Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert dragabb egy Fajtatiszta...

Miert dragabb egy Fajtatiszta kolyok macska, mint egy Kutya? Mig egy nagyobb testu Kutya is "csak" 80-100ezer, addig egy kis macska 150-200 ezer hobby celra.

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 09:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
16%
8as te annyira hülye vagy hogy az hihetetlen.. szerinted a yorkinak nem lenne jobb ha kimehetne az udvarra ? attol hogy divat kutya még állatként kell kezelni és ha van egy szép nagy körülkeritett kertem biztos hogy ott tartanám. az állatnak is jobb. a kutyának van egy mozgásigénye. és időjárási tényezők nem hiszem hogy zavarnák az állatot ha van hely ahova behuzodhat.. nem kell ugy kezelni ezeket az állatokat mint egy porcelán baba.. igy csak az állat sérül és tönkre megy idegileg ha nem kapja meg azt a mozgást és nem szaglászhat mint bármelyik más kutya vagy macska..
2015. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat.

De meg mindig nem ertem, foleg Azt hogy egy pl. Nagytestu kutya tartasa es tenyesztese tobblet koltseg es megis panaszkodnak a macskas tenyesztok hogy ez csak egy draga hobby es nem kifizetodo, tehat elvileg csupan szetetetbol csinaljak az egeszet. Ez szamomra eleg hihetetlen ...

2015. jan. 28. 10:49
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért kérdező mert sokba kerül egy macska is az alap oltások 6ezernél kezdődnek féreghajtú minőségi tápokrol meg nem is beszélve és nem kifizetődő hiszen nem sokan ruháznak be 100ezres macskákra..
2015. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
sőt a nőstény macska ivartalanitása 15ezer forint.. sokan ivartalanitva adják el a kölyök macskát hogy ne lehessen szaporitani..
2015. jan. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%
11-es, ha szerinted egy kutyának a kertben mászkálva kell kielégítenie a mozgásigényét, az már régen rossz. Sétáról pl. még nem hallottál?
2015. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Évekig himalájaperzsákat tenyésztettem.

A kiscicák nálam közel sem kerültek százezrekbe, de a szaporítók féle árnál azért magasabbak voltak.

Cicatenyésztésnél a következő "rezsiköltségek" vannak:

 Táp, élelem. (Jó minőségű, esetemben Royal Canin fajtaspecifikus kölyöktápja.)

 A cicamama orvosi költségei. (Szülés előtt-után vizit, féreghajtás, méhösszehúzó injekció, hogy biztosan ne legyen fertőzés.)

 Kölyköknek féreghajtás, első oltás(ok).

 Kölykök regisztrálása az egyesületbe, törzskönyvek kiváltása.

 Vitaminok.

 Hosszú szőrű cicáknál egy kozmetika, mielőtt gazdihoz kerülnek.


Előzetes, egyszeri költség:

 Mindkét szüéő genetikai vizsgálata, hogy hordoznak-e örökletes betegséget.


Én ezeken kívül nem jártam kiállításokra a cicákkal, nem utaztam külföldre, és kizárólag a saját tenyészpárommal tenyésztettem, évente egy almot, 4 éven át. (Utána a tenyészpárom "nyugdíjba ment".) Nem voltam "nagy név" a himalájások között, nem hoztam be tenyészcicát külföldről, hobbicicákat tenyésztettem, és a 16 kölyökből összesen kettő lett magas minőségű cica. Volt rálátásom, hogy mibe kerülne az "elithez" tartozni...

Számomra az egészségük volt a legfontosabb, de ennél lejjebb egyetlen igazi tenyésztő sem adja.


Ma már nem tenyésztek, mert gyerekeim vannak. Márpedig ez teljes embert kíván, hiszen én felelős vagyok a kölykökért még azután is, hogy gazdisodnak. Bármi gond van, a mai napig minden kölykömnek segítek, és szeretek hírt kapni róluk. :)

2015. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
És nekem mázlim volt az anyával, mert jó anya volt sok tejjel. Csak egy alomnál kellett pótlást adnom, amikor sokan voltak a kicsik. Amúgy a tápszer sem olcsó.
2015. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%

16: Tyű, ez jó melós lehetett:) És ha már ilyen gondosan csináltad, biztosan szép cicáid születtek:)


11: mekkora szakértő vagy...

hirtelen a yorkit nem találtam meg ezen az oldalon, de itt egy rokon fajtája:

[link]

Mi is van írva a lakóhelyéhez???

Egy három kilós, aljszőr nélküli, társasági (=ember közelében lenni akaró) kutyának jobb egyedül a kertben mi? Találkoztál is yorkival, vagy csak köpködsz hogy milyen hülyék a gazdái?

2015. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

59%-os váéaszolónak:


Fajtiszta cica nem való kintre. Ellopják, elcsavarog, tönkre megy a szőre, megfogja a kutya, elüti az autó, stb. Ettől még felügyelettel kijárhat levegőzni, és az ivartalanítás is sokat segít, hogy ne akarjon csavarogni. (A kandúrok esetében gyakran még az se segít.)

Nem tudnak vigyázni magukra. De valójában a házicicák sem. Nálunk az ivaros, kinti házicicák átlag élettartama sajnos 1-2 év körül mozog, mert főút mellett lakunk. Nem hiszem, hogy ezt jelenti egy állat számára a "boldog élet".

Ha a lakásban van mozgástér, vannak a cicának játékai, kaparófája, és ki is mehet a szabadba levegőzni biztonságos körülmények között, akkor az a cica boldog. A "szabadon élő", oltatlan, sokszor bolhás, kehes, társainál, akikkel vagy méreg, vagy autó, vagy betegség, vagy kutya végez, és akik helyett egy héten belül hoz a gazda másik kölyköt... nos náluk szerintem sokkal de sokkal boldogabb.

2015. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit:

Nekünk most nincs cicánk. Mindkét himalájám 10 évet élt, pár hónapja aludt el a nőstényem örökre, a kandúr egy évvel hamarabb. Most gyàszolunk.

A szomszéd házicicáját imádták a gyerekeim. Nekik is cicahiányuk volt, így sokat szeretgették, játszottak vele. Én nem akartam kötődni hozzá, kandúr volt, tudtam, mi lesz a vége...

Két napja ütötték el. Még nem volt egy éves. Most az én gyerekeim is siratják, én meg könyörgöm az éghez, hogy a szomszéd NE hozzon másikat. Mert ivartalanítani nem fog, ő is a "szabad, tökös macskákban" hisz. Ugye, milyen csodálatos...? És mindig lesz utánpótlás. :(

2015. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!