Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicám mikor fog bátrabb...

Kiscicám mikor fog bátrabb lenni? Egyéb kérdések macskákról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap 6 óra kerül megkaptam életem első macskáját. Egy baj, hogy nagyon félős elbúj minden kis lukba ahová csak tud. Pl ágy alá/mögé, szekrény alá stb... És ott gubbaszt. Kiszoktam venni az ölembe simogatom, és azt látam jól érzi magát ilyenkor, mert hanyatdobja magát és várja a simit. De dorombolni még nem dorombolt. Pedig egyszer már el is aludt az ölembe, és mikor kitettem az ölemből, visszajött. Játszani is játszottam vele, nem volt a legaktívabb, de azért ugrándozott. De mindig úgy megijedek amikor látom fáradt szemeit amikor a helyén vagy akárhol bujkál. Természetes még ez a Gubbasztás, fáradt, riadt szemek és minden zajtól megijedés?

Másik, hogy van egy kutyusunk, aki nagyon aranyos, és tényleg imádja a macskákat. Pár nap és a nagymamámék cicáival már együtt aludt. Hogy szoktassam hozzá a macseszt? Mert nem szeretném, hogy nagy trauma érje őt a második napján nálunk. Vagy ezt nem veszik annyira szívükre?

Harmadik problémám, hogy még nem kakilt. Pedig sokat evett már szárazat, konzerveset is. De nem akar az alomra menni bárhányszor ráteszem nem csinál semmit. Este az ágyneműmre pisilt. Nem baj-e hogy már 26 órája nem kakilt? Hogyan vegyem rá hogy belecsináljon az alomba?

Köszönöm, hogy elolvastad és válaszoltál :)



2013. dec. 22. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Szarik ha akar. De ne etesd minden szarral. KAjamaradékokkal etesd ne táppal, És engedd ki néha.
2013. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem etettem rossz kajákkal, ez való neki
2013. dec. 22. 19:34
 3/13 szántóvető ***** válasza:
30%
lehetnél türelmesebb.ha téged erőszakkal tennének be óriások közé akkor te is elbújnál mint az egerek.lehet hogy érzi a kutyád jelenlétét esetleg a szagát tehát ne kerüljön a közelébe még jódarabig.adjál neki házitejet,az jó zsíros és fog kakilni.ha kényeztetni akarod akkor süssél neki tükörtojást,az olcsó és normális kaja.
2013. dec. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Türelmes vagyok. Épp azt kérdezem hogy normális-e. Amúgy nem whiskas, kitekat kajákat adok neki, hanem minőségibbet. Tejet meg nem szabad adni neki, kiengedni se tudom mivel lakásban lakunk
2013. dec. 22. 19:56
 5/13 szántóvető ***** válasza:
a tejtől hasmenése lesz,az is jobb mintha nem kakilna.meg fogja szokni a helyét és majd "belakja" a házat de ezt észre fogod venni rajta.
2013. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
1. vagyok. Miért lenne rossz kaja a kajamaradék a macskának? A macska alapból egereket halakat eszik nyersen.
2013. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha mindennap többször majd a kezedbe, öledbe veszed akkor meg fogja szokni az új környezetet. Játsz is vele. Akkor is ha behújt valahová. Ott is :) . A kutyához szoktatással még várj, amíg megszokja az új környezetet. És téged. Környezet váltás megviseli őket és bizalmatlanok. Ha 2 nap után sem kakil akkor van gond. De csak akkor ha nem eszik és nem iszik. Víz legyen előtte. Kerüld a hirtelen zajokat. Majd oda fog menni az alomhoz ha kakilni vagy Pisilni kell neki. De majd éves után mutasd is meg neki az almot. Az almos tálca mellé tehetsz földetis. De egy kicsi alommal össze is keverheted a földet . És ezt megmutatni naponta többször is. Főleg kaja után. Most kapjon macska kaja konzervet a száraz mellé, hogy elég folyadékhoz jusson és hogy ne legyen székrekedése. De tejet ne adj neki. Ki se rakd mert elszökik. Mennyi idős a cicád? :)
2013. dec. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi utolsó :) Tegnap meg ma is kakilt! És 2 hónapos, nemsokára 3. Még váeom a válaszokat mert nagyon félénk még, bár az asztalra már fölmegy, de nem tudodm leszidni, mert mire odaérnék leugrik, és befut az ágy möé mert tudja h rosszat csinált
2013. dec. 23. 13:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Azért mehet fel az asztalra mert éhes. :) Sok simogatás kell és lassan megszokja, hogy hol is van. És játsz is vele. :) Ha tudsz képet csatolj már. :)
2013. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Gyémántlány ***** válasza:
A cicáknál teljesen normális, hogy eleinte félősek az új környezetben. Hagyj neki időt! Nagy eséllyel, miután pár nap alatt mindent fölfedezett nálatok, bátrabb lesz, és megszokja, hogy ez az új otthona. Amíg nem szokja meg az új helyét, lehet, hogy egyes funkciók nem fognak a megszokott módon működni, pl. keveset eszik, nem nagyon wc-zik... de ezek többnyire el fognak múlni, amint otthonos lesz nálatok. Sok sikert, jó macskázást! :)
2013. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!