Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig várjak rá? Még előkerül...

Meddig várjak rá? Még előkerülhet a cicám?

Figyelt kérdés
2 napja tűnt el az 1 éves, ivartalanított fiú cicám. Mindig itthonülős volt (kicsikorában elmászkált, de mióta ivartalanítva lett, azóta abszolút nem). Mivel főút mellett lakunk, alaposan átnéztem mindent, de az úton nem üthették el, nem volt sem a teteme, sem vér az úton vagy annak közelében. Már az egész környéket bejártuk és hívtuk őt, de nem jött haza. Nagyon féltem, lehet, hogy elkapta valami vadállat? Mennyire lehetséges, hogy egy róka vagy vaddisznó elkap egy macskát? Nagyon ügyes cica, gyors, és félős is, nem hiszem, hogy idegen ember vagy nagy állat (pl lovak vannak a házunk mögötti telken) közelébe mert volna menni. De mégis hogy szívódhat így fel egy 1 éves macska? Mióta ivartalanítva lett, egy délutánnál tovább még sosem maradt el.
2013. okt. 11. 14:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Ahol a kaja ott a macska
2013. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Előkerülhet. de tegyél ki cédulákat a környékre a cicáról készült fotóval, persze ha elütötte egy autó és már eltakarították, akkor esélytelen.
2013. okt. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Faluban lakunk, a környékbeliek ismerik a cicámat, biztos szóltak volna már, ha elütötték volna. Ráadásul a párom a cicácal éjjeli 1-kor találkozott még, a szüleim éjjeli 4-kor kelnek, ők is látták volna, ha...
2013. okt. 11. 14:53
 4/26 anonim ***** válasza:

Róka nemigazán kezd ki felnőtt macskákkal, vaddisznó meg főleg nem érdeklődik a macskakergetés iránt, főleg hogy a vaddisznó elég rosszul tud fára mászni.

Kóbor kutya inkább lehet a bűnös, vagy nem kóbor csak a buta macska beugrik egy házőrző területére.. Aztán lehet valaki bezárta véletlen valahová. Nekem volt hogy 2 hét után került elő a macsek.

2013. okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy csak ennyiről van szó. Azért lehet végkérdezem még a szomszédokat, 1-2 falubelinek szóltam már. De sosem szokott így eltűnni, ráadásul betegnek sem tűnt, utoljára még jóízűen vacsorázott, majd a párom még éjjel összetalálkozott vele, neki is hízelgett egyet és reggel már nem volt meg. :( Az előző cicánk is így tűnt el, de őt pár nap után a szemközti árokban találtuk meg elütve. De most átkutattuk az árkokat is, ott sem volt.
2013. okt. 11. 15:22
 6/26 anonim ***** válasza:
Szerintem előkerül. :) De ha csak benti macska lenne, akkor nem lenne ilyen probléma.
2013. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Tudom, de egyelőre még a szüleimnél élek és ők nem engedik, hogy csak benti cica legyen. Pedig akkor én is nyugodtabb lennék.
2013. okt. 11. 16:10
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha portyázik nagyragadozómadár a környéken az is elkaphatta vagy valamelyik kutya de lehet hogy elment jobblétre szenderülni.Én kívánom hogy előkerüljön a szeretett macskád de mivel én is kint lakok őszintén megmondva nem sok esélyt látok rá.Bár két nap még nem olyan sok idő egy éves cicánál.Még ha ivartalanítva is van az nem zárja ki az ösztön felébredését benne.
2013. okt. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 borcsi02 ***** válasza:

Egy ennyire otthonhoz kötődő cica esetében biztos valami nem szokványos történésről lehet szó. Nagyon esélyes a bezárás, én is erre tippelnék, nálunk is előfordult már. Érdemes végigjárni a környéket, és hívogatni, erre nem szabad sajnálni az időt, mert az én cicámat is úgy hallottam meg nyávogni egy bezárt garázsból, különben soha nem derül ki, hogy a kis butus bement körülnézni, aztán meg rázárták az ajtót.

A plakátolás is jó ötlet, de keresni-keresni!!

2013. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Keressük már 2 napja, mindent végjárunk, ahol régebben szokták látni. A szüleimet megkértem, hogy szóljanak a szomszédoknak, nemtudom, megtették-e. Az a baj, hogy több szomszéddal sem vagyunk jóban, bár nem hiszem, hogy annyira utálnának, hogy bántsák a macskámat, de ki tudja. :( Sajnos már 3,5 napja nem került elő.
2013. okt. 13. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!