Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica gondozási kérdések?!

Cica gondozási kérdések?!

Figyelt kérdés

(pár év múlva akarok cicát tartani, ezért akarok felkészülni)


Milyen táppal kell etetni?

Naponta hányszor és mennyit?

Mindig ugyanazt a tápot?

Kandúr vagy a Nőstény a jobb?

Elég neki egy olyan kaparófa, ahol alul egy doboz van, és rajta egy kaparó?

Hogy kell almot cserélni és mennyit?

Kell vágni a karmukat?

A fülüket kell tisztítani?

A szőrüket kell fésülni?

Milyen gyakran kell őket tisztítani?

Mennyi idő, amíg elnyerjük a bizalmukat?

Igaz, hogy a macskák nem szeretnek inni, ha az ételük közel van a vizes tálukhoz?

Miért nem szeretik ha fürdetik őket?

A fogukat kell mosni?

Jobban szeretik a meleg ételt és italt?

Ha azt szeretném, hogy olyan kinti-benti -féle legyen, akkor mikor vigyem ki-és mikor be? - úgy terveztem, hogy este mindenképp bent lesz, de amikor munkába/egyetemen vagyok, akkor engedjem kijárni a macskaajtón keresztül?-

Ivartalanítsam?

A cica ajtón legyen zár?

A tápigénye havonta mennyi pénzbe jönne ki?

Vannak dolgok, amiket NEM ehet? (mint például a kutyáknál a csoki)

Hogy kell felemelni, megfogni őket?

Ölbe szoktatni, hogy kell?

Egyből tudni fogja, hogy hova kell ürítsen?


2014. aug. 18. 10:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

:D a 92 százalékból kitaláltam :)

köszönöm

2014. aug. 18. 11:35
 12/12 anonim ***** válasza:

Táp: Amit szeret. Én napi egy "puha" konzervtápot adok és egész nap van neki száraztáp (az új macska miatt ezen változtatni fogok, mert az addig eszik, amíg van)


Kandúr, vagy nőstény? Fiatalon ivartalanítani kell akkor mindegy. Egyébként a kandúr hajlamos "jelölni", a bújósság az egyénileg nagyon változó.


A kaparófa kell, ha lehet feltűnő helyen.


Az alom típusától, és a macskától függ. Én csomósodó almot használok. Reggel este takarítom, pótlom, hetente teljes csere (inkább hetente kétszer).


Ha s kapsrófa rendben van nem kell a karmukkal foglalkozni


A rövid szőrűek karban tartják a bundájukat, a hosszú szőrűeket gondozni kell


Én a száraztáp mellé teszem a vizet, hogy mennyit isznak az nagyon egyéni


A bizalom elnyerésére nincs recept. A legfiatalabb macskánkat az út mellett szedtük össze (3 hete csövezett), egyből a karjainkba omlott. Az első macskánk bizalmát kétszer kellett megszerezni, az hetekig tartott.


Azt tudod, hogy a kinti-benti cicák autók alatt végzik? Tudod vállalni? (emiatt az uj cica már csak benti nálam)


A szobatisztaság minden maccsomnál 3 nap volt. (addig tartott, míg hozzászokott az alomhoz)

2014. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!