Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik tápot választanátok,...

Melyik tápot választanátok, hogy döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos kandúr cicám (ivartalanított), amióta nálam van Applaws kittent kap, ami teljes mértékben bevállt. Eddig jutányos áron jutottam hozzá 3600 Ft volt a 2 kg-os táp, ami 1 hónapra volt elég. Most felemelték az árát 5000 Ft-ra, amit ebben a hónapban még talán megengedhetnék magamnak, viszont az elkövetkezendő időszakban nem hiszem. Abból az 1400 Ft különbségből már veszek neki szilikonos almot. Néztem még a Taste of the Wild Rocky Mountain tápot is, ami összetételében tetszett, viszont szénhidrátban kétszerese az Applawsnak, félek tőle, hogy meg fog hízni. Kérdésem a következő lenne; maradjak az Applawsnál és spóroljak rá, vagy próbáljak ki a TOTW-ot?
2014. márc. 2. 08:10
 1/8 anonim válasza:
0%
Az én macskámnak a száraz tápba majdnem beletört a foga ugyhogy én a konzervet ajánlanám vagy önts egy kis macskatejet a száraz tápba (a Rossmanba lehet kapni)
2014. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én gyűjtenék pénzt a nagy kiszerelésűre, úgy csak 1800Ft/kg. Az enyémek sajnos nem eszik meg az Applaws-t befürödtem vele, Orijen-t esznek, ami szintén 80% hús. Egyébként nem kétszerese a szénhidrát, most néztem, 6%-kal több csak TOTW-ban,az nem jelentős. Ennyitől nem fog elhízni a cicád.
2014. márc. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Kedves első, akkor a cicádnak komoly fogproblémái vannak. A konzerv nem táp, hanem kiegészítő táplálék, kb. 80%-a víz és elégtelen a tápanyag tartalma. A konzervtől aztán tényleg tönkremennek a fogak.
2014. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Ajánlom a purina termékeket! :) Vannak jó árak, de ha találsz egy jó állatkereskedést vagy állat felszerelés boltot, ott olcsóbban juthatsz hozzá, mint az interneten.
2014. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Maxitabi ***** válasza:
100%

Miért nem rendelsz nagyobb kiszerelést a netről? Az mindig sokkal olcsóbb. Én is orijennel etetek, 6.8 kg-t rendelek, így 1800Ft egy kiló és a két cicának az adag majdnem 3 hónapra elég-de ingyen házhoz is hozzák...

Amúgy lassan úgyis válthatsz felnőtt tápra,így a váltást összehangolhatod. A TOTW is jó táp,úgyis annyit kell etetni belőle (minden tápból), amennyire a cicának szüksége van-vagyis ha hízik tőle,akkor csökkented az adagot.

2014. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akiét hasznosnak találtam, annak ment a zöld kéz.

#1 Én is szoktam a cicámnak konzervet adni, de kiegészítő eledelként és kedveskedésből, mivel nagyon szereti, csak sajnos a tápanyagértéke silány (ez látszik abból is, hogy kaja után 1 órára már éhes és kuncsorogna újabb adagért), viszont a vízszükségletét kielégíti. A száraztáp pont hogy a fogak épségének megőrzése céljából is szükséges, rákényszeríti a rágásra, ezáltal valamilyen szinten tisztítja is a fogakat.

#2 Igen néztem, valóban a 7,5 kg-os táp 1800 Ft/kg-ra jön ki, viszont ezt csak egy helyen láttam, ahol még rájönne a szállítási díj is. Nekem az Applaws tökéletesen bevált, én más táppal nem is kísérletezgettem még.

#3 Teljesen igazad van.


#4 Annyira nem nézegettem a Purina tápok összetevőit, mivel alapjába véve gabonamenteset kerestem. Sajnos nincs nagyon időm állatkereskedésekbe rohangálni, tudomásom szerint még nem olyan közismert táp az Applaws, így nem is biztos, hogy hamar ráakadnék.


#5 Úgy döntöttem, hogy ebben a hónapban még Applaws-t veszek neki 2 kg-osat, mivel most nem engedhetem meg magamnak, hogy 15.000 Ft-ot kiadjak, hiába lenne elég 4 hónapig. A következő hónapra megpróbálok annyit összespórolni, az elég lenne pont egy éves koráig, ugyanis akkor fogok felnőtt tápra váltani. Azt még nem tudom, hogy marad-e az Applaws vagy esetleg kipróbáljuk a TOTW-ot.

2014. márc. 2. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ismerősöd vagy barátod, aki még rendelne valamit a zooplus-ról min. 1500 forintért? Akkor már nem lenne postaköltség. Egyébként nyugodt szívvel adhatod a cicának a TOTW-t is.
2014. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincsen sajnos. A barátaim közül, akinek van macskája whiskassal etetnek, pedig már beszéltem velük erről, de hajthatatlanok. Következő hónapban rendelek onnan, azon az 1400 Ft-on pedig nézek neki valami játékot :) Köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszokat!
2014. márc. 4. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!