Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert dragabb egy Fajtatiszta...

Miert dragabb egy Fajtatiszta kolyok macska, mint egy Kutya? Mig egy nagyobb testu Kutya is "csak" 80-100ezer, addig egy kis macska 150-200 ezer hobby celra.

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 09:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az, aki azt írta, hogy a százezres macskát nem engedjük ki.

Mindenki úgy tartja a macskáját, ahogy neki az megfelelő.

De senki se mondja meg nekem, hogy a százezres fajtatiszta törzskönyves Maine Coon macskámat kiengedjem-e a lakótelepen (!) vagy sem!

Fajtatiszta macskának lakásban a helye! És ha egész életében (kölyökkorában is) csak lakásban élt, nem fog kivágyódni. Ha hiszitek, ha nem :)

Mutatok róla képet szívesen, elégedett, boldog cica, rendszeresen ki van engedve édesanyám telkén kicsit játszani (falu, földút, nulla forgalom). Az ilyen cicáknak teljesen más természetük van, mint egy házimacskának. Csak próbáld ki. :)

Leiah jól leírta előttem, nem fogom ismételni.

2015. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha falun kiengedem a macskáim már egész kiskorától(hogy megtanulja kis lépésekben mi veszélyes s mi nem) és semmi bajuk nincs kinti-benti macskák, akkor ugyanezt miért lenne halálos vétek megtenni egy drága fajtatisztával? Jó persze...százezer volt meg minden de nem tudom én ivartalanítanám és nem bánnék vele másképp mint egy alap házimacskával..Végülis ez is macska és nekem ráadásul az tetszik ha kinnt is mellettem van meg bent is(és nem sétáltatásra gondolok)

Kinti macskám gyönyörű szép egészséges szelíd már 10 éve az enyém és ő kinti-benti.. Egy mainecoon is végülis macska, persze benne van a pakliban hogy kinn baja eshet, de nekem eddig egyik macskám sem lett elütve pedig volt pár, mind öregségben ment el békében szép kort megélve.

Mindettől függetlenül nem azt mondom hogy mindenképpen ki kell engedni a macskát, pl kimondottan macskagyilkos helyen (főút, város stb) én sem tenném ki más dolog hogy úgy nem is tartanék macskát, de az sem zavar ha valaki mégis ezt teszi.

A fajtatiszta nagytestű kutyát sem kell feltétlenül a lakásban tartani én ugyanúgy a fajtatiszta macskáim is kiengedem akkor ha biztonságosnak ítélem meg a környéket. Nekem az nem indok a benttartásra hogy 100 ezer ft volt.

2015. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az ár az indok :) Nekem a keverék cicám is bent él,ivartalanul,oltva.

Sok betegség van amit elkaphat egy macska amik sajnos halálosak,márpedig ha én leteszteltettem őket akkor ne menjenek ki.Nem hiszem,hogy rossz nekik a fűtött lakásban.

Na meg mivel én tenyésztek,most gondolj bele,hogy szélnekeresztem a vadonba a macskáimat aztán mindenki párosodik mindenkivel?

2015. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

Tenyésztő más a tenyésztő az nyilván nem ivatalaníthatja mivel tenyészt, ezért bennt is tartja..


Én nem mondtam hogy rossz ha a macska bennt van, csak azt hogy ha normális a környék akkor az sem lehet neki rossz ha kint van..persze kaphat el betegséget és? Elég szívós állatok az enyémeken látom..kinti benti de nem kellett még állatorvoshoz vinni egyszer sem csak kap oltásokat meg ivartalanítva vannak és kész. A bundájuk sem csapzott teljesen jól néznek ki. Én nem lennék képes bennt tartani akarattal, persze így is sokat vannak bennt de ezt ő dönti el, ha ki akar menni kicsit egerészni akkor nyávog az ajtóba ha meg be akar jönni akkor felugrik a párkányra és döngeti a redőnyt.

Nem értem miért ne lenne jó ez egy fajtatiszta macskának is ami ivartalanítva van.

2015. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Meg nekem ők igazából nem nagyon csavarok...el sem mennek a környékről..ha hívom őket 10mp-n belül ittvannak, akkor miért ne engedhetném ki őket? Mi bajuk lesz?
2015. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
74%

Bocs az offért, szemet szúrt valami a tenyésztő hozzászólónál, mégpedig:

"Fajtiszta cica nem való kintre."

Ha tenyésztesz akkor tudnod kéne hogy minden macska fajtiszta...

Nem mindegy.

2015. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

én a 23as vagyok,nem írtam fajtisztát így gondolom nem rám értetted.

Evidens,hogy minden macska fajtiszta :)A Fajtatisztaság már más kérdés.

2015. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A 19-esre értettem, nem is láttam, hogy azóta van még egy tenyésztő. :D

Bocsi, hogy nem voltam egyértelmű :)

2015. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

26:


Tudtam, hogy valaki bele fog kötni.

Nekem nem áll a számra a "fajtatiszta" szó. Tudom, hogy úgy a helyes, mert minden macska a macska fajhoz tartozik, és azon belül vannak a fajták... ettől függetlenül nem hinném, hogy ezen múlna bármi is.

Nem "prezentálni" jöttem ide, csak leírtam a tapasztalataimat.

2015. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

A kinti-benti témára visszatérve:

Főút nélkül, vidéken is van még éppen elég veszélyforrás. Kutya mindenhol van, van, ahol még róka is. Mérgezés is lehet bárhol.


Mondjuk nem mindegy, hogy ivaros kandúrról, vagy ivartalanított nőstényről beszélünk. Utóbbinál az is megeshet, hogy ki se akar menni a kerítésen túlra. (Mint az én idős, ciszták miatt ivartalanított nőstényem. Tőle egész nap nyitva lehetett az ablak, legfeljebb sétálni ment ki a kertbe.)


FajTAtiszta macskád nem sokáig lenne szabadon. Ellopnák. Sajnos nem egy ilyen esetről hallottam.

2015. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!