Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes kiscicát találtam. SOS!?

4 hetes kiscicát találtam. SOS!?

Figyelt kérdés

A szeme nincs kinyílva, nagyon csipás valamint folyamatosan tüsszög és a száján veszi a levegőt. A fogai növekedésben vannak. Ma vettem gondozásba és azóta szinte állandóan alszik. Ez baj lehet?

Törölgettem a szemét kamillateával már kettő alkalommal. Adtam neki Whiskas Junior csirkemelles tasakos kaját, abból keveset evett. Aztán megpisiltettem, kaki nem volt. Néha nyávog, de egyébként állandóan alszik.

Mit tegyek a szemével és a tüsszögéssel?



2014. aug. 22. 22:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
dehogy kell 5-6 hét, hogy kinyíljon a szeme... Maximum a genny miatt nem tud kinyílni ebben a korban, de alapjáratom 1-2 hetesen már nyitva van nekik.
2014. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Ma újra eljött az orvos és adott neki féreghajtót: Cestal Cat-fél szemet. Valamint felírt a szemére is egy gyógyszert: septosyl. Már erősödik. Vettem neki fecskendőt és vízzel hígított langyos mézes tejjel etetem plusz néha kiscicaétellel.
2014. aug. 25. 17:48
 23/26 anonim ***** válasza:
Végül is csak egy párszor lett leírva, hogy macskának tehéntejet ne adj, mert a legtöbb macska laktózérzékeny...
2014. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
A tejet 5 percen keresztül forralom így a laktóz nagy része elbomlik!
2014. aug. 25. 18:30
 25/26 anonim ***** válasza:

A laktóz nem bomlik el forralástól. Laktózérzékeny vagyok, hidd el.

Nem lenne olyan drága a laktózmentes tej, ha ki lehetne forralni. :)

Mindenesetre ha hasmenése lesz, akkor állj le a tejjel, ha nincs, akkor lehet, hogy neki nem lesz baja tőle.

2014. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Már több alkalommal is kapott de nem megy még a hasa.:) Köszönöm a segítségetek!!!
2014. aug. 26. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!