Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicám mikor fog bátrabb...

Kiscicám mikor fog bátrabb lenni? Egyéb kérdések macskákról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap 6 óra kerül megkaptam életem első macskáját. Egy baj, hogy nagyon félős elbúj minden kis lukba ahová csak tud. Pl ágy alá/mögé, szekrény alá stb... És ott gubbaszt. Kiszoktam venni az ölembe simogatom, és azt látam jól érzi magát ilyenkor, mert hanyatdobja magát és várja a simit. De dorombolni még nem dorombolt. Pedig egyszer már el is aludt az ölembe, és mikor kitettem az ölemből, visszajött. Játszani is játszottam vele, nem volt a legaktívabb, de azért ugrándozott. De mindig úgy megijedek amikor látom fáradt szemeit amikor a helyén vagy akárhol bujkál. Természetes még ez a Gubbasztás, fáradt, riadt szemek és minden zajtól megijedés?

Másik, hogy van egy kutyusunk, aki nagyon aranyos, és tényleg imádja a macskákat. Pár nap és a nagymamámék cicáival már együtt aludt. Hogy szoktassam hozzá a macseszt? Mert nem szeretném, hogy nagy trauma érje őt a második napján nálunk. Vagy ezt nem veszik annyira szívükre?

Harmadik problémám, hogy még nem kakilt. Pedig sokat evett már szárazat, konzerveset is. De nem akar az alomra menni bárhányszor ráteszem nem csinál semmit. Este az ágyneműmre pisilt. Nem baj-e hogy már 26 órája nem kakilt? Hogyan vegyem rá hogy belecsináljon az alomba?

Köszönöm, hogy elolvastad és válaszoltál :)



2013. dec. 22. 19:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az en macskam is 1hete jott mg hozzank. O is monden hangzol sot nagyobb dolgoktol megijedt meg neha most is o is volt hogy benent az agy ala, tv moge de gey ido utan kijott es beleult az olebmbe nem nyultam hozza vartam hogy o nyisson felem. Elvileg a Wiskas es a Kitekat sok tartosito szert tartalmaz. Nekunk is az volt hogy nem akart elmenni wc-ni es az agynemure pisilt, hiaba raktam ra az alomra tobbszor. De nekunk volt ajtaja a wc-nek es gondolom az miatt nem ment be. Aztan mikor levettem megmutattam ulyra neki es mar a kovetkezo dolgat ott vegezte el.
2013. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja es ajanlom a Friskes Juniort ha kolyok cica de felnott tap is van belole es a Multifittet is nagyon tudon ajanlani.
2013. dec. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ami a kajamaradékot illeti: üzenem a mellette érvelőnek, hogy nem jó. A macskák húsevők. Ha nagyon éhesek, megeszik a túróstésztát vagy a zöldbabfőzeléket, de nem tesz jót nekik. A maradék husi már jobb, de a fűszerek se cicának valók. Ha hosszútávon maradékot eszik, nem lesznek erősek a csontjai, fogai, szőre, nem lesz hosszú élete.

Ha valaki nem akar tápot etetni, akkor főzzön maga csirkehusit, icipici sóval, fűszer nélkül. De macerás külön főzni a cicára, amikor kiváló minőségű és összetételű tápok vannak.

2015. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!