Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig várjak rá? Még előkerül...

Meddig várjak rá? Még előkerülhet a cicám?

Figyelt kérdés
2 napja tűnt el az 1 éves, ivartalanított fiú cicám. Mindig itthonülős volt (kicsikorában elmászkált, de mióta ivartalanítva lett, azóta abszolút nem). Mivel főút mellett lakunk, alaposan átnéztem mindent, de az úton nem üthették el, nem volt sem a teteme, sem vér az úton vagy annak közelében. Már az egész környéket bejártuk és hívtuk őt, de nem jött haza. Nagyon féltem, lehet, hogy elkapta valami vadállat? Mennyire lehetséges, hogy egy róka vagy vaddisznó elkap egy macskát? Nagyon ügyes cica, gyors, és félős is, nem hiszem, hogy idegen ember vagy nagy állat (pl lovak vannak a házunk mögötti telken) közelébe mert volna menni. De mégis hogy szívódhat így fel egy 1 éves macska? Mióta ivartalanítva lett, egy délutánnál tovább még sosem maradt el.
2013. okt. 11. 14:42
1 2 3
 11/26 borcsi02 ***** válasza:

Még ne add fel! Szívósak a cicák, 3,5 nap nem olyan sok, ha életben van, bár tudom, írtad, nem jellemző rá, hogy ilyen sokáig elmarad!

Esetleg vannak elhanyagoltabb területek arrafelé, üres építési telek vagy hasonló? Lehet, csapdába esett ott, egy lyukba pottyant vagy ilyesmi. Vagy csak szomszédok mindenütt? Az jó, ha a szüleid szólnak nekik, sokat számít!

Ha valamelyik szomszédnak van garázsa, sufnija, érdeklődni kell, hogy benézhettek-e, hátha ott van a cica, sokszor ilyenkor sem mernek hívásra egyből előjönni, mi is próbáltuk kicsalogatni a cicánkat abból a bizonyos garázsból, de mivel ott volt a szomszéd tulaj is, nem mert kijönni egyből, csak harmadszori hívásra!!! És a legdurvább az volt, hogy már többször hívtuk azelőtt a ház előtt hangosan a keresés közben, és csak a már nem is tudom hányadik szólásra nyávogott vissza, egy nap után, biztosan aludt is közben.

Tudom, hogy nehéz, és az ember a legrosszabbra gondol ilyenkor, de tényleg nem szabad feladni, és akár 1-2 hétig is keresni kell, hogy biztosan tudd, te megtettél mindent, és nem rajtad múlt! Volt itt a fórumon olyan gazdi, aki 2 hétig, a legnagyobb téli hidegben várta haza a macskáját, aki szintén nem járt el nagyon, és már épp lemondott volna róla, amikor hazatalált a cica, lesoványodva! Remélem, nálatok is hazaér!!

2013. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy él még, nagyon okos és ragaszkodó cica, valami biztos történt vele, hogy nem tudott hazajönni. Körülöttünk pedig igen, végig szomszédok vannak, kivéve hátrafelé. Hátul egy kertben vannak vaddisznók és baromfi bekerítve, de mivel a macskám a szomszédban született, tehát teljesen itt nőtt fel, biztosan jól ismeri a területet. Épp ezért kétlem, hogy csak úgy valami elkaphatta. Kutya is csak a szomszédban van, de hát ott született, kicsi korában sem bántotta a kutya. Ráadásul nagyon óvatos cica, mindentől egyszerre menekül, a legkisebb neszre is figyel és óvatos, gyors és ügyes is.

Bekérezkedni azért nem merek a szomszédokhoz, mert elég gorombák. Tudod, itt falun egy macska élete semmit sem ér az embereknek, csak kigúnyolnának. 1-2 szomszédnak már említették a szüleim, de szerintük ott nem lehet. Hát idővel kiderül, remélem, még él.

2013. okt. 13. 13:41
 13/26 borcsi02 ***** válasza:

Ha ilyen ügyes cica, biztosan megtalálja a módját, hogy hazamenjen hozzád, amint tud!! Tényleg nehéz idegeneket "zaklatni" macskaügyben, nekem is nehéz volt, de akkora erő volt bennem, ami végig hajtott és nem érdekelt, hogy ki néz hülyének, hogy egy cica miatt csapok ekkora felhajtást. Ebben sajnos nincs különbség falu és város között, mindenhol közömbösek az emberek. Szörnyű, hogy az udvariasság és a berögződések mennyire gátolnak ilyen helyzetben is, hogy nem merünk másokat/szomszédokat terhelni, megkeresni ilyenkor:(

Én azt érzem, elő fog kerülni a cicád!

2013. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Csak legyen igazad! Én már többször is megsirattam, nagyon hiányzik és mindenki azt mondogatja, hogy biztos elkapta valami vadállat. :(
2013. okt. 13. 15:20
 15/26 A kérdező kommentje:
Ráadásul édesapám a polgármester a faluban és boltos is, biztosan szóltak volna már neki, hogy látták a cicámat, az előzőeknél is szoktak szólni, ha láttákvalahol. Vagy esetleg mégis lenne értelme még kiplakátolni a boltunkhoz, a buszmegállóba stb.?
2013. okt. 13. 15:21
 16/26 A kérdező kommentje:
Már több, mint 5 napja nem került elő. :( Egyre inkább fogy bennem a remény, a családom szerint már biztosan nem jön haza. Kétszer kerestük a faluban, kiabáltam neki, ma ki is plakátoltuk, hogy eltűnt. De már nem nagyon merek hinni benne, hogy előkerül.
2013. okt. 15. 11:31
 17/26 anonim ***** válasza:
most olvastam a kérdést és elő került a cicád és sajnállak hogy az előző cicádat el*******ék
2013. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
elő került a cicád?
2013. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos még mindig nem. :(
2013. okt. 15. 22:14
 20/26 anonim ***** válasza:
óóóó szegény sajnállak
2013. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!