Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 napja kaptam egy kb.2...

4 napja kaptam egy kb.2 hónapos cicát. Már kiengedhetem egyedül a szabadba, vagy hagyjam a házikójában?

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyedül szerintem még ne engedd ki, maradjon csak a szobában, pláne hogy még kicsi és kint meg egyre hidegebb lesz.

Viszont szoktatni tudod úgy, hogy napi 1-2 órát kimész vele, játszol vele kint és figylesz rá, és utána beviszed.

Egy most 2 hónapos cicát még nem engednék ki állandóra, majd csak miután elmúlt a tél.

2009. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem tarthatod bezárva mindig:) szépen lassan kell szoktatni a kinti élethez. mindigy egy kicsit tovább. de először még légy óvatos, nézd mit csinál, ne szökjön meg, meg hát eleinte még félni is fog. aztán ugyis látod rajta hogy magabiztos. akkor már kiengedheted egyedül.
2009. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen tájban szereztem kismacskát tavaly. Ő azonban olyan volt, hogy amint kiszabadult mászott át a szomszédba, vagy kiszaladt az utcára. Szóval tavaszig csak kb. kétszer mehetett ki nagyon kis időre, felügyelettel. Csak épp, hogy megnézze milyen a hó.

Tavasz óta kiengedtük, és semmivel sem volt bénább, nagyon ügyes és leleményes macskusz, remekül mászik fára, tetőre stb. még egeret, meg madarakat is fogott, szinte rögtön, ahogy elkezdett kijárni.

2009. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. nov. 1. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!