Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám "vénségére" meghülyült,...

Cicám "vénségére" meghülyült, mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

6 éves a cicám, 2 évesen került hozzám.

Az első perctő tudta hogy a szobákba nem mehet (még akkor se ment ha az akkor 2 éves fiam hívta), tudta hogy az asztalra, pultra stb nem mehet fel. Ha főzés közben csengettek nyugodtan ott hagyhattam a pulton a húst, akkor se ment fel érte.

1 hónapja viszont meg van hülyülve. Rendszeresen bemegy a szobákba, volt hogy az ágyamról zavartam le. Tegnap a konyha asztalról zavartam le, ma a folyosó és konyha közötti félfarról a virágokat verte le. Nem tudom mi ütött belé, de még nekem is zavaró, hát még a férjemnek akinek amúgy se a szíve csücske. Még jó hogy egyik rosszalkodásnál sem volt itthon...

Mit tehetnék hogy újra a régi, rend tudó cica legyen?

Ivartalanított nőstény


2014. nov. 2. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem költöztek új helyre?
2014. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Kielvezi az utolso napjait mert mar nem maradt sok ideje
2014. nov. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
6 éves macska nem öreg !!!!
2014. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
6 éves cica nem öreg. Az én 20 évesem még bőven a toppon van :-)
2014. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
6 éves macska mióta vén? Egy 6 éves macska még csak középkorúnak sem mondható, felnőtt macska. A macska nem rágcsáló, hogy csak néhány évet éljen, megfelelő körülmények között tartva a várható élettartam 12-16 év között van, csak szólok.
2014. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem öreg még, 8-10 évet is élnek, vagy még többet.

Ha költöztetek, akkor előlről kell kezdeni a nevelést, mert főleg a macskák a házhoz, a megszokott környezethez ragaszkodnak. Nekem a kutyával gyűlt meg a bajom, napokig nem ment be a házába, pedig ugyanaz volt. Napokig állandóan ugatott, sétán elviselhetetlen lett, nem sorolom. Állatoknak sem könnyű egy ilyen váltás.

2014. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért tettem idéző jelbe a vénségére szót, mert tudom hogy még nem öreg. Csak ahhoz képest hogy ezeket egy fiatal cicának kell tanítgatni, és egy fiatalabb macseknál azt mondjuk hogy még kölyök, majd kinövi, ő vele nem volt baj, most meg mintha kicserélték volna.


Nem költöztünk, nem lett átrendezve a ház. Semmi változás nem történt körülötte.

2014. nov. 2. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet megunta,hogy durván levan korlátozva :) Ezek azért nem akkora rosszaságok.Ha nem mehet sehova be akkor hol mozoghat?
2014. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kijárós cica.

Megunta a korlátokat? Szerintem tök természetes hogy a cicának semmi keresni valója a konyha pulton, meg az étkező asztalon.

Amúgy nappali, folyosó, konyha. Itt lehet szerencsére. A férjem enyhén szólva nem macska párti, de elfogadta hogy én befogadtam a cicát. Azzal is megbékélt hogy a házba is bejöjjön, ne legyen kint hóban, fagyban,esőben nagy melegben. Szóval bármikor bejöhet. Ennyi kérése volt hogy a szobákba, főleg az ágyba ne menjen. Ezt eddig tiszteletben is tartottuk.

2014. nov. 2. 15:51
 10/11 Alruna válasza:
6 éves cica nem öreg. Ha egyedüli cica, akor valószinü unatkozik....magát családtagnak érzi, és ö is rész akra venni a "családi éltben" ...kicsit többet kellene vele foglalkozni, játszani stb. akkor valószinü viszza tér a "jólneveltségéhez".
2014. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!