Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes kiscicát találtam. SOS!?

4 hetes kiscicát találtam. SOS!?

Figyelt kérdés

A szeme nincs kinyílva, nagyon csipás valamint folyamatosan tüsszög és a száján veszi a levegőt. A fogai növekedésben vannak. Ma vettem gondozásba és azóta szinte állandóan alszik. Ez baj lehet?

Törölgettem a szemét kamillateával már kettő alkalommal. Adtam neki Whiskas Junior csirkemelles tasakos kaját, abból keveset evett. Aztán megpisiltettem, kaki nem volt. Néha nyávog, de egyébként állandóan alszik.

Mit tegyek a szemével és a tüsszögéssel?



2014. aug. 22. 22:10
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Megpróbálom meggyőzni őket hogy átvihessük az állatorvoshoz holnap annyira megnyugodnék. Szegény drágaságnak annyira szeretnék segíteni.
2014. aug. 22. 22:38
 12/26 vörös98 válasza:

az én családom nagyon macskás. rengeteg kis cicát találtunk Balatonon és azokból volt jó pár beteg. és ez a cica NAGYON !!! beteg.


én könyörgöm, mint névtelen, h vidd el valahogy mert annál szarabb érzés nincsen ha egy kis cica a kezeid között hal meg.

2014. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:

Szia! :)

Mi is pont nyáron találtunk 2 cicát , azóta ők a nővérem tulajdonában vannak .. :)

Mi is pont ilyen problémákkal találtunk rájuk !

A szemére jo a kamilla , viszont mi tetran stemkenocsot is (gyulladas csokkento) vettunk , es 1 het alatt mar semmi baja nem volt a szemuknek , napi 2x lekenentuk , es segitett ! :)

Viszont 2 hetre ra az egyik kiscica is folyamatosan csak aludtt , es nagyon megijedtunk ..

Elvittuk allatorvoshoz , kapott infuziot is , meg mindenfilet , es majdnem elpusztult szegenykem .. :(

Szoval nagyon figyeld ot , rendszeresen itasd , es ha erzed , gogy meleg a , kis teste azonnal urany az allatorvos , de ha nem javul , az allapota 1-2 napon belul , akkor is !!!!!!!

Remelem segitettem ! :)

2014. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Majd szólj hogy mi lett vele, el sikerült-e vinni dokihoz. :(
2014. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Elvittem ma állatorvoshoz. Azt mondta rá hogy körülbelül kilenc napos lehet és hogy a szemét kamillával törölgessem. Kamillát plusz tejet és mézet ajánlott hogy azzal etessem.

Tegnap vettem neki whiskas junior kaját azzal etetem de kiköpi és amiért a száján tud csak levegőt venni ezért ellégé nehézkes. Magától egyáltalán nem eszik se iszik. A szemét kamillával törölgetem. A foga az orvos szerint nemrég bújt ki. Még mindig folyamatosan alszik. Annyira aggódom.

2014. aug. 23. 18:20
 16/26 anonim ***** válasza:

9 NAPOS? Akkor keresni kellene neki egy mamacicát! Vagy pedig venni neki fecskendőt, és azzal etetni cicatejjel, tehát tehéntejjel véletlenül sem. Kisállatboltokban lehet kapni kimondottan kiscicáknak anyatejpótlót.

A popóját meleg nedves ronggyal törölgesd óvatosan, hogy a pisi-kaki (majd ha lesz neki) beinduljon.

2014. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ahogy már leírtam, keressél fel állatvédőket, menhelyeket, mert ők talán tudnak anyamacskát keríteni, aki szoptatná!!!
2014. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Az első válaszok között linkeltem képet a cicáról és azon látni hogy nem kilenc napos!
2014. aug. 23. 20:35
 19/26 anonim ***** válasza:

Akár 1 hónapos, akár 9 napos, nem etetheted még rendes macskakajával.

Ahogy az emberi kisbabákat sem szabad felnőtteknek való kajával etetni. Ha még beteg is ráadásul, pláne nem tesz neki jót, ha nem kap megfelelő táplálékot, mert még jobban legyengül.

Nagyon becsülendő és szép, hogy szeretnéd megmenteni, de a helyedben felkeresnék valami álltavédő szervezetet, akik tudják, mit kell vele csinálni, hiszen a szüleid nem túl segítőkészek, és így nem tudod etetni sem. Ha megerősödött, rendbejött, akár vissza is kaphatod szerintem.

2014. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Malaika23 ***** válasza:
0%
a szeme azért van csukva mert még lehet nagyon picike kb 5 hét kell vagy 6 hét kell hogy kinyiljon a tüsszögést azt nem tudom
2014. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!