Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica tulajdonosok! Ti hogyan...

Cica tulajdonosok! Ti hogyan takaritjatok az almot? Hogyan lehet "sporolni" az alommal?

Figyelt kérdés

Mar lassan 2 honapja van cicam.. es a ket honap alatt kozel 30 kg alom ment el.. gondoltam, ez eleg nagy pocsekolas. a gond szerintem a takaritasnal van. en 3-4 naponta cserelem a talcaban az egesz almot. Hogyan tudnam olcsobban meguszni? Tescos almot szoktunk venni, becsomosodik a pisitol.. ha a kakit es a pisit kilapatolnam, es potolnam az almot, akkor kevesebb alom hasznalodna el? Ha ez jo megoldas, akkor mennyi idokozonkent kell kitakaritani az egesz almot?

valaszokat elore is koszonom!:)



#sziámi #cica #alom #takarítá
2013. aug. 20. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csomósodó almot vegyél, akkor kiszeded a pisit-kakit, amit kiszedtél azt pótolod. Ezt 2-3 naponta megcsinálod. Azzal nem spórolsz h ritkábban csinálod, mert a cicapiszok mennyisége adott naponta. Az egész almot én csak elég ritkán cserélem (ha már nagyon elkoszolódik)


Nem tudom így hány kilót használsz el hónapok alatt, de ennél kevesebbet nem nagyon tudsz.

2013. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem az aldis alom a legjobb, 10 kg 780 ft, csomósodik, nem kell ezért az egészet cserélni csak ha te úgy ítéled meg, nem porzik és a szaga sem erős.
2013. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szilikonosat veszek, drágább, de szerintem megéri!

Semmi szaga nincs, ha rendesen van kezelve és szeretik a cicáim.

Ebből a fajtából csak a kakit kell kiszedni, és az egész almot (pisivel együtt) jól felkeverni. A szilikon-szemcsék felszívják a pisit és a nedvesség elpárolog belőle, de a szag benne marad. Ha nincs rendszeresen jól összekeverve, akkor az aljára gyűlik a pisi és szagosodni kezd, ezért a keverés fontos, valamint a kaki napi szintű eltávolítása is.

Cserélni csak akkor kell, ha már az egészet nagyon elszíneződöttnek látod. Kiszereléstől függ, de általában egy zacskó egy cicának 3-4 hétig elég.

(Én nem szeretem a csomósodót, valahogy nekem mindig az az érzésem, hogy nem szedtem ki az összes koszosat belőle... így aztán még többet kiszedek, meg még többet, és a vége az, hogy nagyon nem gazdaságos...)

2013. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én csomósodó almot veszek, valamint van egy kifejezetten cica alom takarításra való lapát készletem. Az egyik lapát lyukacsos, így fennakadnak rajta a csomók, de a még nem szennyezett szemek visszaperegnek, ha rázogatom.

A másik lapátot már csak akkor szoktam használni, ha teljesen kicserélem az almot.

2013. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

30 kg? Úristen.


Én BioLuxot veszek neki, az olyan 600 ft körül van a 10 kilós. Nagy zöld csomagolás, két kiscicával az elején. Olcsóbb almokból ez a legjobb. Mindig ezt kapta, ha mást veszek neki, mellémegy a cucc...


Nálunk 2 alomtálca van, és a teljes almot olyan 2 hetente cserélem. A 10 kilót elosztom, fele-fele. Ha valami van benne mindig kiveszem, de a teljeset feleslegesen cseréled 3-4 naponta. Muszáj lesz valami jobb minőségűt venned.

2013. aug. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyébként a szag sokban függ a kajától. Az enyém alutasakosat eszik és Perfect Fit márkájú szárazat. Tudom, még ez sem prémium táp, de az árához képest nagyon jó, és imádja a cica. Nem is olyan büdös a végtermék... De most van nálam egy vendégcica, a gazdik nyaralnak. Hoztak nekik kaját, hogy mit adjak, mennyit adjak stb. Ő Panzis konzervet eszik, és mellé Friskies tápot. Hát te tudd meg, milyen szaga van a "cuccnak".


Ezért mondom, hogy ha jobb minőségűt adsz neki, attól kevésbé lesz büdös.

2013. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
te=ne
2013. aug. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én csak szilikonosat veszek, mert az a homokszerű az pfúúú úgy leragadt a pisivel együtt na és azt mire felszedtem hát azt hittem kórházba kerülök, majdnem elájultam! Többet nem próbálkozok! Szilikonos, és kiszedem a kakát belőle.amúgy az is "összeáll" ahol nedvesség éri tök más színe lesz és ha nem túrod össze egyhelyre pisil ki tudod emelni! Szoktam "válogatni" pisis részeket,azokat kiszedem és töltök még rá friss almot! amit írtál az megvalósítható, én is így csinálom :D bocs az össszevisszaságért, de sietek! :)
2013. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Van a tesco-ban nagyon szuper és olcsó alom. Az olyan szinten csomósodik, hogy konkrétan "hógolyók" lesznek belőle. Olyan lapátot vettünk, ami rácsos. Így amikor kiszedem a golyókat, akkor megrázogatoam az almot, a nagy fennmarad, a kicsi ami tiszta, leesik. :)

Ezen kívül már csak a kakit szedem ki ugyan így és kész.

Én ritkán cserélem le az egész almot, mert amúgy naponta takarítok a cica után s így nem is büdös az alom meg semmi ilyesmi.

Ez a tesco-s alom már egy bő hónapja megvan és még a fele fogyott el durván, azt hiszem 700 vagy 800ft volt és 8kg.

2013. aug. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi egy drágább kategóriájú, csomósodó almot használunk, nagyon jó véleményeket olvastam róla a neten, youtube-n!

Sokkal jobb, mint a többi csomósodó, mert olyan benne a pisi, mint a beton, nem szaglik, nem esik darabokra, azonnal felszívódik és egy hónapig vagy tovább elég 15 kiló (a mi alomtálcánk akkora, mint egy babakád). Fontos, hogy viszonlag sok kell egyszerre az alomtálcába, 6-10 centi, mert akkor nem fog lecsurogni az aljára a pisi (a Benekkel így jártunk, a Mülleres pedig szétesős volt.) Sőt, a mostani almot spórolósnak is mondanám, mert feleakkora gombócok keletkeznek benne, mint más alommal.

Szóval szerintem az ilyen dolgok fontosak egy alomnál.

2013. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!