Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hét múlva lesz cicám, mit...

3 hét múlva lesz cicám, mit érdemes tudni róluk? Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Már mindent megvettem neki, amire szüksége van, olvasgattam sokat róluk. Szüleim nem tudják még, hogy lesz cicám és hogy vettem neki cuccokat (eldugtam). Már beszéltem velük róla, de azt mondták, hogy nem mert büdös, nem szobatiszta, mindent lever. Voltak ellenerveim, amik megállták volna a helyüket...ha meghallgattak volna. Ha itt lesz az új családtag, persze nem dobnák ki..csak veszekednének és haragudnának pár napig. De mégis akarok valami kis "belépőt" a cicussal, ami pozitív kezdet lenne szüleimnek. Például gondoltam arra, hogy berendezem a szobám a megvett cuccokal meg a cicával, behívom őket és elmondom nekik, hogy mennyire szerettem volna, felelőségteljes vagyok, takarítanék utána, és mivel mindent megvettem már, továbbra is vennék neki macskakaját, almot, fizetném az oltásokat. Tudom, hogy nem olcsó mulatság, de tudnám finanszírozni.

2015. márc. 28. 20:19
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Még 20 hosszú napot kell várnom rá. Minden nap rá gondolok és már alig várom, hogy velem legyen..Nem sokára megyek meglátogatni is. Nem bírok várni, de az ő érdekében megteszem. Ha szeretnétek majd küldhetek róla képet is, most is van pár. Kandúr lesz, szerelem volt első látásra, már nem érdekel a neme, nekem csak ő kell..Tippek jöhetnek, hiszen egy "kezdő" cicatartó leszek. Bár sokat olvasgattam, de a tapasztalat is érdekel.
2015. márc. 29. 21:57
 12/26 anonim ***** válasza:
Tapasztalat: nekem 3 cicám van. Kettő csak az állottabb vizet issza, egy meg csak a frisset. Tegyél igazságot... :)
2015. márc. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Én is rácáfolnék arra az állításra, hogy a kandúrok ne lennének bújósak. A mi kandúrunk nagyon tud bújni meg hízelegni. Tapasztalatot max annyit tudok írni, hogy nem érdemes játékokra költened. Mi vettünk egy csomó játékot neki, ennek ellenére alufólia galacsinnal meg a nyuszi ketrecéből csórt szénaszálakkal játszik a legtöbbet :)
2015. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Még egy dolog: Megéri beruházni egy Furminator aljszőrzeteltávolítóba? Mert az is egy indok a szüleimnek, hogy nagyon hullana a szőre..És gondolom ha minden nap fésülöm akkor nem annyira hullik. Van különbség normális cicakefe és Furminator cicakefe között? Az árán kívűl :D
2015. márc. 30. 16:09
 15/26 anonim válasza:

Örülök, hogy másnak jó tapasztalatai voltak a kandúr cicákkal, akik eddig voltak nekünk azok nem voltak bújósak. Majd írj, hogy a tiéd milyen!


Nekünk benti cicánk van én egy virágcserépbe, ültettem füvet, mert azt szereti rágcsálni. És így a virágokat nem annyira rágcsálja. Ott ahol lesz a cica az elérhető közelségben lévő növényeket pakold el, mert eszi a leveleit és nagyon sok nővény mérgező nekik.


Játékra tényleg ne költs mert bármivel eljátszik!


A házban lévő kábeleket pakold biztos helyre, (pl.: a töltődet) mert azt is rágcsálják!


Nem használtam furminátor kefét, nekem rövid szőrű cicám van, olyan keféje van aminek ez egyik fele fém a másik sörtés.Az teljesen jó neki!


Tejterméket ne adj majd a cicának mert a legtöbbjük laktóz érzékeny!

2015. márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A.C.A.B ***** válasza:
66%
Ez nevetséges, hogy mennyit ki lehet hozni egy macskából. Én falun élek, és van egy 7-8 éves macskánk. Azalatt a 7-8 év alatt, amióta megvan semmiféle oltást, játékot és külön macskaeledelt nem kapott. És a legjobb, hogy semmi baja nincs, tökéletesen egészséges. Macskaeledel helyett jobb ha egeret fog a macska, arra való. Kérdező, azt azért ne felejtsd el, hogy az nem jó érv, hogy te fizetnél mindent. Az csak egy dolog, hogy te gyűjtöttél rá pénzt, de ha ezt a pénzt nem saját magad kerested meg, akkor gyakorlatilag a szüleid pénzéből fizetnéd. A szüleid pedig azt írtad, megmondták, hogy nem akarnak macskát. Tehát a pénzt sem azért kepod, hogy macskára költsd. Egyáltalán nem lenne meglepő, ha miután megvennéd az állatot, nem kapnál a szüleidtől annyi pénzt. És az szintén nem jó érv, hogy ha megy a macska, mész te is. Ilyen fontos döntést nem hozhatsz egy macska miatt :D hány éves vagy? :D
2015. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
14 éves leszek (2001)
2015. márc. 31. 14:20
 18/26 anonim ***** válasza:
Hagyjad, előző, még gyerek! Lelkes...Majd megváltozik ez, ha a nyakán lesznek a számlák stb stb.
2015. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A.C.A.B ***** válasza:
Jólvan, igazad van. :D
2015. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Szerintem 14 evesen mar van annyi felelosegtudat es ertelem egy gyerekben, hogy tarhasson egy macskat. Mar anyukam beleegyezett, o pedig meggyozi aput...
2015. márc. 31. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!