Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell beleszólni abba,...

Miért kell beleszólni abba, hogy mit csinálok a macskámmal? Ez miért lenne kínzás?

Figyelt kérdés

Szeptemberben találtam egy kiscicát, kb. 4 hetes lehetett. Hazahoztam, anyukám etette, foglalkozott vele és mára már egy hatalmas cica lett, akkora, mint a 3 éves sziámi cicánk. Nagyon rossz volt, de anya nyugtatott, hogyha kiheréltetjük, majd lenyugszik. Hát nem így lett, szinte ugyanolyan.

Hatalmas a kertünk, de a kerítésen túl nem tud menni, viszont így is egész nap kint lenne mostanában, szinte csak enni jön be napközben és este aludni (az esti alvás nem igazán megy neki nélkülünk).

Viszont én júliusban Pestre költözöm, a Belvárosba és félek, hogy egy 3 szobás lakásban a cicám megőrül.

Most is próbálom szoktatni, hogy egyre kevesebbet vagyunk kint, behozom sötétedéskor, de karmol, harap és úgy nyávog, mintha nyúznám, amikor hozom be. Most is fél óra kergetőzés után becipeltem, tettem ki neki a vacsoráját, közben a konyhai ajtónál visított. Erre a mostohaapám odament és kiengedte, 2 mp alatt kirohant.


Tegnap anyával is összevesztem ezen, mert ő csak azzal érvel, hogy milyen jól érzi magát kint, "vadászik", a tóban figyeli a halakat, játszik a többiekkel. Igen, de júliusban elköltözök vele és Pesten nem tud majd halastavazni, sem fel-alá rohangálni, ezért valahogy muszáj lenne megszoknia a pórázt és azt, hogy a nap nagy részét bent tölti.


Mit tegyek, hogy ezt itthon megértsék?


2015. ápr. 6. 19:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

De feltűnik neki, mindig.

Anya legutóbb videóra vette, ahogy este keresett az emeleten és járkált nyávogva, szobáról szobára (nem voltam itthon pár napot).

Mert ahogy bejön, rögtön ölben akar lenni, csak úgy alszik el, hogy valaki fekszik mellette és simogatja. Ha hideg van, akkor ki sem teszi a lábát, egész nap utánam járkál.

2015. ápr. 6. 19:57
 12/18 anonim ***** válasza:
55%

Te nagyon nem ismered a macskákat. A macska igaz emberhez is szokik ahogy helyhez is. Nagyon valószínű, hogy nem téged tekint macskatársnak, hiszen ahogy írtad kicsinek sem te etetted, nem te gondoskodtál róla hanem anyud. A macska vadászólény, aki többnyire magányosan vadászik. Területet jelöl, védi a határait, kiéli a vadász ösztönét. A te macskád igaz vadászó cica, az ösztöne nagyon erős. Ha felviszed Pestre akkor igenis kínzód vele. Nem kell jósnak lenni, hogy megmondjam, ha felviszed a macskáddal rengeteg gondod lesz. Megszökik majd, és onnantól kezdve soha többé nem fogod látni. Vagy azért mert elütik, vagy egy kutya elkapja, és megdöglik, vagy azért mert nyakába veszi a világot, és véglegesen vaddá válik.


Az meg, hogy pórázt tennél rá.. nos ez a legnagyobb ökörség amit hallottam róla..

Könyörgöm, mond , hogy csak trollkodsz. Ennyire szívtelen te sem lehetsz

2015. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

"Mert ha bent van, igenis igényli azt, hogy csak vele foglalkozzak. "


És te egész nap otthon leszel Pesten, hogy tudj vele foglalkozni? Ezt nem tudom elképzelni, ott vagy dolgozol, vagy tanulsz, de nem vagy egész nap otthon, és föleg nem a macskával foglalkozol.


HA valamennyit is számítana neked a macska, akkor hagynád otthon a szüleidnél, ahol éjjel-nappal kinn tudna lenni és elfoglalni magát.

2015. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Mindegy. Nem érti.
2015. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A póráz miért lenne ökörség?

A sziámi cicánkat csak azzal visszük ki és úgy is imád kint lenni.

2015. ápr. 6. 20:13
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

Ne vitazz a szuleiddel, mert mint a latod, a valaszolok jelentos resze, ugysem erti meg.

Hagyd rajuk, es remenykedj abban, hogy a lakohely valtozassal egyutt megszokja az, hogy nem lehet kint. Ha megsem szokja meg, meg mindig van hova visszavinned.

Valoszinuleg ugy van a fejeben, hogy a lakas jellemzoen a sziami terulete, a kert pedig az ove. Ha egyedul lesz, ez valoszinuleg valtozik.

(Bar, mivel emlited, kb 4 hetes volt, amikor talaltatok, arra keszulj fel, hogy soha nem lesz tokeletesen kiegyensulyozott macska...)

2015. ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 bubukos12 ***** válasza:
12%
Jaja,kínzás lenne lakásban tartani macskát!
2015. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
23%
Ez tényleg állatkínzás, csak neked lenne jó és magad miatt akarod ezt, nem a macska miatt.
2015. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!