Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hét múlva lesz cicám, mit...

3 hét múlva lesz cicám, mit érdemes tudni róluk? Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Már mindent megvettem neki, amire szüksége van, olvasgattam sokat róluk. Szüleim nem tudják még, hogy lesz cicám és hogy vettem neki cuccokat (eldugtam). Már beszéltem velük róla, de azt mondták, hogy nem mert büdös, nem szobatiszta, mindent lever. Voltak ellenerveim, amik megállták volna a helyüket...ha meghallgattak volna. Ha itt lesz az új családtag, persze nem dobnák ki..csak veszekednének és haragudnának pár napig. De mégis akarok valami kis "belépőt" a cicussal, ami pozitív kezdet lenne szüleimnek. Például gondoltam arra, hogy berendezem a szobám a megvett cuccokal meg a cicával, behívom őket és elmondom nekik, hogy mennyire szerettem volna, felelőségteljes vagyok, takarítanék utána, és mivel mindent megvettem már, továbbra is vennék neki macskakaját, almot, fizetném az oltásokat. Tudom, hogy nem olcsó mulatság, de tudnám finanszírozni.

2015. márc. 28. 20:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én vettem furminátort, eszméletlen mennyi szőrt ki tud szedni. Először próbálkoztam más cicafésűkkel is, de messze felülmúlja mindet. Mondjuk az ára is.

Az is igaz, hogy ezzel nem szabad naponta fésülni, mert hiába csak a "kihullott" szőrszálakat szedi ki, rendesen meg lehet kopasztani vele a cicát.

Úgy olvastam, hogy elég hetente-kéthetente, egyszerre max 2x áthúzni, az is elég szőrt kiszed.


Amúgy két cicám van, egy fiú meg egy lány, a fiú gyűlöli, ha fésülöm, a lány imádja :D


U.i.: a kartondoboz nálunk is nagy sláger :D

2015. ápr. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
40%

hogy lehetsz ilyen aljas a szüleiddel?

az ő lakásuk, ők dirigálnak


örülj, ha nem vágnak ki a macskával együtt

2015. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora a szobád, de egy macskának egy átlagos kis panel szoba durván nem elég élettér. Erre is kéne gondolni azért. Több mint 20 éve vannak macskáim, jelenleg is van 4.

Persze nem olyan vészesen nehéz a macskatartás, de akadhatnak gondok, amit 14 évesen nem tudom hogy kezelnél. Pl ha komolyabban beteg lenne? Több 10ezer néhány vizsgálat meg műtét.

Egyáltalán volt már állatod, hogy tudd nem unod meg pár hónap után? Mert gyerekeknél ez szokott a fő gond lenni. Kicsi cica cuki, aztán nagyobb lesz, kevésbé cuki, és már nem érdekli őket, a macska vécét naponta takarítani kell, az sem kellemes elfoglaltság, etetni minden nap többször kell. Fésülni is kell ha hosszabb szőrű. A furminátor nálam nem vált be mert utálja és nem hagyja magát azzal fésülni, csak természetes állatszőr kefével.

Nálunk tegnap volt a bolondmacska nap, amikor mind rohangált és levertek 2 vázát is. Előfordul. Ahogy egyéb "balesetek" is. Pl múltkor ágyba pisilt az egyik, hogy miért nem tudom, mert amúgy szobatiszták.

2015. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Már 5 hete megvan az apróság :). Anyáék nem örültek neki, de nem is ellenezték. Nem gondoltam, hogy ilyen könnyen fog menni. Már megszerették és nem is adnák oda senkinek..az biztos:DD. Elég hiperaktív cica és neki is voltak már "balesetei" (váza, pohár, stb.). Kezdettől szobatiszta volt, talán egyszer pisilt a szőnyegre. Előző helyén egyeltalán nem szoktatták alomra és pisilni is alig látták, szóval új volt neki, de mivel már az első nap fél óránként ráraktam hamar rájött mire is való. Most itt csucsul az ölemben *o*. Nagyon imádom és volt már régebben is állatom..Nem fogom megunni mire felnő. Egy macskát nem lehet megunni:DD. Barátnőimnek felnőtt macskái vannak, ők is haláliak..Azért nagyobb korára remélem lejjeb vesz a hiperaktivitásából, mert most nincs olyan nap, hogy ne próbálná "felvágni" az ereimet:D. És egy utókérdésem lenne..Hogyan szoktassam le arról, hogy ne harapja a kezünket, lábunkat? Csak játékosan harap, mert egyébként nagyon bújós cica, de nem kellemes ez a játék nekünk. Ez a legzavaróbb az egészben..Tudom, hogy nagy korára kinövi, de addig nincs valami megoldás erre?
2015. máj. 25. 19:26
 25/26 anonim ***** válasza:

ez úgy működik,hogy bizonyos kor alatt (nem emlékszem, hány hét) nem szabad az anyjától elszakítani.

Az anyja arra is megtanítja, hogy ha túl nagyot karmol, harap, akkor meglegyinti, megmutatja neki, hogy hol a határ.

2015. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Majd ha ivartalanítani szeretnéd akkor mindenképpen várd az egy éves korát mert ha hamarabb megműtik akkor lehet hogy nem fog tovább nőni.Nekem ezt nem mondta el az első állatorvos és kicsi maradt a cicám.Ha még nem vettél akkor szerezz be egy kaparófát,akár egy sima fatörzs is jó amit tudsz rögzíteni hogy azt kaparja a bútorok helyett.Meg tegyetek hálót az ablakra nehogy kiessen vagy kiugorjon egy bogár után.

Korábban írták hogy a kandúr cicák nem bújósak,az enyémeknél pont fordítva van(1fiú és egy lány van).A lány elég távolságtartó,csak akkor jön ha simogatásra vágyik,viszont a fiú, ha itthon vagyok le sem szakad rólam.Bárhova megyek követ,ha leülök valamit csinálni addig nem nyugszik míg az ölembe nem feküdhet és úgy alszik mellettem éjszaka mint egy kis ember.Még a takaró alá is bebújik és a karomra teszi a fejét.Imádom őt,rendesen egyénisége van:)

2015. jún. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!