Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek van cicaja! Mennyire...

Akinek van cicaja! Mennyire csalodtatok benne vagy megbantatok hogy megvettetek? A pozotiv dolgokat is meghallgatom. Tehat mint hazi allat jo?

Figyelt kérdés

2015. jún. 5. 23:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Már miért csalódtam volna benne? Dehogy bántam meg, imädom, most is bújik hozzám, velem alszik.
2015. jún. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
Én mindegyik macskám nagyon szerettem, bár elég szerencsétlen voltam macskatéren, (kopp,kopp, lekopogtam) Sok cicám volt, mióta az eszemet tudom volt cicánk, ő volt az egyetlen lány cicám is... vele még panelban éltünk de nagyon jól eléldegéltünk, később kertes házba költöztünk és befogadtam az utcáról egy fehér cicát is, nagyon imádtam, de őt 3év után ellopták az utcánkból. És rajta kívül nagyon sok cicámat akiket mind hiába kerestem... kettőt elaltattak, mindkettőjük mellett ott voltam és simogattam őket pont úgy mint mikor elmentem értük. Az egyik egy fekete cica volt, menhelyről. bementünk és amikor majdnem kiválasztottam a legjátékosabbat megláttam őt a sarokban morgolódni és úgy gondoltam az ő szeretetét akarom. Meg is kaptam, a sajátos módját. fújt és karmolt, senki nem simogathatta, de tudtuk, hogy szeret minket. Mondjuk Maci volt a neve. Az új cicám (3éves) :):) Vadállat a neve és ő folyton bújik, dorombol, nem tud betelni a szeretettel amit itthon kap. :) még fürdetésnél se nyafog. Szerintem egy cica nagyon jó babakezdő pályára :D végül is takarítani kell utána, babusgatni, etetni, figyelni a szőrére és az egészségére, és nagyon sokat foglalkozni vele :)
2015. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Dejoo ^^ nekem nem sokara lesz :)
2015. jún. 7. 21:24
 24/25 anonim válasza:
Nekünk volt eddig vagy 4 cicánk...mindegyiket elütötték kb 2-3 hónappal miután megvettük.(mind lány volt) A mostani cicánk fiú és már vagy 2 éve megvan. Folyton véresen és sebekkel teli jön haza, a nyakán már nem is nő a szőr. De ettől függetlenül mi nagyon szeretjük.
2015. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

azért nem mindegy emberek, hogy egy főút mellett tartod a kertben a macskát, vagy egy istenhátamögötti kis faluban, egy zsákutca végében.

szóval forgalmas út mellett senkinek nem kéne kint tartani macskát, maximum egy nagyméretű szökésbiztos kennelben.

de el kell fogadni, a macska nem ember, nem néz szét mielőtt kilép az útra,


mérgezés meg szomszéd kutya is helyfüggő. ahol normálisak a szomszédok, szóval nekik is vannak cicáik, ott kétlem, hogy mérget raknának ki. a kutyát meg nekünk megtanulta a macska már kicsi korában, hogy melyik kertben van. oda be nem tette a lábát még a kerítés közelébe se megy.

egyébként nem muszáj,hogy a szomszédban is legyen macska. a lényeg, hogy a szomszédok ne utálják és ha látják, hogy megfogja pl az egeret akkor biztosan nem fogják bántani.

ha meg tudjátok oldani és jók a körülmények én kinti cicára szavazok.

nekem 2 cicám van odakint, kb 8 éves házicicák. mind a kettő teljesen más egyéniség. a kandúr nagyon vágyik a szeretetre, féltékeny is a másikra. szereti a hasát, nem lehet előtte kint hagyni nagy mennyiségű kaját mert akár betegre enné magát. míg a lány cica ha nem éhes nem eszik. nem vágyik annyira az ember közelségére, de vannak pillanatok amikor ő is dorombolva és dörgölőzve bújik oda.

mamáéknál is volt macska több is kiskorom óta. mindegyiket ki kell ismerni és úgy bánni vele. nem bántam meg egy napig sem, hogy elhoztam őket anno.:)

a család is szereti mert megfogja az egereket, vakondot stb.

sőt még a patkányt is


nem igényelnek olyan sok foglalkozást mint mondjuk egy átlag kutya.

szóval macskák mellett el lehet menni kirándulni is, ha van aki cseréli a kajájukat,vizüket stb.

van amikor simogatod már fél órája, megunja a macska és feláll és otthagy. ilyen, így kell elfogadni. persze amikor dolgod lenne akkor egész délután az öledben alszik és már lezsibbadt mindened de nem kelted fel:D

én ajánlom mindenkinek, de ha benti akkor mindenképpen szökésbiztos legyen a lakás.ki lehet próbálni a hámot is, hátha hajlandó sétálni.:)

2015. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!