Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti, hogy döntenétek a helyemben?

Ti, hogy döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van 2 cicám.Egy kinti-benti egyszerű és egy félperzsa benti. Még gyerek vagyok szóval a zsebpénzemből tartom őket. A nagyapám szokott adni pénzt a váratlan orvosi kezelésekre. A kinti-benti cica már be van oltva veszettség ellen ,ivartlanitva és csippelve lett.A kombináltat is elkapja valamikor májusban. A perzsa már be lett oltva kiskorában mindenféle ellen. De akkor még kinti-benti volt. Neki csippje sincs viszont be lett olva 2 éve kombinált oltással. Ivartlanitva van.


A kérdésem az lenne ,hogy ti hogy döntenétek most???Csippeltesem a bentit is???És ami még fontosabb megéri beoltatni kombináltal???(mint emlitettem 2 éve be lett)



2014. márc. 23. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem érintkezne más cicával, azt mondanám meg lehet kockáztatni, hogy nem oltatod. De mivel van egy kijárós cicád ő hazaviheti a bacikat. És attól, hogy nem lesz beteg mert be van oltva, még megfertőzheti az oltatlan cicát.


A Chipp tekintetében azt mondom, hogy ha nem jár ki és nem szökős, akkor nem fontos.

2014. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Sokat segítettél. Akkor be lesz oltva kombináltal. És most ismételni kell ,mert 2 éve kapta???(ugy tudom évent kell)
2014. márc. 23. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és rosszul fogalmaztam, mert vannak bacik, amiket te is behurcolhatsz cipőtalpon is akár.

Ezt a cikkrészletet most kerestem gyorsba:

Orvosi szempontból viszont minden macskát ajánlott oltani. A lakásban tartott, más macskával nem érintkező macskát elegendő azon macskabetegségek ellen oltani, amelyek kórokozóját mi magunk is behurcolhatjuk a lakásba (fertőző orr-légcsőgyulladás, fertőző gyomor- és bélgyulladás, calicivírus okozta nátha, chlamydiosis).


Pontos tanácsot nem tudok adni, hogy ezek benne vannak e a kombinált oltásban, illetve most csak ismétlő oltás kell e. Ezt szerintem beszéld meg az állatorvossal. Elmondasz neki minden orvosi előzményt, és ő majd ad neked biztos tanácsot mit ajánlott és mi elhanyagolható.


Sajnos nem vagyok profi cicás így ebben már nem tudok sajnos segíteni.

2014. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 molnaranda válasza:
Én a bentit nem chipeztetném, de a kombi kell, mert a kinti-benti cicus haza hozhat bármit. Nekem a doki a kombit javasolja mindenképpen a benti cicumnak, mert a kutyusunk kijár. Azt mondta a veszettség ellenit őt nem erőltetné, de a kombi nagyon fontos.
2014. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kombinált oltás nagyon fontos benti cicának is. Pár nyugati országban alapból 2 évente oltatnak, dokit kell megkérdezni mit javasol.
2014. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ugy döntöttem ,hogy először a kinti-benti cica fogja megkapni mivel ő mégiscsak jobban van kitéve a külömböző betegségeknek. Aztán később jöhet a benti cica is.
2014. márc. 24. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!