Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek van cicaja! Mennyire...

Akinek van cicaja! Mennyire csalodtatok benne vagy megbantatok hogy megvettetek? A pozotiv dolgokat is meghallgatom. Tehat mint hazi allat jo?

Figyelt kérdés

2015. jún. 5. 23:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Sok cicám volt már, egyikben sem csalódtam soha. Persze vannak néha hülye dolgaik, de azokkal együtt szeretem őket. Most hogy 4 macskám van függöny nem lehet a házban, szétszedik mindig, nem szándékosan, csak ablakba ugranak és szétszakad ha beleakad a körmük... Az egyik macska előtt vizet nem lehet kint hagyni, mert belemászik, még a pohárból is kiborítja ha megtalálja. Teli kádba is ugrott már. Szóval vannak ilyesmi dolgaik amiért nem vagyok oda, de ettől még imádom őket. Én kertesben lakok, de ki nem mehetnek nélkülem, féltem őket. Sok kinti macskával történnek balesetek.
2015. jún. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Szokták mondani hogy egyszer okoznak csalódást, amikor elmennek... :') Nekem egy 17 éves kinti cicám van. Persze vannak harci sérülések. Eddig egyszer volt olyan durva sérülése hogy össze kellett varrni, addig természetesen a házban lábadozott. Velem aludt az ágyban. Amikor bennt van hajnal 3 kor kel és nyávog mert menne ki.
2015. jún. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
SOk sok örömet kívánok a cicussal. Legyél gondos gazdija.
2015. jún. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen biztos h az leszek :):)
2015. jún. 6. 01:17
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Állatban még soha nem csalódtam, sem cicában, sem kutyában.

Minden cica egy egyéniség. Vannak olyanok, akiknek szinte alig hallod a hangját, és vannak, akik állandóan "dumálnak", nyávognak a gazdinak. Van bújós, ölbeülős, dorombolós cica, és van, amelyik nem szereti ezt, csak néha kéri, hogy megsimogassák, de hamar megunja. Vannak nagyon mozgékony, játékos cicák, de vannak nyugisabbak is, akik a nap nagy részét átalusszák.

Úgy kell elfogadnod a saját cicád egyéniségét, amilyen, és úgy kell szeretni őt. Ne legyenek elvárásaid. Csalódni nem is tudom, hogy lehetne bennük. Szerintem sehogy. Csodálatos állatok.

2015. jún. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én sem csalódtam bennük, sőt... Eddig 3 cicám volt (2 még hála Istennek velem van, a másik már nem él), de életem egyik legjobb döntései voltak. A jelenlegi kettőt örökbefogadtam, az első pedig hozzánk szegődött. Imádom őket, nagyon sokszor adnak nekem erőt, ha pedig szomorú vagyok, megérzik és odajönnek. Nincsenek elvárásaim velük szemben. Én is sokat változtam mellettük, türelmesebbé váltam. :)
2015. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Sosem csalódtam bennük - eddig 5 macskám volt. 3 kinti, a mostani kettő benti, tekintettel a veszélyekre, amiket korábban soroltak (+ halálos fertőző betegség, az egyik macskánk abban pusztult el, oltás sincs ellene, és nálunk akkoriban nagy járván volt - mint utóbb kiderült:( )

Az egyik macskámat nagyon nehezen lehetett megszelídíteni, de talán annál jobban szeretem, amióta "összeszoktunk", abszolút megérte a rengeteg fáradtságot, amit az első 3-5 hónapban okozott:)

2015. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ertem szep tortenetek :)
2015. jún. 6. 12:46
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

A kinti tartáshoz annyit fűznék hozzá, hogy ez több mindentől függ. Persze van olyan is, akinek 5-10 évig vagy még tovább megmarad a cicája kint, másnak fél évig se. Függ ez a környezettől, a macskától, meg a szerencsétől. Az is igaz, hogy nem jó a macskának, ha nem lehet szabadban, de az én benti cicámon például nem látom, hogy ne érezné így jól magát, ha nyitva van az ajtó akkor se szokott kimenni. Volt egy másik, őt csak éjszakára engedtük be, de utált bent lenni és reggel már kaparta az ajtót, utána már hagytuk, rá pár hónapra elütötték:( Ez meg gondolom attól is függ, hogy melyik cica mit szokik meg. Én személy szerint most már nem tudnék nyugodt lenni, ha kinti macskám lenne és nem tudnám mikor épp hol kóbor vagy melyik nap lesz az, amikor már nem jön haza.

De ez a kérdezőre nem vonatkozik:)

2015. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Sok emberben csalódtam már, de macskában soha. Olyannak szeretem őket, amilyenek. A jelenlegi cicám egy igazi tündérke, szeretetteljes és nagyon jó viselkedésű. Állatvédőktől hoztam el, a legjobb döntés volt, hogy épp őt választottam. De ha más jellemű volna, akkor is szeretném.
2015. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!