Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyedül hagyhatom 2-3 napra a...

Egyedül hagyhatom 2-3 napra a macskámat a lakásban?

Figyelt kérdés
Alom, enni, innivaló lesz ki rakva neki természetesen. Kell még valamire figyelni? Ellesz egyedül a cicus?
2010. jan. 10. 21:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat!


Sajnos nem tudok senkit megkérni, hogy ránézzen a cicára és a szomszédokkal sem vagyunk olyan viszonyban, hogy lakáskulcsot adjak nekik.

Már hagytam egyedül 1 napra a cicát, de akkor levittem a pincébe. Ott se magában, se másban nem tud kárt tenni. Csak 3 napra sajnálom levinni, mert unatkozna és csak egy kis ablak van a pincében, amin ki se lát.

A lakásban ha itthon vagyok vele legtöbbször nem is jön oda hozzám. Jó elvan egyedül. Ezért gondoltam, hogy 3 napot talán kibír. Vagy az ablakban ücsörög és nézelődik, vagy alszik, vagy rohangál le-föl a lépcsőn. Vgy az előszobában kergeti a labdáját. Általában még ha teheti sem megy be az összes helyiségbe, mindig csak a megszokott dolgait csinálja.

Nem egy nyávogós cica, még kis korában sem volt az. A simogatást sem igényli annyira. Csak akkor lehet simogatni, ha neki kedve van hozzá, különben harap. :)

Inni csakis egy vödörből hajlandó. Nagyon ritkán iszik, a táljából meg soha.

Az áramot sajnos nem tudom kikapcsolni, mert akvárium is van aminek muszáj, hogy menjen a szűrő, világítás. Meg a mélyhűtőben is elég sok kaja van.

Almot teszek ki neki sokat és eledelt is több helyre fogok neki eldugdosni, mert elég falánk.

Aztán meg sietek vissza, hogy annyira ne hiányozzak neki.

2010. jan. 10. 21:57
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát én lakásban nemhagynám bármit lverhet. máshogy nem oldható meg? elég veszélyes. Vagy valami zajt hall, megijed, felugrik a függönyre. sose lehet tudni.
2010. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Egyedül lehet hagyni , de áramtalanítsátok le a házat és a zacskókat tegyétek el, mivel hogy az én cicám szeret belebújni!
2010. jan. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodt természetű cicát nyugodtan egyedül hathatsz 2-3 napra, a már leírtak szerint. Két almostál, több edényben víz és több edényben több helyen szárazeledel. A nap legnagyobb részét úgyis átalussza.
2010. jan. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
36%
Én nem tudnám ezt megtenni, főleg úgy, hogy ma már vannak kutya/cicapanziók, amit az ilyen helyzetek megoldására találtak ki. Egyébként meg, ha nekem van egy állatom, akit rászoktatok egy rendre (amit ő az én kedvemért megszokott, alkalmazkodik hozzám), és ezt a rendet én megbontom, akkor nem az az igazságos, ha legalább az alapvető ellátást biztosítom neki? Dupla alomtál és 1 kiló szárazkaja az nudli. Szerintem a minimum egy cicapanzió, amit utál, de legalább vigyáznak rá. Egyedül egy lakásban napokig szerintem konkrétan kínzás. Mit csináljon? Nézze a falat, szagolja az egy nap után bűzölgő alomtálat és közben egyen egy lavorból fincsi száraztápot?
2010. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
A panzió sokkal jobban megviselné a cica lelkét, mint az egyedüllét a megszokott otthonban, úgyhogy azt semmiképp nem ajánlanám.
2010. jan. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
A panziót én se ajánlanám, nem arra találták ki macskákat, hogy ide-oda költöztessék őket, nem szeretik, mi most költöztünk és bele telt pár napba mire megszokták a helyet a cicák, mellesleg a macskák totál öntörvényűek, nem unatkoznak, ha nincs velük valaki, el vannak egyedül, egyébként is a nap 14 óráját átalusszák....
2010. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A panzió csak arra az esetre ajánlanám, ha három napig nem lenne, aki a gondját viselné. 3 nap ellátás nélkül szerintem túl sok. Itt ez a helyzet. Nálunk valaki naponta kétszer ellátja ilyenkor a cicákat. Ez az ideális. Ha ez a feltétel megvan, akkor természetesen én sem vinném sehova őket semmi pénzért. Gondolom egyet értünk:-)
2010. jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

Mi soha nem hagyjuk magára, este már meg kell érkezni hozzá. Nem az miatt, mert kárt tenne, hanem mert a hiányérzet nem tudjuk, hogy mit váltana ki belőle.

Erre nagyon példa: a szüleim májusban mennek egy hétre Egyiptomba. Azért csak ők, mert én vállaltam a Frici felügyeletét. Nem adnám más kezébe vagy cica panzióba arra a hétre, mert lelkileg nem élné túl. Én még csak 20 éves vagyok, láthatom még akár az egész világot, de a cicám megér ennyit - nem hezitáltam!

2010. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!