Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám lebeszélni a...

Hogyan tudnám lebeszélni a párom, hogy szaporítótól vegyen cicát?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap mutatta nekem ezt a képet, hogy nagyon tetszik neki ez a cica és ilyet szeretne majd: [link]

Utánanéztem, hogy mi fán is terem egy ilyen cica, aztán láttam, hogy ez egy igencsak ritka, egzotikus fajta. Megmutattam a páromnak (ő a férfi), hogy ez bizony drága cica, a szeme is folyamatos, napi gondozást igényel, stb. Ennek hallatán, hogy ápolni kell a szemét, el is ment a kedve tőle, mert ő amúgy sem valami felelősségteljes.

Aztán tegnap mutatott megint egy képet ( [link] hogy jaaaj de jó lenne egy ilyen cica majd. Ő azt hitte, hogy ez ugyan az a fajta, mint ami az 1. képen van, de én mondtam neki, hogy a kettő nem ugyan az, a 2. amúgy is keverék ahogy látom (Maru, skót rövidfülű keverék). De hát azt se tudta mi az első fajtájának a neve, amikor kérdeztem, utána se nézett, de azért kellene ilyen kerek fejű. Meg hogy nem baj, neki jó a keverék cica is. Én erre mondtam, hogy az addig rendben van, de szaporítónak nem adunk ki 50 ezer forintokat, csak tenyésztőtől vegyünk, törzskönyvvel. Erre felmérgesedett, hogy majd ő arra ad ki pénz amire akar. Lett ebből egy vitánk, utána már "én 10 ezer forintot se adnék ki egy sz*ros háziállatért" meg már nem is kell neki, stb.


Őt nagyon zavarja az, hogy én viszont akarok egy tk-s kutyát, több száz ezer forint értékben. Nem érti, hogy minek ennyit pénz áldozni rá, amikor olcsóbban is meg lehet venni. Próbáltam neki elmagyarázni, de nem érti meg, még zokon is veszi, hogy parancsolgatok.


Én nem akarok azért macskát a portára, hogy majd nekem kelljen gondoznom (nekem lesz elég gondom a kutyával + munka + háztartás), és nem akarok szaporítót se támogatni. Mit csináljak, hogy megértse ezt? Vagy szerintetek majd kinövi ezt a "cicát akarok" korszakot?



2013. szept. 30. 11:06
 1/4 anonim válasza:
21%
a szádat használd másra is ne csak beszédre és te fogsz rajta uralkodni és mindig minden úgy lesz ahogy te akarod ;)
2013. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Itt "majd"-on van a hangsúly.Minden állat közös döntés.Ha még is beszerezz egyet és te nem akarod gondozni,ezt nyugodtan kôzöld vele előre.Ha már nagyon sok a macska szar,majd elajándékozza és bukta a pénzét.
2013. szept. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
100%

Maru elvileg nem keverék. A skót lógófülű fajtában vannak normál fülű egyedek is, amik egyébként kb. egy az egyben brit rövidszőrűnek néznek ki.


A párod fafejű, ezen sajnos nem nagyon segít hogy itt kérsz tanácsot. Úgy látom, te magadtól is tudod, hogy kéne, ő pedig megy a feje után és nem is érdekli hogyan működnek valójában a dolgok. Amíg nem az ő pénzét akarod a kutyára költeni, addig nem nagyon van jogalapja leszólni téged, hogy miért a drágábbat akarod. Neki is biztos van olyan tárgya, amiért többet adott ki a szükségesnél, hogy minőséget kapjon. Rá lehet világítani, hogy miért is van csúcsteljesítményű számítógépe/autója/akármije, amikor gagyi tizedéért is van. Ja hogy az nem olyan? A kutya és macska sem, akármit is szeretnek képzelni látatlanban az emberek. Mondjuk én egy plüssállatot sem bíznék olyan emberre, aki képes kiejteni a száján a "sz@ros háziállat" szavakat.

2013. szept. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vicuska87 ***** válasza:

Egy háziállat közös döntés.... és ha már az ekkora kedvtelenséget jelent, hogy az exo macskának a szeme folyamatos gondozást jelent, akkor inkább fogadjatok be egy cicát menhelyről! Nekem van exo-m és jelentem szuperül van, napi 3x törlöm a szemét bórvízzel!


Ha megveszel egy cicát... benti tartásához is rengeteg pénz kell még: kaprófa, fésű, alom, alomdoboz, macskabútor, táp, konzervek, játékok, fekhely....


Bár én a helyedben egy ilyen férfi mellé meggondolnám hogy kutyát vennék e...

2013. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!