Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek milyen macskátok van?

Nektek milyen macskátok van?

Figyelt kérdés
Szisztok! Nektek milyen nemű a macskátok? Hím vagy nőstény? Azt hallottam hogy nem mindegyik kandúr Megy el. Házimacskáról lenne szó, nem fajtisztáról. Nem házba lenne.

2014. júl. 21. 13:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nőstény is, kandúr is vegyes. Nekem bentiek vannak, a szüleimnek kijárósak. Mind ivartalanítottak, soha nem volt kismacska, semmi, időben lettek mind ivartalanítva, a kandúrok is, hat hónapos koruk körül. Szerintem ez rohadt sokat számít abban, hogy a szüleim kijárós macskái 11 és 8 éve viszonylag gond nélkül élnek. Ivarosan szerintem már nem lennének meg, de főleg nem ilyen jó állapotban!
2014. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ja igen, a 11 évesre mikor mondjuk, hogy 11 éves mindenki csak hüledezik, hogy EZ??? Olyan öreg??? Az lehetetlen!


Szóval ez elég sokat elmond arról, hogy egy átlagos kinti ivaros macska hogy néz ki, amivel az emberek találkozni szoktak.


Amúgy a macska jellemétől függ milyen bújós nem a nemétől. Nekünk fiú is, lány is van olyan, amelyik legszívesebben mindig ölben ülne és dörgölőzne meg olyan is van mindkettőből, amelyiket csak akkor lehet simogatni, amikor kedve tartja.

2014. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igazából ezt én is így gondolom,de sokan mondták mikor körbekérdezgettem hogy ivartalanitás után még nem olyan búlyósak kandúrok. De nekem is abfekete kandúrom amikor kitettem az ajtón a lábom egyből ott várt.
2014. júl. 22. 07:29
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 17 éves nőstényem és egy 14 éves kandúrom. Mindkettő kölyökkorában lett ivartalanítva, kijárós cicák, éjszakára be vannak zárva. Mindkét cica rendszeresen oltva, féregtelenítve van, minőségi, de nem a legdrágább kaját kapják, spot-ont használunk kullancsok, bolhák ellen. Koruk ellenére nagyon jó egészségnek örvendenek, a mai napig a nőstény vadászik. Nálunk a nőstény az, amelyik inkább elmászkál, de ő sem messze, csak az erdőig egy-két egérért. A kandúr még nagyon pici volt, mikor megtaláltuk, még csukva volt a szeme, kézből, szopiztatva neveltük, ő nem is igen megy el még a kert végébe sem. Ha időben ivartalaníttatod, akkor nem alakulnak ki az ivarérett cica szokások, nem fog elmászkálni annyira, ha rendesen gondozod, akkor pedig szép és hosszú élete lehet mellettetek. :)
2014. júl. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem négy mentett, utcáról koszosan, bolhásan, férgesen, betegen összeszedett cicám van. Három kandúr (két egyéves és egy kétéves) és egy nőstény (három éves), ivartalanok, csak bentiek. Régen is több cicám volt, legjobb bentinek tartani, akkor simán megélhet 18-20 évet is. 5-6 hónaposan érdemes ivartalanítani, szerintem a kandúrok is, nőstények is bújósabbak, kedvesebbek lesznek utána.
2014. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha a szüleidet zavarja ha bent lennének akkor lehetne a cica kinti-benti, nekünk is így van.

Reggel amikor kapnak enni bejönnek , utánna kb, este 6-ig bent alszanak, amikor felkelnek akkor meg szólnak, ha kiakarnak menni.

Egyébként 3 cicánk van , 1 fiú 2 lány, az egyik lány 6 éves a másik kettő pedig 3 éves

2014. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!