Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert dragabb egy Fajtatiszta...

Miert dragabb egy Fajtatiszta kolyok macska, mint egy Kutya? Mig egy nagyobb testu Kutya is "csak" 80-100ezer, addig egy kis macska 150-200 ezer hobby celra.

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 09:37
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
0%

"FajTAtiszta macskád nem sokáig lenne szabadon. Ellopnák. Sajnos nem egy ilyen esetről hallottam."


Persze hogy vannak ilyen esetek, de nem hiszem hogy olyan nagyon jellemző, nálunk itt falun pl azt sem tudják hogy létezik fajtatiszta macska..komolyan fingjuk sincsen róla...van kis macska nagy macska fekete macska fehér macska de ennyi..nem mindenhol lopják pl utcánkban 3 embernek is van fajtatiszta ilyen olyan cicusa és mind megvan.(k is kimehetnek)


"Főút nélkül, vidéken is van még éppen elég veszélyforrás. Kutya mindenhol van, van, ahol még róka is. Mérgezés is lehet bárhol. "


Ezt nem vitatom.. De én akkor sem tartom bent minden áron, bízom benne hogy tudnak magukra vigyázni, és elég jól sikerül is neki. Szinte minden nap fog egeret valamelyik a fás kamrából és tudod mi a dúrva? Meg is eszi, de ezek biztos nem mérgezettek mert direkt nem teszünk ki mérget ezen okból.

Am csak a félreértés elkerülése végett, amelyik macska kezdetektől fogva csak bennt élt lakásban azt én sem tenném ki..az kb kimegy és összefossa magát. Azt nem lehet kitenni, vagyis ki lehet de az tényleg veszélyben van, nem ismer semmi menekülési útvonalat, lehet fára mászni sem tud.

Egy macska az egyáltalán nem olyan esetlen mint egy ember a természetben..őt ha kiteszed egy élhető helyen akkor visszavadul és ellátja magát, persze most nem a városi kóbor macsekokra gondolok.

És a bundájuk miért megy tönkre?? Gyönyörű szép bundájuk van, csak úgy csillog mikor nyáron kifekszenek a teraszra napozni, komolyan tisztább mint némely ember.

Jól érzem hogy kicsit olyan ez hogy mindenképpen tőled függjön mindenben a macska és szikrányit sem kelljen magára számítania. Mert zavar az a tudat hogy te halott lennél ha kikerülsz az őserdőbe..míg ő vígan élne és ez ilyen pótcselekvés hogy "Nem. nem megy ki a macska, benn a helye!" Vagy azt gondolod hogy akkor már nem érdekelnéd őt és..és nem játszana veled vagy nem foglalkozna veled, nem nézne fel rád? Azt hiszed onnantól már csak a kaja miatt jönne oda hozzád?

Szerintem ebből semmi nem igaz, ugyan úgy szeret és ragaszkodik hozzád akkor is, úgyis rengeteget akar bennt lenni ha kimehet is.


De én nem megtéríteni akarlak, és én is úgy gondolom hogy alapból csak benti élethez szokott macskát már nem szabad kirakni de a másik esetben egyszerűen nem ennyire fekete-fehér a dolog. Ugye nem vagy jobbikos csaj?

2015. febr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagyok jobbikos. :)


Gyerekkoromban kizárólag kijárós cicáim voltak. Rengetegszer "temettem" őket a már általam vázolt okok miatt. Az évek alatt volt vagy 30 macskánk. Összesen ketten voltak, akik tovább éltek 5 évnél, mindkettő nőstény. Végül egyszerre haltak meg, fagyálló mérgezésben, egyikük 11 éves volt, a másikuk - a lánya - 8. :(

Volt szomszéd által elütött macskám, kutya által útra kikergetett macskám, galambtartó szomszéd által megmérgezett, kicsi korban panleukopeniában, vagy épp macskanáthában elpusztuló macskám...

És volt az első perzsám, egy tündéri csincsillaperzsa. Ő benti volt, de néha kijárt levegőzni. Egy ilyen alkalommal a saját kerítésünkről - amire rálógott a fa, amin mászókázott - rántotta le a szomszéd elmebeteg kutyája... Elroppantotta a gerincét.


Az első himalájámat a saját - zárt! - belső kertünkből lopták el a mellettünk lévő házat tatarozó jó munkásemberek... pedig ráláttam az ablakból, kimászni pedig nem tudott. Nem sokkal utána a tenyésztője egyik cicájának is lába kélt, pár kilométerrel arrébb.


Én tudom, hogy mindig is lesznek kijárós macskák. De szerintem érthető, hogy én ezt jó szívvel nem tudnám ajánlani senkinek. Perzsák esetében még azért sem, mert az ő aljszőrük annyira puha, hogy a kosztól, nedvességtől, fésületlenségtől olyan durván összefilcesedik, amin csak az olló segít. (Ezt meg akkor sikerült megtapasztalnom, amikor a kandúrom egyszer megszökött 5 napra.)

Nálam a szerződésben benne volt a kölylöknék, hogy kizárólag bent tarthatóak. Soha egyetlen gazdi se háborgott emiatt.

2015. febr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!