Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktam etetni a szomszéd...

Szoktam etetni a szomszéd macskát! Benyújthatom a számlám a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Mindig jön mikor etetem a macsk

ám, és kiturná a saját táljából! Ezért adok neki klülön! De már unom, hogy a macskámnak a konzerv felét Ő zabálja meg...


Most benyújthatom a számlám a szomszédnak(pár ezer forint minimum)



2014. febr. 24. 14:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok. Annyit még hozzá tennék , én kertes házban lakom . Két macskát is felneveltünk egymás után az utóbbi idöben , csodálatosan szép állatok voltak, megjegyzem mindent megkaptak,szelidek is voltak stb. Csakhogy itt is vannak unatkozó állatbarátok ,és gyakorlatilag ellopták őket. Hogy hogyan? Úgy ahogy te csináltad . Etették ,magyarul elszoktatták őket, pedig itthon is kaptak, de hát a macska az egy ilyen állat. Nem azt mondom hogy üssed , de határozottan zavard el, főképpen ne adj neki enni.
2014. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Természetesen nem, sőt felelősségre is vonhatna, hogy mit adsz neki, mert lehet allergiás, bélbeteg,vagy csak simán hízik emiatt. Nem etetjük más állatát, a gazdi engedélye nélkül.
2014. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
24%
A szomszéd nagyon felelőtlen, hogy hagyja a macskáját kimenni a kertjéből, és se biztonságos kerítése nincs, se kifutója. Mindenki köteles az állatát a telkén BELÜL tartani. Viszont ha hozzád be tudott menni, akkor neked is el tud kóborolni a cicád, ami nem jó! Ami pedig a kaját illeti, rögtön el kellett volna zavarnod, vagy szólni a szomszédnak, mert ő nem kérte, hogy etesd, szóval olyan, mintha szívességet tettél volna. Ha most kérnéd az árát, az olyan lenne, mintha én megjavítanám a szomszéd rozoga postaládáját csak úgy szó nélkül, utána meg énzt kérnék tőle.
2014. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ja, és tök mindegy, hogy van-e otthona, ha nincs becsipezve, akkor lehet bárkié. És a szomszéd lehet, hogy el sem hinné, hogy etetted. Te mit szólnál, ha neked adna egy számlát a kajákról, amit megetetett a macskáddal, a te tudtod nélkül? Te kifizetnéd???
2014. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Ki, de hozza a blokkot, és az üres konzerves dobozokat!
2014. febr. 24. 17:56
 16/28 anonim ***** válasza:

De honnan tudnád, hogy a te cicád ette-e meg???

És más állatát tényleg ne nagyon etesd, mert ha megbetegszik a végén még neked lesz bajod belőle.

Rendes, hogy oda engedted, de ha zavar, akkor kergesd el.

A szomszéd meg tuti nem fog fizetni, mert nem ő kért meg téged.

2014. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
De olyan éhes szegény! Vagyis mindig kér! Biztos éhes!
2014. febr. 24. 18:12
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne etesd más állatát! Te nem nyújthatsz be számlát a szomszédnak, mert senki nem kért arra, hogy tömd más macskáját. Ő viszont benyújthat neked egy állatorvosi számlát, ha a helytelen kaja miatt megbetegszik a cicája. Már hogy lenne éhes, te magad mondtad, hogy hallod, ha etetni hívják, az az állat szerintem jól van táplálva, csak hát minden lehetőséget megragad a falásra, te pedig ott állsz előtte nyitott konzervvel... Nekem is volt egy ilyen szomszédom, vettük a macskának a prémium fogyókúrás kajákat, mert kövér volt, mint egy disznó, és csodálkoztunk, hogy nem fogy le... Hát persze, hogy nem , mikor a hátsó szomszéd napi 5* falatta, könnyű így elédesgetni más macskáját, de mikor neadj'isten valami baja lesz, akkor persze a költségeit már nem vállalod. Zavard el, nem kell több pár hangos szónál, a te hibád, hogy odaszoktattad, és vállald is érte a felelősséget, ha már így "elloptad".
2014. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Elloptam... :D Ja, magától jött! Igaz, kicsit duci lett!

A szomszéd meg nem tudja, hogy etetem, csak azt láthatja, hogy bejön hozzám a kertbe!

2014. febr. 24. 19:48
 20/28 anonim ***** válasza:
Te 13-as mond már légyszi láttál te már macskát? Biztonságos kerités , hogy a macska ne menjen ki?? Hát én nem tudom miféle állatokat tartotok. Az én macskám az fajtiszta cirmos. Tuti 5m-es keritést nekifutás nélkül átmászik. Tudjátok a macska az igencsak szereti a szabadságot ,és aki ettől elzárja hogy nevezheti magát állatbarátnak?
2014. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!