Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacicások, ti hogy csináljá...

Szobacicások, ti hogy csináljátok, hogy bent maradjon a cica a lakásban?

Figyelt kérdés
Én kertes házban lakom és nem szeretném kiengedni a macskát, mert régebben nem egy macskámat ütötték agyon, mérgezték meg stb. Akkor kint voltak a macskáim, de akkor jöhettek be, amikor akartak. De ők inkább mindig be akartak jönni. A mostani szobacicám pedig állandóan meg akar lógni. Én megértem őt, vettem egy pórázt, öt méteres. Rendszeresen kiviszem. De állandóan az ajtóban áll és lesi, mikor lóghat meg. Nem tudom, mit csináljak. Nálatok hogy van ez? Vagy aki lakásban lakik, tapasztal-e ilyet, hogy meg akar lépni a cicája?
2010. jan. 31. 17:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen cipőben járok mint te, bár az én cicám régen kijárós volt. Költöztünk, azóta nem engedem ki, mert veszélyes lenne neki. Először is ivartalanítsd, mert párzáskor nagyon dilis lesz. És szerintem ne vidd pórázon, mert nem fogja megérteni, hogy most szoba macska vagy kijárós.. Kandúrom 2 éves, megszokta teljesen, hogy benti cica lett, kb fél éve ivartalaníttattam, a műtét előtt megállás nélkül nyávogott, hogy ki akar menni és leste mikor nyílik az ajtó.
2010. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Istenem, Metallica... A szívem szakadt meg, mikor megláttam a képet. Jaaj, hát ezt persze, hogy nem akarom!


Egyenlőre kiviszem naponta, ha tehetem többször is, annyira várja. Megkérdem majd az állatorvost is, mi a véleménye ezekről a dolgokról. Bár olyan jó tanácsokkal láttatok el!

2010. febr. 1. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!