásban nincsen egér amit elkapjon, de nála jobb meteorológus nincs. A kutya nem jelez ha jön a vihar, a macska igen. (Nálunk) A mai világban, ahol a kutya társ, és nem "eszköz", áruljátok el, mi a fene haszna van? Mert a régi világban, ahol moslékkal etették, és elzavarta a betörőt, az oké. A kutya ma már egy társ, macska ugyanez. Aki nem elég érett és nem tiszteli a macskát kellőképpen, az soha nem fogja megtudni, hogy milyen jó társ is valójában. Egy kutyát a hülye is megtudja nevelni!

2013. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

"Oggi Doggi "


Egyébként elmondom neked, hogy én már több mint 25 éve élek macskákkal, és soha nem kaptam el semmilyen betegséget. Lehet, hogy nem mindig a ripacs-hatásvadász bulvár médiából kellene tájékozódni.

2013. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Általában emberi tulajdonságokat aggatnak rájuk.

A buta ember azt mondja "hűtlen" "kétszínű".

A macska önállóbb viselkedése abból fakad,hogy rendkivül közel áll a vadállatokhoz,a legtöbb képes önmaga életbenmaradni,vadászni,szaporodni stb .A nagymacskák kicsinyített másai,ha kell falkába verődnek (bár ott sosem olyan szoros a kapcsolat mint a kutyáknál) ,de alapvetően egy önálló ,territórium központú állat .

Egy állat nem tud se kétszinű,se hűtlen,se gonosz,aljas stb lenni.

2013. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a csajszikák azert tartanak yorkit, mert majd megfogja nekik az ürgét, mi? Sok kutya csak státusz szimbólum, meg egyébként is olyan cuki. Van mivel felvágni az egyszerű életükben, ha mar IQ-ra nem "fussa".

Buta érveik vannak azoknak, akik csak szidni tudjak a macskákat, és butaság a két állatfajt összehasonlítgatni. Kinek a pap, kinek a paplan. Én kedvelem a kutyusokat is.

A Maine Coon egyébként nem (vagyis nagyon minimális mértékben) hullatja a szőrét, eddig nem vettem észre, hogy a lakás csupa szőr lenne, de majd szétnézek jobban.

2013. aug. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
90%

Én utálom a kutyákat, viszolygok tőlük, koszosak, büdösek, nyáladzanak, rendetlenek...


Na ez kb egy olyan indoklás, mint amilyet a kedves macskautálók írtak ide, vagy akik szoktak írni!


Nem szeretem a kutyákat, de nem is utálom őket. A nagytestűekkel még elvagyok, de nem tartanék sajátot. Megsimogatni nem szeretem, mert tényleg olyan büdös kutyaszaguk van (nekem büdös), és utálom hogy összeszagolnak. Meg félek is tőlük, hogy megtámadnak... utálom mikor a gazdik az ilyen nagyobb testű kutyákat szabadon sétáltatják, mert hogy nem harap. :S Persze. Másik kedvenc hogy összeszarják a várost, a gazdik meg csesznek rá, mindenhol a kutyasz@rt kell kerülgetni (ez a gazdik hibája, igen, de megmutatja mennyire felelősek egyesek... a macskának is kell takarítani az almát és érdekes, a macskások meg is teszik. Ja, hogy az alom otthon van és nem közterület? Lol. Aztán a kutyás gazdik nyafognak legjobban hogy koszos az utca. ).


Ez lehet természetemből is adódik, de nekem pont az a jó, hogy a macska magának való, nem kell folyamatosan körbeugrálni egymást. Hagy dolgozni, és hagyom pihenni, fair enough.

Én csodálom, hogy ilyen önállóak és igenis nagyon okos lények a cicák. Az én cicám utcáról mentett, de első alkalommal megtalálta az almot, és használta, olyan helyekre nem megy fel ahova nem szabad neki. Sokáig az ágyamba se jöhetett be, de most már jöhetne, csak valahogy berögzült neki hogy nem szabad, vagy nem tudom és csak az ágy sarkában szokott aludni. :) De mikor én is az ágyban vagyok akkor nem jön oda kitúrni. Megvan a maga helye, és nem bolygatja másokét.

2013. aug. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
20%
Én azért utálom őket, mert egyszerűen buták. Ostoba állat. A jelleme teszi ostobává. És ez nem emberi jelzők ráaggatása. Esetleg a macska fanatikusok nem látják tisztán, mert már bedőltek a kedvencük rabszolgasorába. Nevetséges, hogy azzal indokolják hogy okosabb a macska, mert "önálló", azaz makacs, nem hallgat semmire, csak a hűtőajtóra. A jelleme teszi butává ezt az állatot.
2013. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
95%

"Én azért utálom őket, mert egyszerűen buták. Ostoba állat. A jelleme teszi ostobává."


Szerintem kategóriát tévesztettél. Gondolom ez a saját jellemzésed akar lenni.


Gondolom még véletlenül sem volt dolgod macskával. Egyébként miért is hallgatna rád, ha egy senki vagy neki?

2013. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
27%
Minden embert senkinek néznek, ahhoz kedvesek akik kaját adnak nekik, ösztönlények.
2013. aug. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!